Jiří Černohorský vystupuje proti EU, ale klidně od lidí žádá peníze, aby se stal europoslancem.

Okraje české radikální scény bývají přeplněné nejrůznějšími tragikomickými událostmi, kdy se neúspěšní snaží vyškrábat na výsluní, aby z něj mohli před ostatními sehrávat role situačních hrdinů, o které ve skutečnosti ani ti xenofobové nemají zájem. 

Třeba takový ukřičený a mnohdy psychedelicky vystupující Jiří Černohorský. Nedávno jako bezpartajník na kandidátce Zemanovy strany získal jen třicet tři hlasů, zatímco teď přemýšlí o další politické kariéře, tentokrát ve službách Evropského parlamentu.

Příznivců není nikdy dost, a tak se taxikář z pražských ulic snaží potencionální ovečky oslovovat všemi možnými způsoby, do kterých zřejmě patří také video s antisemitským obsahem a hlasem Adolfa Hitlera. Na něm se bývalý tesař pokoušel vášnivým fanouškům nepřímo dokázat, že svět ovládají Židé a nebýt lidí jako Soros, Rottschield, nebo Rockefeller, Hitler by vůbec nevznikl. Poukázat na konspirační teorie a sám sebe s nimi identifikovat…to by se mohlo mnoha příznivcům nahnědlých názorů líbit, kdyby všechno vycházelo podle přání.

Když Jiřímu Černohorskému nevyšel pokus získat od svých příznivců milion na kariéru “národního vůdce”, tak zkoušel štěstí s jinými radikály, s nimiž to nakonec také nevyšlo. Viz pokusy o “spolupráci” s “Občanským referendem Republiku zpátky občanům” Jindry Tichého, nebo “hrátky” na společné akce a demonstrace se Zdeňkem Chytrou, na které přišlo málo lidí a veřejnost, ani ta xenofobní, o celé dění neměla velký zájem.

Jiří Černohorský měl v minulosti na krku několik exekucí, dluhů, a proto je možná velmi složité sestavit jakékoli finance na volby v příštím roce. Kromě toho všeho post europoslance hodně nese, což známý křikloun ihned v prvním bodě svého psaní přiznává.

Zdroj: https://www.facebook.com/jirka.cernohorsky/posts/1582252031852874

Z jednotlivých řádků ke čtenáři vystupuje trapná naivita, kdy si hračička na pseudovlastenectví myslí, že s poslaneckým mandátem získává přístup do médií, kde by mohl rozšiřovat své škodlivé, nedemokratické vize o světě. I když palič českého překladu Koránu nesnáší Evropskou unii, klidně přijme její náruč, aby získal peníze údajně na podporu prokremelských, značně zavádějících a vylhaných médií, jejichž obsah část čecháčkovských radikálů pokládá za pravdivý a zaručeně správný.

Zdroj: https://www.facebook.com/jirka.cernohorsky/posts/1582252031852874

Jelikož Jirka z taxíku nemá peníze na jakoukoli kandidátku, rozhodl se tak trochu opakovat akci s milionem…snad jen s tím rozdílem, že nehledá konkrétní sumu, ale jen nějaký dostatečný finanční obnos, za který by si mohl hrát na vlasteneckého europoslance z Brna…toho času naturalizovaného taxikáře tragikomicky se pokoušejícího o politickou kariéru radikála, o jehož soudně smýšlející společnost nemá žádný zájem.

Vůbec, zakončením dlouhého povídání o ničem Jiří Černohorský doznává, že cokoli, co doposud dělal, bylo k ničemu a nemělo to žádný ohlas a vliv na dění, protože neměl dostatek peněz na sebepropagaci a nemohl se pseudovlastenčení věnovat nonstop, když musel kvůli uživení se jezdit s autem po městě.

Zdroj: https://www.facebook.com/jirka.cernohorsky/posts/1582252031852874

Člověk by ještě pochopil, že kandidát, který chce sám kandidovat a touží oslovit co největší počet voličů, potřebuje na to všechno peníze, ale Jiří Černohorský hodlá opět kandidovat na kandidátce některé radikálně smýšlející strany nebo politického hnutí, protože sám vlastní jen zapsaný spolek s veřejně přístupným a neveřejně přístupným bankovním účtem.

Sice ještě sám neví, za jakou stranu, nebo hnutí bude kandidovat, ale peníze chce na transparentní účet u Fio banky začít sbírat už teď. Za SPD to možná nebude, a tak zbyde jen nějaký okrajový canc, se kterým se neurvalec s proruskými inklinacemi stejně do Europarlamentu nedostane. Ono by k dostání se nahoru nepomohlo ani společenství Tomia Okamury, který na europarlamentní místečka má jiné podobně radikálně smýšlející jedince.

A navíc Jiří Černohorský má pro funkci europoslance jednu významnou vadu. Neumí totiž anglicky, s největší pravděpodobností se nevyzná v pravidlech jednání v Bruselu a navíc, pokud bude kandidovat za nějaký nerozšířený subjekt, tak jakékoli dary jsou zbytečné. Ale ty by byly zbytečnými, i kdyby Černohorský kandidoval na dvacátém, nebo jakémkoli jiném místě SPD.

Choutky na poslaneckou funkci jsou zajisté převeliké, ale otázkou zůstává, co se stane s penězi, které na transparentním účtě zůstanou a Černohorský získá třeba zase třicet tři hlasů….chechtáky zůstanou na účtě spolku Čest, Svoboda, Respekt a původní skutek utek. Prozatím se tam hromadí členské příspěvky(za poslední dva měsíce posílané pouze Janou Sedlákovou).

Zdroj: https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2601071823&f=01.10.2017&t=11.03.2018

A Jiří Černohorský s nimi financoval například proruskou akcičku Slovanskou vzájemnost i taneční skupinu Karmína, která tam vystupovala. Tedy akce, které sám ve svém příspěvku nepřímo označil za věc zbytečnou. Pohyby na účtě jasně dokazují, že ani nyní nemá Jiří Černohorský příliš velkou podporu a dokonce ani členové se nepředhánějí s úhradou členských příspěvků, pokud se tak neděje na neveřejně přístupném bankovním účtě. Stejně těmi nejaktivnějšímí přispěvateli na transparentním účtě za poslední rok jsou Jana Sedláková a Šárka Niesnerová. Za dané období peníze vložily jen další čtyři subjekty kromě těch, které byly před chvilkou jmenovány.

I proto lze očekávat, že stejně nechvalně dopadne Černohorského záležitost se sbírkou na kandidaturu, což je jedině dobře. I kdyby ty peníze měl, stejně by skončil zcela správně jako sedláci u Chlumce. Fanatičtí xenofobové nepatří do veřejných funkcí, a proto je správné, když tíha reality takové existence dopraví tam, kam patří.