Platforma evropské civilizace je spolkem xenofobů se začátkem v parlamentních lavicích

Stoupenci krajní pravice, nebo vyznavači nejrůznějších extrémních názorů velmi často a velmi rádi zakládají pseudospolky, jejichž existence se rovná životu jepice. 

Radikálové se sejdou, domluví na společném postupu, a když do svých řad dostanou známé obličeje, tak možná založí webovky s těmi nejzákladnějšími informacemi o tom kým jsou, o co usilují a hlavně kdo všechno je podporuje, protože každému návštěvníkovi musí být jasné, že zrovna tito fobici nejsou žádní patlalové a hodlají to daleko dotáhnout. Důležité je vytvořit zdání, jakousi souhru symboliky, na kterou je možné kdykoli navázat i mimo anonymitu sociálních sítí, kde každý z vrcholných představitelů vystupuje sám za sebe.

Rádoby vlastenecké spolky nespolky pokračují v tom, o co se ultranacionalisté pokoušeli už od devadesátých let minulého století. Hrají si na národovecké sdružení v domnění, že se k nim přidají podobně smýšlející a vytvoří se tím jednotná pseudoorganizace sdružující radikály kolem sebe. Plány jsou jedna věc, ale realita bývá často odlišná. Sjednocení se nekoná, i když se k původním zakladatelům dostaly některé méně významné osoby z radikální scény, aby později došlo k pozvolnému umrtvení činnosti a pozvolnému zániku zaviněnému například hádkami, nebo pseudoboji o postavení v rámci dané právně neexistující pseudoorganizace. Takových v minulosti bylo víc než dost.

Jednou z doposud existujících neformálních “sešlostí” je Platforma evropské civilizace, což je v současnosti “sdružení” mezi jednadvaceti vyznavači extrémistických a xenofobních postojů původně založená v období letních prázdnin roku 2016 poslanci a senátory s odporem vůči multikulturalismu a přijímání uprchlíků. Tenkrát se Platforma evropské civilizace nazývala Platformou pro zachování evropské kultury. Neformální “parlamentní” uskupení skládající se zhruba ze čtyřiceti poslanců a senátorů pořádalo přednášky za účelem rozšiřování radikálních názorů na svět, zatímco zakladatel a zákonodárce Zdeněk Soukup se dmul pýchou nad tím, co vytvořil.

Abychom byli přesnými. Parlamentní iniciativa vznikla na základě poznatků, jež organizátoři získali během přednášek s Klárou Samkovou, která díky svému vyjadřování získala popularitu hlavně u extrémofilních spoluobčanů a “vyděšených” médií. Fobici zjistili, že s tímto stylem vystupování by mohli oslovit určitou část veřejnosti, a tak pod pláštíkem domnělých událostí v západní Evropě vytvořili prvek, s nímž by mohli skrze další poslance a senátory ovlivňovat dění ve státě. Čtyřicítka ochotných se našla, a tak si poprvé hlasatelé nenávisti mohli alespoň na okamžik připadat jako vítězové. Huml, Foldyna, Velebný, Nytrová známá především svými homofobními výrazy byli podle tvrzení Soukupa členy zmiňovaného spolku.

Do prostranství Sněmovny se dostaly například islamofobní teorie sesbírané z Německa, Francie a Velké Británie. Radikálové s diplomatickými pasy v kapsách se rozhodli bojovat vůči islamizaci, zatímco za tímto účelem chystali upravení pravidel pro financování církví z ciziny. Bylo vskutku tragikomické, co všechno hodlají mluvkové s nenávistí na jazyku řešit. “Arbitrem odbornosti” na nejrůznějších akcích zůstal xenofobií a nenávistí k islámu nabuzený Benjamin Kuras. Není proto divu, že jednotlivé akce měly prapodivnou atmosféru s dusivým obsahem plným lží, hoaxů a polopravd.

Vraťme se ale z minulosti do současnosti, kdy Platforma evropské civilizace navazuje na Platformu zákonodárců pro zachování evropské kultury. Už z nahlédnutí na jména a podobizny jednotlivých členů je vidět, jaké hodnoty bude projekt hrající si na pravé a nefalšované domácí hodnoty zastávat. Lorencová na Facebooku udivuje svými názory, zatímco Lukáš Lhoťan na svém profilu přivádí virtuální přátele do světa hoaxů, islamofobie a nejrůznějších úvah, které by sice mohly být pravdami, ale sem tam jimi opravdu nejsou. Nechybí Semín, Samková, bývalý poslanec Řádu národa Fiedler a jako třešnička na dortu je k nalezení dvojka Krejča, Obrtel z Národní domobrany, nebo lžisociolog Petr Hampl.

