Uřvaný psychedelik Černohorský by byl rád poslancem v “trikotu Zemanovy” SPO

Strana právo občanů je skutečně tragikomickým a hlavně populismu a rasismu otevřeným politickým subjektem. Po Velebových halucinacích o muslimech před sídlem prezidenta republiky přišel na řadu šprým s Františkem Ringo Čechem coby volební jedničkou na Středočeském kraji. 

Zemanovy postavičky s šálami na krku svého času představující tajemnou skupinu spodních deseti milionů v prezidentově proslovu chtějí být za každou cenu v poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky. Svou stranickou rétoriku vytvořili přesně podle toho, co chtějí potenciální voliči slyšet. V popředí trůní uprchlíci jako nepřátelské hordy okupantů, zatímco prvničku v druhé řadě sehrává nenávist vůči muslimům, pražské kavárně a hlavně zákeřné Evropské unii, kterou prezidentovi následovníci nesnáší ze všeho nejvíce.

Jádrem všech sdělení SPO zůstává oddanost ke všemu ruskému, protože účeloví vlastenci v Putinově vládě vidí záruku slovanských hodnot, ke kterým se automaticky hlásí, i když ani omylem nevědí, co ty slovanské hodnoty skutečně jsou.

Na kandidátky do voleb se díky jednoduchému tónu obsahujícímu kousky čecháčkovských tužeb dostávají nejrůznější problematické postavy, o které by svět rádoby politiky nezavadil ani náhodou. Tak například na devítku ve Středočeském kraji se dostává psychedelický křikloun a dlužník Jiří Černohorský.

Kdysi pracoval jako tesař, ale nyní se pražskými ulicemi pohybuje ve svém taxíku. Poslanecký plat s dalšími výhodami by se zajisté hodil, když dluhy dosahují závratných částek. Člověku to nedá a musí se zamyslet nad tím, jak by ten palič Koránu a šašek z několika pseudodemonstrací vystupoval mezi poslaneckými lavicemi. Dostal by se do ráže a svět s celým okolím by si pomyslel, že Zemanova eskadra má ve svých řadách novodobé pokračování “hitlerovských manýrů”, kdy se zvyšujícím se tónem v hlase přichází na řadu neautentická gestikulace ukazující všem, proč Zemanovi pohůnky nevolit, protože pro tyto služebníky zla demokracie, právo,l natož zásady slušného člověka neplatí, i když Jiří Černohorský vkládá své příspěvky do facebookové skupiny Slušní lidé, kde slušného člověka nepotkáte ani náhodou.

Slovník tohoto novopečeného taxikáře je jednoduchý. Skládá se z hrubých nadávek a označení vlastizrádců. Kdyby se nejednalo o volby do Parlamentu ČR, mohly by se takové projevy považovat za pokus o imitaci sitcomu, ale takto nezbývá, než konstatovat, že úroveň Strany práv občanů je přímo úměrná komunikačním dovednostem jednotlivých kandidátů. I když se Jiří Černohorský zlobí nad tím, že čeština není úředním jazykem, sám v českém pravopisu plave jako vlas v horké kávě.

Ale co byste chtěli od voliče Sládka a návštěvníka demonstrace Tomáše Vandase, na které si moravský tesař poprvé díky své kamarádce všiml, že by mohl promlouvat k lidem. Sny byly možná veliké, ale tak nějak nevyšly. Dokonce ani sbližování s Řádem národa nebylo růžové, sen o milionu na účtu vyšuměl, a tak přichází řada na další politický pokus  tentokrát v trikotu SPO, i když sebe samotného skoro padesátiletý Jiří vidí jako nezávislého.

Stejně si už nikdo nevzpomene na postoj Černohorského v období prezidentských voleb, kdy raději místo Miloše sáhl po Schwarzenbergovi a na sociálních sítích na Zemana nadával a jak má ve zvyku, vyjadřoval se, jako kdyby svůj příspěvek psal z vepřína.

 

Nyní po čtyřech letech ukřičený radikál řečnící na shromážděních neonacisty Matějného a Tomáše Vandase z DSSS kandiduje do parlamentu ve straně, kde je Miloš Zeman čestným předsedou. Samozřejmě, SPO, dokonce ani samotný Jiří Černohorský se do parlamentu nedostane, ale je komické, jak se uřvaný extrémista s dluhy, rasismem a islamofobií v mozku pokouší, aby následně veškeré tužby zůstaly trapně nenaplněné.