V Saúdské Arábii vyhráli Piráti, zatímco v Rusku Řád národa dostal jen jeden hlas

Češi nacházející se v období parlamentních voleb v zahraničí mohli po vyřízení nutných formalit a dokladů volit na jednotlivých zastupitelských úřadech, kde byla k mání vylosovaná kandidátka Středočeského kraje. S 2 738 hlasy na celé čáře celosvětově zvítězila TOP 09, zatímco Babišovo ANO volilo jen 800 krajanů. 

Kalouskova ochota být prodemokratický, proevropský a prozápadní vyhrála nad populismem Babiše, který si v Česku získal náklonnost voličů hlavně uměním měnit směřování svého politického hnutí podle toho, jak se to předsedovi a jeho blízkým spolupracovníkům hodí.

Pohled na povolební výsledky ze zastupitelských úřadů je docela zajímavý.

Tak například ve wahhábistickém pouštním království Saúdské Arábie celkem odvolilo 19 spoluobčanů, zatímco nejvíce hlasů zde s odevzdanými šesti hlasovacími lístky získali Piráti,

jako druhá skončila s pěti hlasy ČSSD, třetí se třemi hlasy TOP 09 a samotné ANO ve striktně muslimském společenství získalo jen jeden jediný hlas. Jak vidno, ultrapravice s konzervativním pohledem na svět českým občanům v saúdském království nic neříká.

K volbám se ovšem nedostavili všichni zaregistrovaní voliči. V řeči procent byla zdejší volební účast něco málo  přes polovinu všech oprávněných voličů. (57,58 %). Mezi voliči nacházejícími se v čase voleb v saúdském království byl dokonce i jeden jedinec, který sáhl po hlasovacím lístku Robejškových Realistů. Co by tito hračičkové s puškou v ruce a umělohmotnými tanky na ulici dali za to, aby získali 5,26 % hlasů tak, jak tomu bylo ve zmiňované zemi. Je trošku zarážející, že krajan pracující a žijící v muslimském prostředí má také islamofobní názory blízké militaristickým řešením nejrůznějších konfliktů a společenských nedorozumění.

V radikálních názorech ovšem paní, nebo pan neznámý nejsou sami. V zemi oplývající úžasnými dunami a naftovými vrty se našel také jeden pomýlenec dávající šanci Okamurovu politickému hnutí, i když samotná SPD by se určitě nechlubila tím, že dostala od krajana v Rijádu jeden jediný hlas.

I když je to svým způsobem zvláštní, krajně pravicové strany a hnutí získaly v muslimských zemích od voličů také nějaké hlasy, i když zrovna nepředstavovaly žádné převratné výsledky.

Například v Egyptě hned pět nedemokratických politických subjektů získalo zájem zdejších Čechů. Pro takové Hannigovi Rozumné se zde rozhodl jeden zájemce, a tak mix neonacistů, neofašistů, rasistů a dalších zpátečníků se v Káhiře mohl pyšnit s výsledkem 2,17 %, zatímco na celostátní úrovni v České republice nezískal ani procento úspěchu.

Maroko je oproti tomu mnohem víc ukázněnější a ke slovu se zde nedostali žádní radikálové, protože místní spoluobčané raději zcela správně volili demokraticky smýšlející subjekty. Zvítězila zde s osmi hlasy topka, zatímco lidovci skončili druzí.

Ze severoafrického Tunisu bychom si měli vzít příklad. Byla zde stoprocentní volební účast, ve které jednoznačně vyhrála ODS se třemi hlasy a jako bonus na pomyslném dortu byl nulový podíl radikálních politických stran, nebo hnutí, pokud nepočítáme jeden hlas pro KSČM.

Zato v Afghanistánu skončil na druhém místě Okamura se 13,98 % hlasů.

Člověku to nedá a musí se sám sebe ptát, zda tento ostudný výsledek není z důvodů české vojenské mise, kdy v Zemi draků působí několik desítek našich vojáků. Je veřejným tajemstvím, že značná část z nich má ultranacionální směřování, a tak jim neofašizující politika xenofobů není vůbec vzdálená. Konkrétně v tomto případě pro SPD hlasovalo 13 lidí a ke slovu se dostali také Svobodní občané, pro které se rozhodla šestice voličů.

I když je Řád národa  proruský a sídli v budově vlastněné Ruskou federací, od spoluobčanů v širém Rusku získal jen jeden jediný hlas, což je docela tragikomické.

To už dokonce i ti Realisté dostali ve výsledku o tři hlasy navíc. Co by asi ukřičení čecháčkovští ultranacionalisté řekli na to, že v jejich milovaném Rusku na celé čáře zvítězila topka? Určitě by zahráli bandurskou a v ovzduší by se do dálky prsily teorie o vlivu iluminátů a zrádných Američanů a ke slovu by se možná dostala teorie o zmanipulovaných volbách, protože našinec v zemi, kde včera znamená dnes musel zákonitě volit někoho jiného. Ve skutečnosti zdejší krajané mají více úcty k demokracii, než tuctový extrémista z české kotliny. To je docela zajímavé a tak trochu svým způsobem smutné zjištění.

Alespoň je na něm vidět, jak trapnými a ubohými jsou ti samozvaní vlastenci. Lidé každý den pohybující se v Putinově diktatuře toho všeho mají dost, a tak raději přejí Česku demokracii se západoevropským směřováním. Kéž by se tak zachovali domácí voliči SPD a raději se rozhodli pro řeč práva a nikoli trapných nereálných a zhoubných nápadů.

Možná kdyby se hlasovalo také korespondenční cestou, zúčastnilo by se voleb mnohem víc lidí a výsledky mohly být o naprosto něčem jiném. Takto Čechům nezbývá nic jiného, než věřit v umění reality, kde SPD zůstane mimo veškeré dění.

SDÍLET