Budou do Zemanovy kampaně započteny náklady na kartičky s podpisem?

Miloš Zeman, jak se zdá, z lidí dělá naprosté hlupáky, když se snaží obcházet zákony svou kampaní nekampaní, kdy početné billboardy v ulicích mají na svědomí lidé z Mynářova spolku a hlava státu se díky tomu může tvářit, jako že nic neorganizovala, a tudíž jakékoli náklady na propagaci jdou mimo hlavní financování prezidentské kampaně, kterou má pod palcem oficiálně Zemanova manželka Ivana.

Je to takový tragikomický příběh, ve kterém Miloš z Hradu hází do okolí podpásovky, o kterých si mohou protikandidáti nechat jenom zdát. Viz například nedávného působení prezidentského mluvčího Ovčáčka v pořadu Soukupa, ve kterém došlo i na naprosto trapnou dehonestaci Drahoše s Horáčkem, zatímco se na magnetické tabuli vedle sebe ocitli Masaryk, Berlusconi i Miloš Zeman na jedné, značně Soukupem i Ovčáčkem proklamované, rádoby kladné straně.

Na diváka sice dýchala demagogie padesátých let, kdy se v médiích hanili potenciální oponenti ve volbách, ale skalním zemanovcům takový tón nevadí. Zápach diktatury zjednodušujících informací ve spojení s podprahovým působením láká čecháčky, a o to šlo především. Krajně pravicový radikál Kopal s prozemanovkou plackou na klopě byl zajisté spokojený a blahem se určitě tetelil i přítomný novopečený taxikář Jiří Černohorský.

Zeman je opět z obliga. Sám Horáčka s Drahošem v daný okamžik neponižoval, a tak se tentokrát může hrát trapná serenáda na to, že i ten Jiří Ovčáček dříve zaměstnaný jako novinář v komunistických Haló novinách má právo na svůj názor, i když jeho hlavním posláním by mělo být rozšiřování postojů především samotného Miloše Zemana, u něhož se ve slovech mluvčího opět objevuje záhadná neuropatie, kvůli které má obhájce Putina hůlku v ruce.

Když se blíží volby, hodí se cokoli. Jakékoli postrčení potenciálních voličů i za pomoci ředitele TV Barrandov…hlavně, že taková reklama s nefér taktikou nestojí Hrad žádné peníze a dohližitelé nad regulérností mohou leda tak skřípat zuby, protože ten starý pán vytvářející z ochranky bandu sociálních pracovníků lavíruje na hraně únosnosti. Prezidentský úřad je sice ponížen, ale na to se nikdo neohlíží, protože se čecháčkům nabízí uměle vykonstruovaná soutěž kdo s koho…z čehož se čecháčkové se slušnočechy doslova tetelí blahem.

Miloš Zeman má k dispozici prezidentskou kancelář se všemi administrativními službami. Tak například v Registru smluv si trůní jedna objednávka fotografií s podpisem Miloše Zemana. Objednavatelem je Správa Pražského hradu a celková částka kontraktu se pohybuje i s daní ve výši 160 930 korun českých.

Správa Pražského hradu si takto zaplatila koncem roku 2016 vyhotovení 70 000 kartiček se Zemanovou podobiznou a jeho podpisem. Podobné kartičky se rozdávají na setkáních prezidenta republiky v krajích. Jinými slovy, s největší pravděpodobností, už díky početnosti hradní zakázky je možné, že ty kartičky letos rozdávané zájemcům na jednotlivých setkáních jsou také ty ze sady objednaných z října roku 2016.

Pokud je tomu skutečně tak, budou tyto kartičky započítané do nákladů předvolební Zemanovy kampaně? Na transparentním účtu Miloše Zemana vedeném u FIO banky se zatím k 6.12.2017 tato položka mezi 23 664 provedenými vklady neobjevila, i když jsou s největší pravděpodobností kartičky nadále používané v těsném předvolebním období.

To je další potenciální faul používaný Milošem Zemanem v jeho prezidentské kampani nekampani, kdy si Hrad například na cestu do Jihomoravského kraje přiveze dva fotografy…pana Filipa pro pořízení fotky paní Zemanové a Hanu Brožovou pro vyfocení Miloše zemana. Výsledné náklady na tři noci v hotelu jsou následně v několika stech tisících vyúčtovány krajskému úřadu.

Zdroj: https://smlouvy.gov.cz/smlouva/soubor/3079082/1563zverejneni.pdf

Taková prezidentská návštěva vyjde opravdu velmi draze. A co v hotelových pokojích pohledávali fotografové? Pořizovali zcela určitě snímky hradního páru. A opět s největší pravděpodobností fotografie poslouží třeba na další  “reklamní materiály”, které je možné v případě chuti použít třeba na některém dalším setkání s občany, nebo jiné tiskovině propagující Miloše Zemana jako nejlepší volbu pro rok 2018 a následujících pět let prezidentského mandátu.

Kontroloři transparentnosti prezidentských kampaní to věru nebudou mít jednoduché hlavně kvůli Zemanovým faulům a dalším pokusům vyhnout se započtení té, či oné položky  do celkových nákladů kampaně, kterou již předem oficiálně hlava státu oficiálně  odmítla.