Ortelův zašedlý vzkaz ukazuje, že Hnídkovi flašinetáři nepatří do demokracie

Bývalý člen neonacistické kapely Conflict 88, nyní již delší dobu vystupující jako Ortel, získal v anketě Slavíka druhé místo v sekci kapel a třetí jako zpěvák. Slušnočeši mají velkou radost. 

Obyčejně se rozčilují nad reklamou s černouškem, ale dnes, respektive včera krátce před desátou večerní se mohli dmout pýchou, protože rozšiřovatel nenávistných postojů vypovídajících ságy o malosti čecháčka uspěl, zatímco se na galavečer plný hvězd vůbec nedostavil. Díky tomu si internetoví xenofobové jdoucí často naproti putinofilním názorům musí vystačit s podružnými grafikami, kdy u postavy Hnídka vpravo dole nechybí malý lvíček jako známka nekonečného vlastenectví o předem definovaných nepřátelích omezeného národa. Tomáš Ortel přeci neustále zpívá o rasistově snu, a tak i touto formou sklízí na sociálních sítích ovace.

Kromě veselí a rasistických poznámek o tom, že si “čmoud Banga může trhnout nohou”, nechybí odpor vůči Matonohovi, který přišel vyhlásit druhé místo v kapitole kapel převlečený za Dalajlámu. Hercovo vystoupení bylo famózní a vtipně naráželo na duševní nahnědlost oceněného a trapnomagický stav podporovaný mimo jiné také Milošem Zemanem.

Není divu, že to radikálova zasmrádlá dušička nevydýchala a začala psát cosi o vlastizrádci a nějaké odplatě, která brzy přijde. Ortelovi souvěrníci totiž velmi často věří v reverzní revoluci, kdy se otevřou stavidla demokracie a síla bílé xenofobní většiny začne nejen s vyřizováním účtů, ale také s vytvářením nového společenského řádu, kde menšiny s lidskými právy nemají místo a muslimové musejí táhnout pryč.

Sledovat remcání internetových odvážlivců neschopných jakékoli aktivity je podivným, avšak očekávatelným zážitkem. Zarputilí odpůrci muslimů volající na sociálních sítích po smrti prvňáčků dávají najevo svou nelibost, které jde naproti samotný Tomáš Ortel ve svém, poněkud psychedelicky povedeném videu.

S lebkou pod bombrem a s vlaječkou na vrchu se flašinetář z Okamurových předvolebních agitací a demonstrací Vandasových nedělníků vyjadřuje přesně tak, jak to cítí. Radikální, téměř tragikomickou tóninou omlouvá sebe i své kapelníky z nepřítomnosti na Slavíkovi. Až to téměř vypadá, že si osazenstvo předtím něco šlehlo do žil, nebo zhltlo nějakého utišováka…pohledy směřující do jednoho bodu v doprovodu Hnídkova proslovu vypadají opravdu divně.

Ortel přeci není pro nějaké ceny, když má před sebou velkou úlohu ultranacionálního štváče přinášejícího reverzní revoluci přímo do náruče natěšených kecalů. Natočené video je jasným důkazem, že rádoby hudební oceněné těleso do demokracie, natož do ankety Slavíka nepatří. Možná taková ekvilibristika psychedelické povahy Ortelu přinese další zisky. Odloučení se od okolí a pasování sebe sama na revolučního “buditele” by v mysli frustrátů mohl být receptem pro pořízení další motorky, nebo botiček za deset tisíc, o kterých si průměrný čecháček může nechat jenom zdát.

Akustické vystoupení  v cenové hladině roku 2017 za 40 000 Kč a dvouhodinové vystoupení celé kapely “na klíč” za kulatých 80 000 Kč, ve spojení stovek a tisíců korun za ortelácké propagační předměty a vlaječky jsou skvělým výdělkem, na který by Hnídek v Conflictu 88 nedosáhl ani náhodou. Ovečky často pohybující se na sociálním dnu se bojí islámu a díky tomu bohatne i Ortel jako takový.

Byznys si žádá své. Potřebuje dostatečný mlžný opar, a tak se vesele pracuje na zasmrádlém a značně omšelém podobenství, na které by s kvapíkem nasedli především ti méně vzdělaní, protože tato necenová skupina obyvatel představuje hlavní dojnou krávu bohatnutí Hnídka i jeho společníků. Pro ty je určeno video a na jejich city pseudovlastenectví a víru ve státní převrat autoři útočí především. Stavidla se přeci pomalu podle Hnídka otevírají, a tak popěvkách s kytarou v ruce milerád sezhaje nějakou loutku v xenofobních hnutích a stranách jako byl například Zicklerův Řád národa. Možná, kdyby tento slepenec hábitářů a putinofilů lépe uspěl, dostal by i Hnídek nějakou tu prebendu…kdo ví.

Kdyby se hlupáci nebáli ve jménu svých frustrací, Hnídek by přišel o pole své působnosti. Takto si radikál z protiromských pochodů s vlajkou naruby může hrát na jakéhosi ideového vůdce k nahnědlým revolucím.