Setkání Zemana s důchodci v Mostě se neslo na vlně rasismu

Prezident republiky Miloš Zeman zavítal ke Dni seniorů do severočeského Mostu, kde v místním divadle pokračoval v prezidentské kampani zakomponované v návštěvách krajů za krajské peníze. 

Nejvrchnější xenofob politické scény mile rád přijímá slova místních “staříků a babiček”, při kterých si člověk místy musí štípat do tváře, aby si uvědomil, že se místy nenalézá na setkání rasistů seznamujících prezidenta státu s nenávistí vůči místním romským spoluobčanům a uprchlíkům, které stejně většina z návštěvníků viděla leda tak v televizních zprávách, zatímco své názory na Romy zdejší nenávistníci čerpají z hluboce zakořeněných předsudků i vlastních frustrací nad životními neúspěchy.

Půlhodinová podívaná zahájená hejtmanem Ústeckého kraje seznamuje přítomné s tím, co návštěvník z Pražského hradu stihl udělat. Setkal se s vrcholnými představiteli severočeského politického nebe, zatímco si postarší milovník sedánků na Barrandově docela lebedí v otázkách z diváctva. Kupodivu ani jedna nebyla kritická, až to vypadá, jako kdyby se mělo jednat o dotazy předem připravené.

Od zdejších důchodců se nesouhlas neočekává, a proto je tragikomické, když si nemocný důchodce z Vysočiny, toho času v pozici prezidenta republiky, dělá legraci z jiných důchodců v hledišti a na začátku svých úvodních slov má strach z toho, aby nikdo během setkání v divadle neusnul, když se k řeči, prapodivným otázkám a poznámkám diváctvo dostane až po patnácti minutách úvodních ceremonií.

Doba to byla předlouhá, až se ke slovu dostávají první slova díků prokládané obavami z nezaměstnanosti a Babiše, načež Zeman odvětí, že devítiprocentní nezaměstnanost je způsobená nepřizpůsobivými, kterým se nechce pracovat. Xenofobní karta z Hradu na setkání s občany jako první putuje z kapsy prezidentského kandidáta, kdy si veřejnost díky hloupým médiím a ještě hloupějším politikům ty nepřizpůsobivé spojí s Romy, což Zemanovi až tak moc nevadí. On to velmi dobře ví a pokud chce na svém postu vytrvat, klidně rozehraje trapnou hru rasových předsudků ukrývající se pod nejrůznějšími názvy a slovíčky.

Miloš Zeman se hrdě hlásí k politické nekorektnosti, aby následně své stařecké hulvátství povýšil za nejčistší projevy politika v Česku. Proto není divu, že další, v pořadí druhý dotaz, vypadá, jako kdyby ho pronášela členka Vandasovy DSSS:

“Já Vás strašně zdravím, pane prezidente. Moc a moc si Vás vážím. Jsme asi stejně staří, takže bych Vám chtěla chtěla jenom říct, já nevím proč v našem krásném prostředí naší krásné zemi jsou dvojitý zákony. Heleďte já jsem pedagogickej pracovník celej svůj život a je mi jedno, jestli je člověk bílej, žlutej, černej, ale proč zákony platí pro černý jinak a pro nás taky jinak? Když se na to ptám kohokoliv, odpoví mi, my se jich bojíme. Neříkejte mi, že se jich vláda bojí. Já vím koho myslím a vy si to taky myslíte. Já myslím, že zákony jsou pro všechny a nevím, proč by se jich vláda měla bát. A říkám přijďte – není rozumět – nezaměstnanosti, naši mladí ne. Nevím proč oni nemusí pracovat, naši mladí ne”

Ještě před pár lety byste na podobné komentáře narazili leda tak ve vykřičených místech internetových zákoutí, ale dnes se díky nahnědlosti prezidentské sesle a jednotlivých médií setkáte s projevy rasismu i na oficiálních setkáních s občany, aniž by kdokoli zmiňované ex-učitelce řekl, že se mýlí a vypráví nenávistné nesmysly.

Opět máme na stole čecháčkovskou floskuli “nejsem rasista, ale…“. Proto není divu, že k SPO směřují kromě podivínských ultranacionalistů také kovaní rasisté podobní rasistce z mosteckého divadla, která ihned za řečí, ze které by měl radost každý člen DSSS, SPD nebo obyčejný čechoslovakista, následuje druhý dotaz s neméně trapným a košilatým obsahem:

Druhá otázka. Už jste to říkal v jednom programě. Ano, pomáhejme těm nešťastníkům imigrantům, ale ne v Český republice. Pomáhejte jim tam. Pane prezidente, vy si to pamatujete. Po válce, kdo nám pomohl? Naši mladí. Šli a budovali rozbořený a rozbumbardovaný baráky, rodiny a všechno možný. Nikdo, žádný islám, žádná Afrika. Nikdo nám nepomohl. 

Člověk má pomalu z tónu hlasu dojem, že sleduje promluvu zažrané agitátorky Gottwaldova režimu usilovně pracující na přesvědčení okolí o své pravdě. Jen je opravdu velmi smutné, že tato demagogií prosycená paní kdysi ve svém životě bývala pedagogickou pracovnicí. Ve svém dlouhém dotazu následně pokračuje na uprchlickou tématiku další rasistickou slinou:

“Je mně děsně líto těch žen a dětí… ale když začali emigrovat, viděla jsem ty černý chlapy, protože jsem stará ženská a vím, že za rok u nich nebude převládat materiální hodnota, vím že jste říkal” Jak to, že neztratili mobily a já nevim nabíječky, ale ztratili doklady” a to já jsem toho názoru, ne že bych byla proti nim. Ne, že by mě bylo nějak nelíto těch matek a dětí, ale kdo bude u nich stavět to rozbumbardované, co si sami rozbumbardovali? Kdo bude u nich dávat dohromady ty matky a děti? My? Bílí? Jim budeme dělat nový děti, když oni by nám chtěli dělat černobílý děti? Pane prezidente, do smrti Vám nezapomenu Vaše slova…. Kdyby mě tady pověsili, tak budu při vás pořád stát.”

Bohužel, jak se zdá, v českém školství jsou také podobné existence pletoucí si svět s mlékem a kakaem, kde smícháním dvou barev vzniká černobílá tekutina. Je to nechutné, ale docela přesně to popisuje podstatu Zemana, jeho politiky a sílu hulvátství, které ve svých slovech pravidelně opakuje a tím podněcuje ostatní ke kantátě rasismu a hluboké nenávisti.

I takto ve 21. století vypadá fanatismus ve spojení s xenofobní a rasistickou podstatou hloupoučkého čecháčka, kterému klidně sál městského divadla s chutí zatleská, protože všichni přítomní víceméně plují na podobné vlně a Miloš Zeman je této smradlavé hroudy malosti nejvrchnějším králem v okolí. Je velmi smutné, že je tento člověk prezidentem České republiky. Každý slušně vychovaný člověk by fanatickou a rasistickou důchodkyni poslal do háje, ale Miloš Zeman mile rád navazuje a pokračuje, jako kdyby xenofobní názory byly něco legitimního a naprosto běžného.

Důchodci v mosteckém divadle byli typickou ukázkou spodiny, o kterou se Pražský hrad nyní opírá. To je pro Česko velmi nebezpečné a trapně odporné.

Setkání se seniory z Ústeckého kraje u příležitosti oslav Dne seniorů, OVTV, Most, úterý 3. října 2017

Zveřejnil(a) Miloš Zeman – prezident České republiky dne 3. říjen 2017