Inkasuje peníze za PR propagaci a analytickou činnost v SPD Tomio Okamura?

Krajně pravicová, islamofobní a velmi nesnášenlivá Svoboda a přímá demokracie se skrze svého předsedu přibližuje do přízně Miloše Zemana, jemuž Tomio Okamura po druhém kole prezidentských voleb tyká. 

Když pokus o Hrad nevyšel v prvním pokusu, možná tentokrát vysněná cesta vyjde skrze současnou hlavu státu, kdy se japonský rodák přiblíží Zemanovým fanouškům, aby následně představoval variantu jakéhosi vhodného Zemanova náhradníka pro místní čecháčky přicházející k volebním urnám někdy v roce 2023.

Proč by jinak chladnokrevně kalkulující představitel ztrácel čas s vetchým starcem se lží na jazyku? Účel světí prostředky, a tak podobně vylhaný a předstírající rodák z Tokia dělá přesně to, co by mohlo dopomoci nejen k vysoké ústavní funkci, ale především dalším ziskům, protože účelem SPD není nic jiného, než obchod se strachem, kdy se zaútočí na nejnižší pudy strachu i obav, aby se následně oblbovali nacionálně přesvědčení voliči v řadě.

Svoboda a přímá demokracie disponuje dvěma transparentními účty. Tím prvním je účet evidující příspěvky ze státního rozpočtu, příjmy z darů a jiných bezúplatných plnění. k 29. lednu 2018 je na něm běžný zůstatek 38 113 687,27 Kč Ještě před 19. ledna 2018 na něm bylo o zhruba 8,2 milionů korun víc.

Politické hnutí si tyto finanční prostředky převedla jednak konkrétně na volební účet a také na blíže nespecifikovaný účet ohledně částky 200 000 korun.

Když už je řeč o volebním účtě, pohyby peněz na něm jsou poněkud více než zajímavé vzhledem k Okamurově minulosti, kdy zcela prokazatelně mezi Úsvitem přímé demokracie a Tomio Okamurou existovala smlouva o poskytování mediálního poradenství a ta druhá se zabývala smluvními vztahy mezi jmenovaným politickým hnutím a jeho předsedou. Z veřejně dostupných informací není vůbec jasné, zda má Tomio Okamura podobné smlouvy uzavřené i nyní mezi SPD a jím samotným.

Ostatně, samotný předseda ve Volebním speciálu Seznamu.cz v říjnu 2017 odmítl jasně říct, zda takové smlouvy existují.

Když se reportér pořadu ptal, dostal pouze odpověď, že mu do toho vůbec nic není. I proto mohou být pohyby na volebním účtě minimálně podivné.

19. ledna 2018 přišlo na volební účet 8 milionů korun, ze kterých 4 477 000 Kč bylo použito na úhradu mediálního zastoupení a poradenství v PR oblasti. 2 904 000 Kč putovalo na úhradu analytické činnosti a 630 444 Kč bylo převedeno zpátky na účet pro příspěvky ze státního rozpočtu, příjmy z darů a jiných bezúplatných plnění.

Nabízí se otázka…bylo těch téměř 4,5 milionu korun určeno pro kapsu Tomia Okamury? A co ta mnohamilionová částka za analytičkou činnost? Čeho se konkrétně jednala? Komu konkrétně bylo určeno téměř dalších 3 miliony korun? Byl osobou přijímající odměnu za analytickou činnost Tomio Okamura?

Opakuje se to, co tady bylo v případě Okamura x Úsvit? Bylo by docela zajímavé zjistit, co konkrétně ona analytická činnost představuje a co bylo konkrétně předmětem analýz. S médii nekomunikující Tomio Okamura nejspíš neosvětlí veřejnosti, komu byly finance určeny. Zbývá jen doufat, že předseda SPD nezažívá déjà vu podivných smluv, kdy sám sobě inkasuje peníze z účtu na účet