Okamura, ani SPD nemá co pohledávat na Národní třídě, nebo u Hlávkových kolejí

Oslavy 17. listopadu mají také svou nehezkou podobu, když na uctění demokracie,  svobody, památky padlých a perzekvovaných studentů přichází prominenti extrémismu, nesvobody a diktatury za účelem poklonit se památníku na průčelí domu na Národní třídě, nebo u Hlávkových kolejí. 

Radikálové v dobře padnoucím obleku a poslaneckými průkazkami v kapsách si hrají na demokraty, uklánějí se, pokládají květiny, jako kdyby právě oni stáli o prohlubování demokratického zřízení, proti kterému například v minulém volebním období nejrůznějšími návrhy Tomio Okamura několikrát vystoupil. Jakákoli slova polovičního Čecha, čtvrtinového Korejce a Japonce vypadají všemožně, jen ne líbezně.

Trapné bylo zejména jeho křepčení před Hlávkovými kolejemi, kde vůdce SPD skládal poctu obětem nacismu a fašismu. Není divu, že se to mnoha lidem nelíbilo a považovali takové chování za urážku památného okamžiku, kterému se přišli poklonit všichni, kdo si nemyslí, že demokracie zůstává jenom prázdnou nálepkou na písmenkách politických tvrzení.

Zdroj: https://twitter.com/tomio_cz

Nikomu nevadí Okamurův etnický původ, šikmost očí, nebo snad zabarvení kůže. Závadové jsou myšlenky, které Moravák po mamince v České republice rozšiřuje. Ze záhybů čouhají protofašistické nápady, zatímco samotný Tomio koktavým hlasem před svými odpůrci v okolí povídá cosi o fašizujících tendencích uzurpujících si jediné právo na pravdu.

Přitom je to především Svoboda a přímá demokracie, která ke hnědnutí společnosti a fašizujícím tendencím přispívá nejvíce. Podívejte se například na vyjádření jednotlivých poslanců zmiňovaného politického hnutí, kdy tajemník partaje posílá Židy a homosexuály do plynu, zatímco poslankyně Hyťhová chápe lidi vyhrožující teplickým prvňáčkům. Je snad takový přístup demokratický? Samotný Okamura mnohdy vystupoval protiromsky, bagatelizoval osudy Romů v koncentračním táboře Lety u Písku, věčně věku nabádá přímo i nepřímo za pomocí lží, polopravd a trapných zjednodušení veřejnost k náboženské nenávisti, kdy z vyznavačů Koránu vytváří bývalý mluvčí cestovních kanceláří doslova lidské satany, kterých by se měl každý bát.

Tokijský rodák je obchodníkem se strachem, na kterém si vypracoval svou politickou kariéru. Vyděsí nepravdou spoluobčany, aby posléze se strachem mohl manipulovat přesně tak, jak se mu to hodí. Takto se nechová demokrat vzpomínající na listopadové dny jako na konec rudé diktatury.

Naprosto nechutně působí selfíčko Okamury, Fialy a Vodičky z Českého svazu bojovníků za svobodu. Všichni tři pánové jsou prominenty populismu, extrémismu a nedemokratických postojů nemajících nic společného se svobodou, nebo snad bojem za ni.

Zdroj: https://www.facebook.com/tomio.cz

Z určitého pohledu je to tragikomický jev současnosti, kdy se ti, co nebojují za svobodu slova, za pomoci svého pracovního zaměření vydávají za nejvyšší představitele těch, jež v minulosti skutečně za svobodu slova bojovali. Oběti diktatur a nelidských režimů jsou za pomoci pana Vodičky reprezentovány nedemokratem, který si jen tak možná z dlouhé chvíle, dostatku času a příležitosti střihne selfíčko s dalšími nedemokraty podobného ražení.

Přesně nad těmito momentkami se demokratovi zvedá žaludek naruby, protože tyto osoby dávají například 17. listopadu jiný kolorit, než jaký by měl mít. Není divu, že předsedu SPD lidé vypískali a v jeho přítomnosti dávali najevo slova nevole například zvoláním “Hanba”, nebo “Jste agent Moskvy”. Okamura, ani SPD nemá co pohledávat na Národní třídě, nebo u Hlávkových kolejí, zvláště, pokud dotyční chtějí demokracii rozbít za pomoci referend, u kterých zcela pravděpodobně nebude chybět okamurovské vyvolávání strachu, aby výsledné hlasování vypadalo tak, jak si Tomio Okamura přeje.