Vladimír Kapal agitoval z obývákového studia za pomoci poplašných zpráv proti Jiřímu Drahošovi

Odpůrci Jiřího Drahoše a vítači ruských zájmů si žijí své vlastní války plné apokalyptických příběhů, kdy hoaxy s morbidními příběhy o krvelačných bestiích sehrávají hlavní nosnou roli v bitvě ideálů. 

Až se člověk stydí sám za sebe, že na okamžik poslouchal Kapalův přednes ve Svobodném rádiu, kde si štiplavý hlas ve sluchátkách vzal za vzor jeden z hollywoodských trháků s oživlými mrtvolami pojídajícimi mozky ostatních…a jak se zdá, řečník za mikrofonem byl jedním z prvních, kdo posloužil jako svačinka zombíkovi, jemuž se poté udělalo špatně od žaludku.

V obývákovém studiu se to pěkně agituje. Zvláště, pokud na boku webovek projevujete náklonnost Vandasově DSSS, Tomio Okamurovi, nebo nějakému dalšímu obchodníkovi s nenávistí.

Zdroj: screenshot http://svobodne-radio.cz/

Potom se nemůžete divit, že z vysílání na internetu na posluchače vykukují na hraně zákona poskakující tvrzení, za které by konkrétně pan Vladimír Kapal mohl být trestně stíhán, protože očerňováním Jiřího Drahoše ve svých výplodech fantazie rozšiřuje poplašné zprávy, o kterých ani největší naivka nemůže tvrdit, že se jedná o pravdivé příběhy z života jedné malé zemičky uprostřed Evropy.

14. ledna 2018, den po prvním kole prezidentských voleb, se ultranacionalisté ze Svobodného rádia mezi prvními připojili k hejtování Zemanova konkurenta. Dospělý muž za doprovodu jedné ženy se zachoval jako zastydlý puberťák. Dal přednost konspiracím, zatímco pravda zůstala někde před začátkem konceptu Svobodného rádia a předtím Svobodného vysílače. Čecháčkové budou nadšeni a z rozrušení možná uroní nějakou tu slinu z koutku úst nad tím, jak barvité a košaté příběhy pan Kapal posluchačům nabízí. Jedním hlasem za pomoci “chytlavého příběhu”  nepřímo mezi řádky dodává: “pokud chcete přesvědčit své okolí o tom, aby volilo Zemana, bezostyšně jim lžete a nabídněte jim vybásněný koncept světa z vlhkých snů ultranacionálů…a potom vám možná vaši známí, pokud budou dostatečně hloupí, uvěří a dají hlas Zemanovi“.

To je vskutku profesionální a novinářský přístup k problematice, kdy postačí pět počátečních minut a už ze zbytku vysílání nemusíte vědět vůbec nic, protože dále odtud se budou závěry xenofobie pouze pitvat, rozepisovat, odpůrci dehumanizovat a jednotliví aktéři se začnou s akcentem na určitá slova ve větách vžívat do rozplétání hororových scénářů každého fóbika.

Až si člověk říká: “mají to vůbec tito lidé zapotřebí?“….bohužel, mají. Kdyby měli vycházet z reality, museli by dát za pravdu antizemanovcům, protože jejich Putinova děvka není vlastenecká ani omylem. Zeman i Kapal nabízejí spoluobčanům jednoduché myšlení čtvrté cenové skupiny, a proto jsou si tak moc blízcí…myšlenkově nahnědlí k myšlenkově nahnědlým….prostě v Kapalově proslovu je prakticky všechno. Je to taková malá agitační matrjoška, ve které si každý nacionál najde ten svůj vřed, který by mohl s kudličkou vyříznout. Ale o tom je celá extrémistická scéna a její levná rétorika. Předem dehumanizuje ideové odpůrce, aby s nimi mohlo být později zatočeno ve jménu citátu “zabij, nebo budeš zabit”.

Takový koncept se objevoval v období nacismu a stejný koncept se objevuje u dnešních čecháčkovských existenci a nejrůznějších hlasatelů a podporovatelů radikalismu v republice. Tím spíše je tragikomické, když jsou voliči Drahoše a samotný Drahoš nazýváni zrádci národa i kolaboranty.

Kdyby měl pan Kapal možnost a žil by v padesátých letech dvacátého století, možná by skvěle posloužil režimu v nejrůznějších rozhlasových vystoupeních, kde by se to podporou Gottwaldova režimu jen hemžilo.  Inu, co byste očekávali od obývákových podporovatelů extrémismu a nejrůznějšího ultranacionalismu, když nekompetentní a Kremlu nahrávající chování Zemana dává prostor takovým lidem, jako je osazentvo Svobodného rádia.