Realisté – politické hnutí, jehož předvolební heslo lidé považují za fake

Nejvtipnější je, když si lidé myslí, že stranické heslo, které by mělo oslovit co největší počet voličů, je vymyšlené nějakým vtipálkem. Krajně pravicovou scénu s miliardářem Dospivou v pozadí provází Robejškovi Realisté. 

V politickém žargonu se vrhli na jednoduché, nic neříkající slogany nabádající táty s puškou v ruce k volbě téměř neznámého a šéfa zbrojírenství jako prezidenta nabízejícího politického hnutí, kde bílá hvězda v modrém poli požaduje například několikaměsíční povinný vojenský výcvik pro každého muže v zemi.

Sice novopečení skoropolitici neříkají, kde na to z rozpočtu vezmou, ale velmi dobře vědí, že militarizace jako nástroj odporu vůči Unii a uprchlíkům nabírá na popularitě, a tak na kandelábrech českých měst bývá ke spatření podle některých tvrzení na sociálních sítích transparent, který by si kdekdo mohl jednoduše splést s LGBT kampaní, na níž dva postarší pánové, většině Čechům neznámí, zahajují kampaň se slovy “PRO TÁTU PUŠKU DO RUKY”

Až jednou budou média po volbách psát článek o bizarnostech voleb roku 2017, Realisté v tomto přehledu zcela jistě získají po xenofobních hrátkách Okamury přední místo. Sice všichni vědí, co má táta mít v ruce, ale například taková máma v rámci krajněpravicového extrémismu musí zažívat chvilky frustrace nad tím, že je v Robejškově kampani opomíjena. Něžné pohlaví si může výcvik v blátě s kvérem u pasu vybrat dobrovolně také, ale to už z předvolební grafiky vidět rozhodně není.

Ale proč by se měl někdo zabývat tím, co mají maminky držet v rukách, když je čas veřejnosti ukázat, že radikálové z AfD měli úspěch také v Bavorsku a nikoli jen na území bývalé DDR.

Koneckonců Petryová požadovala pro uprchlíky téměř to samé co ekonomický migrant Robejšek, tak proč se nepochlubit s úspěchem zdánlivě podobných. Zajímavé je, že na oficiálním Twitteru Realistů nenajdete žádnou fotku transparentu, jako kdyby se partajníci za své dílo styděli. Nicméně předvolební heslo “PRO TÁTU PUŠKU DO RUKY” pravdivé je, dokonce si hnutí, jež zakládal Dospiva i Petr Šmída z Alfa banky, kontroverzní slogan vybralo, i když v zásobě bylo mnoho variant.

Nezbývá, než ironicky poděkovat tvůrcům za počin, který pro svou bizarnost většina pokládá za fake.

SDÍLET