V roce 2017 bylo v Německu extrémisty provedeno na 950 útoků na muslimy a objekty muslimů

Krajní pravice s neofašistickými spolky v Německu vystrkují růžky a přilévají pod kotel nenávisti xenofobů, jejichž na Facebooku se řadící žvanilové organizují demonstrace proti uprchlíkům a vytvářejí tam nejrůznější hoaxy tolik podobné báchorkám nacistů z doby Hitlerova Německa, kdy lhát o Židech bylo stranicky přínosné. 

Neonacisté nejsou příliš daleko ani od demonstrací organizujících dnes téměř nefunkční Bergidou, nebo Pegidou. Průměrný znalec ultranacionální a neofašistické scény si na akcích jmenovaných fobiků přijde na své. Hajzlíci jinak přemítající v kanadách a bombrech za stolem jedné ze zaplivaných putyk nyní vykřikují hesla namířená na uprchlíky ze Sýrie, děsí lidi lží o islámu, aby při tom všem jako třešničku na dortu lákali účastníky demonstrací do svých řad.

Radikální scéna touží po rozšíření svých šiků a xenofobní potlachy na ulicích měst jsou skvělou příležitostí, jak mezi veřejnost nerozhodnutých, snadno ovládajících dostat sémě nenávisti.

Německé tajné služby naznačují, upozorňují, že autory značné nenávisti není nikdo jiný, než představitelé krajní pravice, neonacistické spolky, se kterými se svolavatelé demonstrací spojují, a se kterými spolupracují. Děje se tak například ve východoněmecké Chotěbuzi, kde před několika dny proběhla demonstrace namířená proti uprchlíkům.

Druhé nejlidnatější město Braniborska podle některých informací zažívá poměrně velké vzepětí krajní pravice, zatímco někteří účastníci demonstrací a vylepovači letáků tvrdí, že se jedná jen o aktivity spořádaných občanů a jakékoli návaznosti na neonácky odmítají, i když důkazy hovoří jasně a nekompromisně.

Počet konfliktů uprchlíků se sice výrazně zvětšil, ale valná část z nich se odehrává mezi uprchlíky samotnými a netýkala se místních obyvatel. Samozřejmě, jak již bylo v úvodu článku naznačeno, na protiuprchlických demonstracích se nenacházejí pouze neonáckové,  nebo představitelé krajní pravice.

Na demonstracích jsou také “obyčejní Němci” obávající se počtu uprchlíků, kdy radikálové ideově zvětšují osm tisíc uprchlíků ve sto tisícovém městě.

Říkají, že tito cizinci chtějí šariu, islamizaci, a že jakákoli žena je před uprchlíky v nebezpečí. Lži zkoušejí zlomit nevědomost neznalých a obávajících se obyvatel bývalé části východního Německa.

Je čistě na policii a úřadech, aby tito lidé nezačali naslouchat extrémistům a neonacistům, protože radikálové velmi rádi využijí příležitosti převzít události do svých rukou. Slovo by neměla dostat nelidskost, nebo jakékoli projevy nacionalismu a projevy násilí, nenávist.

Extrémisté kromě demonstrací namířených vůči uprchlíkům ve spolupráci a mnohdy také v hlavní režii neonacistů a představitelů rasistických spolků pořádají útoky na uprchlická centra, kdy radikálové posprejují budovy, někdy je zapálí, vysklí okna, napadnou samotné uprchlíky, zaútočí na mešity, muslimy, zneuctí hřbitovy a nakonec si troufnou na kyberšikanu, kdy vyhlídnuté osoby radikálové stalkují, častují nenávistnými zprávami a vyhrůžkami…

Jak již bylo řečeno, samozvaní pseudovlastenci spojili uprchlictví s islámem a muslimy. A tak se terči nenávisti stávají vyznavači Koránu. Hloupé a nepravdivé zvěsti o neexistující islamizaci vzaly za své. 

Německé úřady v roce 2017 zaregistrovaly na 950 útoků na muslimy a muslimské objekty. Informoval o tom článek Neue Osnabrückner Zeitung.

Během útoků na muslimy bylo zraněno na 33 osob. Zhruba v dalších šedesáti případech útočníci postříkali spreji muslimské modlitebny, mešity a budovy jinak spojené s muslimskou komunitou. V několika případech se jednalo o vylévání prasečí krve na modlitebny a mešity v domnění, že tím dané objekty znesvětí. Ve valné většině se jednalo o přečiny představitelů krajní pravice.

Plnohodnotně není možné určit jakou měrou stoupá islamofobie z pohledu provedených trestných činů, protože německá policie začala odlišovat trestné činy islamofobní povahy teprve od roku 2017. 

I proto mohou populisté křičet při pohledu na statistiky, že přečiny uprchlíků stoupají, zatímco ty krajní pravice nikoli. Neoficiální informace nevládních organizací jasně říkají, že i ty činy krajní pravice stoupají raketovou rychlostí. 

Aiman ​​Mazyek, vedoucí Centrální rady muslimů, se domnívá, že statistiky islamofobních útoků evidované německými úřady teprve od roku 2017 neobsahují všechny trestné činy a přestupky.

Krajní pravice je velké nebezpečí dotýkající se celé společnosti. Je absolutně nepřijatelné, aby xenofobové sílili a využívali dejme tomu neschopnosti státní moci vyvrátit lži všudypřítomně rozšiřované. Policie by měla společně s tajnými službami rázně vystoupit proti radikálům a nejrůznějším neofašistickým extrémistům. A to nejen na ulicích, ale také na internetu, kde je aktivita krajní pravice velmi vysoká. Krajní pravice musí poznat, že není čas na její kralování.