To je panečku sešlost, kde mluvčím za celou Platformu není nikdo jiný, než bývalý poslanec za ANO, který ve známost přišel především tím, že v roce 2016 podepsal návrh zákona komunisty Zdeňka Ondráčka na ochranu prezidenta republiky s trestní sazbou až jeden rok vězení. Poslanecký mandát sice PhDr. Zdeněk Soukup neobhájil…dokonce ani neuspěl s útokem na svobodu slova…zato je garantem klubu Platformy v Mariánských lázních a Praze…to už je opravdu veliká kariéra. Zvlášť, když k tomu všemu neúspěšný kandidát z Karlovarského kraje sehrává funkci mluvčího spolku xenofobů nejrůznějšího ražení, který před více jak rokem pod jiným názvem zakládal

Platforma evropské civilizace si myslí, že je Starý kontinent ve smrtelném ohrožení a podle toho také přichází s radikálními, chcete-li zpátečnickými návrhy a nápady, kde Evropská unie zůstává nepřítelem a tím druhým satanem v rohu spočívá islám, proti kterému chtějí jednotliví členové brojit, protože podle nich hrozí každému z nás nebezpečí islamizace.

Zdroj: http://platformaec.cz/manifest

Není divu, že někteří fobici žijí ve falešných snách o silné antiislámské organizaci, když spolu v rámci Platformy na první sešněrovaný pohled spolupracují mnohdy neúspěšní Nepimach, Hampl a Lhoťan. Vzdělávání v jejich podání by bylo opravdu velmi smutné pro budoucí generace, protože touhy po zachování kultury neznamenají v praxi nic jiného, než dyktát o tom, co si člověk může a nesmí myslet. Jednadvacítka členů si dokonale plete patriotismus s nenávistí, ale to se dá s takovým osazenstvem očekávat.

9. března 2018 se na Novotného lávce odehrál “seminář” s názvem “Kdo se bojí referenda”. U této příležitosti probíhala v předsálí podpisová akce Platformy evropské civilizace na petici proti Dublinu IV. Je to tragikomický pokus o něco, o čem většina podepisujících nemá ani ponětí. Mezi ženami sedícími za stolkem s peticí byla mimo jiné také stará známá Řezníčková, zatímco mezi pozvanými klíčovými hosty nebyl nikdo jiný, než Tomio Okamura, jehož setkání s Řezníčkovou, zveřejněné na profilu Josefa Karase, bylo opravdu tragikomické.

Oba dva jsou xenofoby…oba dva mají podobné vidění světa a oba dva rádi volí rozšiřování nenávisti ke svému prospěchu. Jen si vzpomeňte, jak Řezníčková řvala v autě, když ji policisté nevpustili na náměstí, zatímco muže zákona titulovala nepěknými přízvisky, aby později zveřejněné video vyvolávalo v některých divácích pocit nenávisti k policistům samotným, nebo Kalouskovi, jemuž muži zákona měli podle tvrzení Řezníčkové sloužit.

Inu, nejznámější Čechojaponec si umí vybrat společnost a klidně vypráví své fantasmagorie skoro před každým, kdo je ochoten naslouchat. Tam, kde jednotliví členové hovoří o desetitisících rozvědkami potvrzených ostřílených teroristech a kolaborantech evropské genocidy, tam se možná Tomio Okamura cítí jako doma ve své Svobodě a přímé demokracii. A možná i na akci Platformy evropských hodnot se najdou jedinci, kteří by si rádi zafilozofovali na téma Roznerova pseudokoncentráku.

Tvůrci a rozšiřovači nenávisti se vždy budou snažit o to, aby mohli propagovat to, v co věří. A proto pokaždé budou existovat formální i neformální spolky vyvolávající dojem i zdání umělohmotné reality vyhovující honičům vlastních eg. Možná, kdyby neměla Platforma evropské civilizace za sebou poslanecké období, tak by dnes neexistovala, nebo by se více potácela v nedbalkách. Bývalí poslanci, publicisté nejrůznější kvality pouze dodávají pocity těch, co mají vliv a také těch, jejichž názory jsou naprosto normální. Ale opak je pravdou.

Možná si jinak neschopní hračičkové s nožíky pod velením Obrtela připadají v rámci Platformy silnějšími a užitečnějšími. Teoreticky mají za sebou mnoho oddílů, ale jen málo z nich je aktivních. Ovšem to nemusí nikomu vadit, protože důležitá je hra o symbolech, kterou Krejča se svým kolegou mohou Platformě poskytnout. Však je Národní domobrana uvedena vedle dalších xenofobních uskupení jako partnerský spolek.

Naštěstí islamofobové z Platformy evropské civilizace nedosáhnou nikdy ničeho víc, než obyčejných rádoby vzdělávacích akcí, na kterých promluví nejrůznější představitelé české radikální scény. Trapnost zůstane trapností, a tak nezbývá, než se pousmát nad tím, jak si jednotliví členové myslí, že jsou důležitějšími, když vytváří tělo neformální organizace, o níž stejně většina lidí nemá ani ponětí.