František Matějka vidí za fotkou teplických prvňáčků sociální inženýrství

František Matějka zcela očekávaně prohrál v říjnových volbách. Jeho politické hnutí s monotematickým obsahem získalo jen 4 276 hlasů. Dodnes se někteří novináři se zvědavostí v očích ptají, kdo konkrétně stál za Referendem o Evropské unii, které dostalo od dárců  hned několik milionů korun, a dokonce organizovalo soutěž o pět zájezdů do lákavých destinací. 

Zdroj: http://hlidacipes.org/pidistrana-tucnym-kontem-vaclav-klaus-velvyslanci-u-krajni-pravice-prezije-novinarina/

Jeden by řekl, že se za těmito podivíny, neschopnými v Českém rozhlase odpovědět na kloudnou otázku, zavřely dveře přítomnosti, a už o jejich předsedovi ze severočeského Mostu vícekrát na sociálních sítích nebude vidu ani slechu…ale pan předseda je i nadále aktivní na svém twitterovém účtě, kde pokračuje v rozšiřování svých krajně pravicových, populistických a značně nenávistných příspěvcích.

V nedalekých Teplicích byli v Deníku.cz vyfotografováni prvňáčci, proti kterým slušnočeši zahájili na sociálních sítích výhružné útoky, mezi nimiž se objevily také výhrůžky osobní likvidací. Policisté se strážníky stojí před školou a dohlížejí, aby se dětem nic nestalo. Zároveň se jednotlivými výhružnými zprávami zabývá Policie ČR, protože v demokracii není možné, aby kdokoli kohokoli takto hrubým a nevybíravým způsobem hejtoval.

František Matějka chtěl k velmi známé události  říci několik svých slov. Místo odmítnutí a znechucení nad trapným jednáním spoluobčanů, bývalý straník Svobodných občanů vypouští do věta své teorie o konspiracích, kdy jedna jediná fotečka v novinách je nástrojem sociálního inženýrství, protože některé z dětí jsou potomci cizinců- žijících na území České republiky.

Zdroj: Twitter
Zdroj: Twitter

Ach ty hloupé teorie o konspiračních selháních a nástrojích sociálního inženýrství. Ty prvňáčci šli do školy právě teď, a tak by už kvůli svému původu měli být raději vyjmuti z fotek jednoho deníku? Možná přesně takové jednání by František Matějka přijal především, protože některé děti slušnočechy iritují. Člověk nevychází z údivu. Kdyby místo trapného a nevědomého příspěvku František Matějka použil Google.

Zdroj: https://t.co/PeYOUuQ05K

Zjistil by, že v projektu “Moje první školní tablo” se v regionálních mutacích Deníku.cz každoročně objevují fotky prvňáčků, takže teplický případ není žádnou výjimkou, nebo snad nástrojem sociálního inženýrství, který by si redakce notabene vymyslela zrovna teď. V seriálu o žácích první třídy budou fotografie všech prvňáčků z celé republiky. Teplická verze Deníku.cz se věnuje prvňáčkům z mnoha míst teplického regionu.

František Matějka chtěl být poslancem, ale zřejmě ten samý František Matějka není schopen zjistit tak triviální věci, jakou je zjištění, zda a kolik fotek prvňáčků Deník.cz zveřejnil. Inu, i takoví lidé by rádi seděli ve Sněmovní ulici s poslaneckou kartičkou v ruce. Bohužel, i takoví lidé jsou. Jen je smutné, že se předmětem konspiračních teorií stávají malé děti.

Možná si František Matějka myslí, že takovými názory v lidech vzbuzuje hrdost…kdo ví….