S lidmi jako je Kňourek, jsou veřejnoprávní média v potenciálním nebezpečí

Slušnočechům a nejrůznějším milovníkům xenofobie a velmi blízkého přátelství s Putinovou kohortou by se líbilo, kdyby byl prostor veřejnoprávních médií zasviněn slizem konspiračních teorií a rádoby podpultových zpráv o tom, co si šeptají nevzdělanci v okolí.

Například takový místopředseda Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek má velmi zvláštní názor na chod veřejnoprávních médií. V rozhovoru pro Parlamentní listy odhalil své nitro plné tužeb po zápolení s protirežimními a ruské politice naslouchajícími plátky, protože například fanoušci Terezy Spencerové musejí hledat její články mimo hlavní proud na pochybných webech, jemuž také samotný Kňourek věnoval několik svých slov. Jako kdyby místopředseda velmi významné instituce zapomněl, čemu se má správně věnovat a jak by měl správně vystupovat ve svých vyjádřeních.

Už vůbec to, že zástupce kontrolního orgánu vystupuje na Parlamentních listech, je nehorázné. Díky tomu se konspiračnímu a proruskému plátku dává větší důležitost, než ji ve skutečnosti má. Z určitého úhlu pohledu je Kňourkův rozhovor profesionálním selháním jdoucím naproti prozermanovským pohůnkům naslouchajícím ultranacionalistům s přeškrtlou mešitou na vestě.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Mistopredseda-Rady-Ceskeho-rozhlasu-nam-poskytl-rozhovor-ktery-se-jen-tak-nevidi-Fetaci-z-Kliniky-kteri-zaberou-cizi-majetek-jsou-aktiviste-Kde-to-jsme-Co-se-to-deje-508811

Veřejnoprávní média nemohou a neměla by sloužit jako nějaká konkurence protirežimních a Putinově režimu naladěných, rádoby zpravodajských webů. Český rozhlas je veleváženou institucí často sloužící jako zdroj dalším novinářům. Kdyby se například na iRozhlasu objevily výtvory pochybných autorů, došlo by k ponížení a zároveň znevážení veškeré práce Českého rozhlasu, což by sice udělalo radost facebookovým štváčům, ale demokracie s nezávislostí žurnalistického média by dostala pořádně na solár.

Člověk opravdu neví, jestli se má smát, nebo plakat nad tím, kdo všechno v Radě Českého rozhlasu sedí a jaké mají někteří členové představy o fungování zmiňované instituce. Představitelé kontrolního orgánu by neměli filosofovat nad tím, jací posluchači, nebo čtenáři na web, či rozhlasovou stanici směřují. Lidé vypisující své zhovadilosti na konspiračních médiích rozhodně nejsou publicisty už jenom proto, že své závěry vytvářejí na základě minimálně pochybných zdrojů, nad jejichž pravdivosti bychom mohli s úspěšností sobě vlastní pochybovat.

Spencerová ani omylem není odbornicí na Blízký východ. Nejenže ve svých článcích rozšiřuje konspirační teorie, ale také se sama účastnila velmi pochybné cesty do Damašku, kde udělala ideově zaujatý rozhovor s Bašárem Asadem.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Tereza-Spencerova-Neduveryhodny-svet-pod-falesnou-vlajkou-437913

Rádoby odbornice na Blízký východ, Tereza Spencerová, přispívá pravidelně na několik názorově nahnědlých a proruských médií, jako je například FreeGlobe hostující na doméně Parlamentních listů, kde čtenáři doslova přechází zrak nad z prstu vycucaných článcích. Takto se opravdu nechová a nevystupuje skutečný žurnalista. Tím méně by tato osoba měla dostávat prostor ve veřejnoprávních médiích. Zatrolené publikum každým koutkem věřící v chemtrail, ufony a světový řád by nemělo být hlavním přístavem Českého rozhlasu, ani České televize. To ať si klidně tyto dušičky raději odcházejí na Valentovy Parlamentní listy, nebo nějaké další kvaziverze lásky k Putinovi.

Lidé jako Jandák jsou potenciálním ohrožením nezávislosti veřejnoprávních médií.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Mistopredseda-Rady-Ceskeho-rozhlasu-nam-poskytl-rozhovor-ktery-se-jen-tak-nevidi-Fetaci-z-Kliniky-kteri-zaberou-cizi-majetek-jsou-aktiviste-Kde-to-jsme-Co-se-to-deje-508811

A jak se zdá, Tomáš Kňourek onu skupinu potenciálního ohrožení představuje díky svým světonázorům také. Je trošku smutné, že jsou projevy nenávisti, xenofobie a vylučování části spoluobčanů považované panem Kňourkem za “nazývání věcí pravými jmény”.

S lidmi jako je Kňourek, jsou veřejnoprávní média v potenciálním nebezpečí. A je správné na to poukazovat. Rada Českého rozhlasu by neměla Český rozhlas skrze názory svých členů diskreditovat, nebo posouvat do nahnědlých nížin, do kterých rozhodně nepatří.