Okamura by rád vytvořil pseudomilitární zápal ultranacionalismu

Tomio Okamura si rád hraje na ochránce republiky, zatímco předtím v lidech vyvolává strach s obavami před neznámým, s nímž se většina spoluobčanů setkala tak nanejvýš ve zprávách prohradních médií.

S novou politikou hvězdné pěchoty v khaki kalhotách přicházejí choutky po militarizaci, kdy každý človíček v tom českém národě bude z nahnědlého důvodu postaven před jednoduchý scénář, podle kterého buď jsou všichni s xenofoby, nebo za veřejného povyku skončí na straně těch vyřízených, po nichž bude požadováno písemné vysvětlení, proč odmítá občan skákat podle písničky, jakou Svoboda a přímá demokracie ústy svého předsedy píská.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/spd-clenstvi-v-nato-referendum-dzr-/domaci.aspx?c=A171130_115636_domaci_kop

Buď nastoupíte na osmitýdenní branný kurs ve svém bydlišti, jinak možná bude ostatním k dispozici prohlášení o tom, proč nechcete bránit republiku, jako kdyby ta eskadra ňoumů hrajících si na vojáčky byla jakkoli schopná stát ubránit. Tomio Okamura dopředu nepřímo vyhrožuje těm, kdo by náhodou poslali jeho touhy na vojančení do zadele, kam také zcela zaslouženě patří.

Při čtení podobných trapností a nerealistických nesmyslů se člověk neudrží a myšlenkami skončí v období druhé republiky, kdy čeští neofašisté napodobovali hitlerovské Německo a na branných táborech hustili do frekventantů politiku nenávisti, kdy prodavač za rohem byl najednou špinavým Židem, jemuž je třeba zvalchovat záda, protože tento člověk ve sklepení míchá po večerech polévku z krve mladých chlapců.

Ideově nejsou Okamurovy říkánky o muslimech a islámu příliš daleko od vzpomínaného případu, protože i pohádky nově zvoleného místopředsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky vytvářejí z muslimů naprosto nereálné bestie odpovídající představám islamofobů přesně tak, jak kdysi byli Židé vykreslováni dle potřeb antisemitů.

Už i proto je reálné obávat se podobných snah o militarizaci společnosti a nejrůznějších snah o branné – výcvikové kurzy v režii SPD, když se Tomio Okamura zastává Ortela, který v roce 1994 jako bubeník působil v neonacistické kapele Conflict 88.

SDÍLET