Dejte si pozor na obchoďáky z Comfort Energy, někteří z nich se vydávají za distribuční partnery ČEZu

Zaměstnanci Comfort Energy, respektive jejich obchodní zástupci mají zvláštní taktiku. V odpoledních hodinách, nebo třeba k večeru zaťukají na dveře, mnohdy ani neukážou svou vizitku a začnou svou obehranou písničku o tom, že jsou distribučními partnery ČEZu a přicházejí se zeptat, komu patří elektroměr a zda jste dostali dopis o cenách a výhodách, které vám přicházejí s radostí v obličeji nabídnout. 

Během svého snažení hovoří rychle snad ze strachu, aby se človíček mezi dveřmi nedovtípil, že to všechno je jenom pokus o podvodné jednání, kdy trouba v papučích naletí na hezká slova, sdělí své nacionály a nevědomky se upíše k jiné obchodní společnosti, než u které léta čerpá elektrickou energii. Eskadra takto vybavených “šikulů” z Comfort Energy třímá v ruce tablet, nebo desky, na kterých se nedopátráte žádného firemního loga.

Zvláště konec roku je pro takové vykuky dobrou příležitostí, jak napálit člověka a ještě za takové snažení dostat od zaměstnavatele náležitou odměnu. Obchoďáci s “kachním žaludkem” schopným podvést i postarší babičku zásadně a tvrdošijně stojí za svou pravdou, že jejich společnost, kterou zastupují, je partnerem právě toho vašeho dlouholetého dodavatele elektřiny, nebo dokonce i zemního plynu. Co na tom, že se loga neshodují…to je přeci nepodstatný detail.

Pokud odmítnete a nechcete mít s nevítanou “návštěvou” nic společného, vyplivne obchoďák jako nějaký automat na podvody ze svého nitra, že děláte špatně a zhruba za týden, nebo dva stejně dostanete dopis, kvůli kterému budete muset na pobočku, zatímco díky přítomnosti obchodního zástupce nikam nemusíte a vše zabere jenom kousek času. Do Vánoc zbývá zhruba měsíc, a tak možná někteří lidé zapláčou nad tím, jak naletěli a nevědomky se upsali podivné energetické společnosti s ještě podivnějším oranžovým logem navrchu.

Samozřejmě, Comfort Energy není žádným distribučním partnerem ČEZu, a dokonce ani není nějakou firmou, kterou by si nejznámější energetický gigant vybral za jakéhosi sběrače dat od zákazníků. Jedná se o nekalé praktiky známé například z Černých ovcí na České televizi, kde snad už milionkrát tvůrci pořadu varovali před takovým počínáním. Obchodní prodejci Comfort Energy ničí a doslova válcují důvěru lidí v obchodu s energiemi, kdy lidé raději zůstanou u svých distributorů, protože mají strach a obavy z každé třeba i poctivé obchodní společnosti hledající nové zákazníky.

V době nejrůznějších pokoutných nabídek by měl být člověk obezřetný. Zvláště, když někteří zaměstnanci Comfort Energy lžou, jako když tiskne. Dokonce existují případy, kdy si obchodní zástupci ofotí tabletem předložené smlouvy s ČEZem a je potom problém, protože tento podpis následně figuruje u smlouvy Comfort Energy. V takových případech je složité se z podvodné záležitosti dostat bez větších problémů. Nejlepší je nikomu žádné dokumenty neukazovat a raději takovému obchodnímu zástupci zavřít dveře před nosem.

Během tohoto roku obchodní zástupci jmenované obchodní společnosti zavítali hned dvakrát a opakovaně se stejným scénářem zvonili na lidi, kteří předtím lháře odmítli. I proto je počínání jmenovaných podvodníků tragikomické a je lepší pokaždé zaměstnance Comfort Energy odmítnout, než díky nim spadnout do finančních potíží.

SDÍLET