V Jágrových názorech by se našli milovníci Putina i odpůrci Evropské unie

Jaromír Jágr je jedna z nejznámějších osobností České republiky. Proslavil se hokejem, který skutečně hrával velmi dobře a díky své píli a odhodlání si bezpochyby veškerou slávu zaslouží. Ovšem po osobní stránce to možná s Jardou nebude tak zářivé, jak bychom čekali. 

Sportovní hvězdička mívá populistické názory blízké proruským radikálům, a když na to přijde, dokonce se před televizními kamerami ukáže po boku své bývalé partnerky jako zastydlý čecháčkovský rasista předem podezřívající Roma s kárkou a železem navrchu z krádeže, protože se muž pohyboval v blízkosti zdejšího zimního stadionu, na kterém Rytíři Kladno zápasí. Takovému člověku sportovní fenomén ze středních Čech zásadně tyká, zatímco se usmívá, jako kdyby xenofobie zaměřená v českém prostředí na romskou menšinu byla něco normálního, nebo snad vtipného.

Zdroj: https://revue.idnes.cz/jagr-nachytal-chlapa-se-zelezem-ze-zimaku-fpx-/lidicky.aspx?c=A130926_160301_lidicky_zar

Kubelková s Jágrem v primáckém TopStaru působili jako zastydlí rasisté a celkově reportáž z roku 2013 také tak na diváka působila. Křičel by bývalý hráč pittburghských tučňáků úplně stejně na neroma tlačícího před sebou kárku s železem? Je zde poměrně opodstatněné podezření, že v Jágrově reakci hrály hlavní roli protiromské předsudky, na základě kterých hokejista vycházel. To je velmi smutné, protože svým jednáním dal hokejový mág špatný příklad všem, kdo v Jágrovi vidí svého idola i sportovní ikonu.

Jak se zdá, náboženské zapálení ortodoxní církve objevující se v modlitbách před zápasem zanechávají v duši hráče s číslem 68 na zádech stopy ultranacionálního myšlení, ve kterém by se zfleku našli milovníci ufonů, Putina i skalní odpůrci Bruselu. Není proto divu, že Jardovy názory na Unii jsou odmítavé, zatímco všeslovanská vzájemnost je mu bližší. 68 otázek na portálu iHned.cz poskytuje menší náhled do Jágrova myšlení.

Kdyby mohl a byl by okolím nepoznán, zašel by Jarda do tajných archivů NASA, kde by si přečetl informace o mimozemské civilizaci, zatímco by se obával  Boha na nebesích a doufal v nezávislost na Evropské unii.

Zdroj: https://procne.ihned.cz/c1-65877810-68-otazek-ludka-stanka-jaromir-jagr

Že by se v otázce číslo 62 ukrýval Andrej Babiš? Kdo ví…

SDÍLET