Zemanova partaj to projela…kde je podpora nadpoloviční většiny Čechů?

Ještě před volbami rezonovalo sociálními sítěmi “za naším panem prezidentem Zemanem je většina obyvatel“, zatímco dnes to díky povolebním výsledkům vypadá úplně jinak. Mytičtí podporovatelé lháře na Hradě sice ve světě kybernetických sítí podporují svého gurua nenávisti, ale hlas jeho partaji nakonec nedali.

To je docela zajímavé zjištění odhalující zásadní rozdíl mezi realitou a virtualitou, kde od kecání v uzavřených, ale také otevřených skupinách a stránkách je to na míle daleko k praktickým ukázkám osobní loajality v prorusky orientovaných médiích oceňované hlavy státu.

Celkově vzato, Straně práv občanů nevystačil ani ideový tahák demagogie Frantiček Ringo Čech, jehož názory čecháčkovská ultranacionální scéna sdílela jako na běžícím pásu.

Zdroj: http://www.stranaprav.cz/

Šálek trapnosti předváděný v propagačních předvolebních videích byl nejspíš moc i na skalní fanatiky Zemanovy klaky, a tak se díky nim dostalo ke slovu také Babišovo ANO, pro něhož se část účelových vlastenců rozhodla.

Samotný František Ringo Čech ve volbách obdržel 477 hlasů, zatímco ukřičený a na polských hranicích modlící se psychedelik Jiří Černohorský získal od svých fanoušků jen 33 preferenčních hlasů. Ale co…. trapnomagického “malíře” z přebělených obrazů volil samotný Miloš, tak proč by se měl někdo vzrušovat, nebo rozčilovat….

Zdroj: http://www.stranaprav.cz/

Ve složení obou pánů je vidět, kam SPO v zájmu získání co největší podpory kleslo. S absurditou na triku celý prezidentův kolotoč slibující nekonečnou lásku exdůchodci z Vysočiny skončil tak, jak se dalo předem očekávat. Však samotný Veleba není žádným výkvětem na paloučku. Islamofob, rasista, xenofob postaršího věku se těšil, že snad poprvé v životě usedne v poslaneckých lavicích, když se to v nahnědlých politických názorech zemanuje jako když bičem mrská. Podivnomagický styl Velebovy komunikace oslovil jen 135 zájemců.

Zdroj: Facebook.com

Kam se asi podělo těch 2 264 lidí, kterým se facebookový profil Veleby líbí a dalších 2 258 jedinců sledujících Velebův profil? Tito lidé sice klikli na pověstné tlačítko, občas se podívají, co předseda zemanovců píše a sem tam nasdílí Velebovy výšplechy na svůj profil, nebo na zdi nejrůznějších facebookových skupin. Ovšem v realitě doslova kašlou na sedmdesátníka  jdoucího vstříct nejrůznějším záškubům nenávisti.

Aby toho nebylo málo, v místě, kde volil Miloš Zeman se svou manželkou, získala Strana práv občanů pouze dva hlasy. Tedy jediným, kdo volil v pražském volebním okrsku 13005 zemanovce jako takové, nebyl nikdo jiný, než Zeman samotný.

Zdroj: iRozhlas.cz

To je docela komická zpráva, ze které se nemohli radovat snad ani samotní zemanovci. Miloš Zeman vlastní od roku 1989 malou tvrz z 15. století v Novém Veselí na Vysočině, kde také před prezidentským mandátem trávil svůj čas a kam se také pravidelně navrací na své pověstné výlety na nafukovacím člunu. Média pravidelně diváky večerních zpráv informují, že zde má populista z Pražského hradu obrovskou, takřka většinovou podporu místních obyvatel, ale povolební výsledky říkají tak trošku něco jiného.

Zemanovu SPO nakonec v Novém Veselí volilo jen 13 lidí a celkově tak jmenovaná partaj získala směšná 2 %.

Zdroj: https://www.irozhlas.cz/volby/jak-volili-vasi-sousedi-prohlednete-si-nejpodrobnejsi-mapu-volebnich-vysledku_1710220940_pek

To vskutku nevypadá na nějakou extra podporu v místě Zemanova odpočinku a jeho dřívějším místě trvalého pobytu. Ty zvěsti o podpoře místních nebudou zřejmě tak moc pravdivé, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jen pro zajímavost, v Zemanově rodišti, v Kolíně, Stranu práv občanů volili jen dva občané. Celkově SPO volilo 18 556 lidí, což v řeči procent představuje pouze 0,36 % hlasů, což nestačí ani na finanční náhrady za každý získaný hlas.

Až zase někdo bude říkat, jak moc velkou podporu má Zeman v české společnosti, tak by se nejdříve měl podívat na výsledky parlamentních voleb roku 2017, protože 18 556 spoluobčanů rozhodně v desetimilionovém národě není většina.

I kdyby někdo tvrdil, že voliči Zemana jsou v ANO a SPD, tak rozhodně fakta ze statistik nic neříkají o nadpoloviční podpoře voličů.

Kdybychom sečetli hlasy ANO, SPD a SPO nedá to dohromady více jak 20,88 % všech oprávněných voličů, což nepředstavuje ani omylem nadpoloviční podporu Zemana, nehledě na to, že voliči ANO a SPD nemusejí nutně vyjadřovat podporu prezidentu republiky. A kdyby někdo chtěl zacházet do extrémů a započítával do podpory Zemana také KSČM, tak by s velmi podivným pohledem na problematiku pro Zemana bylo 24,84 % všech oprávněných voličů, což opět není nic o nadpoloviční podpoře voličů Miloši Zemanovi.

Kdybychom k SPD, SPO, ANO, KSČM  přidali ČSSD, dostaneme 28,36 % všech oprávněných voličů. Což opět není nadpoloviční většina podporovatelů Zemana. Ale takovéto propočty jsou diskutabilní, protože ne všichni, jak již bylo řečeno, Zemana podporují.