Rasisté z lounského střetu mladistvých vytvářejí “válku ras”

V Lounech došlo mezi žáky základní školy ke rvačce a někteří lidé se díky videozáznamu rozšířujícímu se na sociálních sítích mohou pominout vztekem nad tím, jak téměř patnáctiletý chlapec napadne své dva vrstevníky, zatímco ostatní mladiství celé dění bez zájmu pozorují. 

Incident se odehrál na severu Čech, a tak se do celého dění dostává trapný a totálně hloupý rasismus, kdy je mladík z videa s červenou čapkou na hlavě a bílými rukavicemi na rukou označován za Roma a celý incident dostává nádech jakéhosi střetu ras, kdy si Rom dovolí zaútočit na dva bílé chlapce a komentátoři na sociálních sítích se můžou pominout, protože ze svých klávesnic chtějí dát najevo svou ochotu slovně se zastat těch rádoby správnějších, i když nikdo přesně neví, co videozáznamu předcházelo a především už nikdo ani omylem netuší, proč chlapec zaútočil velmi přehnaným způsobem na ostatní děti.

Ten, kdo se chová jako hovno, určitě nejsou určitě mladiství z videa, ale následní komentátoři pokoušející se přímo i nepřímo o vyvolání napětí mezi majoritou a romskými spoluobčany. Ve veřejných příspěvcích se to jenom hemží  hloupými a naprosto nenávistnými komentáři, aniž by si jednotliví tvůrci slovíček rasismu uvědomovali, že by mohli být za své reakce klidně trestně zodpovědní, protože svých přečinů se dopustili ve veřejném a všem přístupném příspěvku. Například taková Iveta Knytlová bez profilové fotky by přiložila teenagerovi “devítku k hlavě” a ještě by k tomu vyděšenému děcku vynadala do “černých kurev”.

Je k neuvěření, že takoví lidé s tak strašnou nenávistí na srdci existují. Postačí jim obyčejný, trošku přehnaný dětský spor zachycený na videu a světlo světa spatří rasistické hlášky, za které by se nemusel stydět ani člen amerického Ku-Klux-Klanu. I když si jednotliví účastníci přebělené debaty chaloupky strýčka Toma připadají neskutečně zdatnými vlastenci, ve svých výlevech nenávisti se dopouští tragikomických pravopisných chyb potvrzujících tradiční předsudky o rasistech majících problém se vzděláním a znalostí vlastní rodné řeči.

I když se Petr Formánek v komentáři zastává jakoby bílé rasy, tragikomicky z “bílých kluků” vytváří plevel, kterým by skutečně mohli být, pokud by se vyjadřovali jako pan komentátor na sociálních sítích. Shoda podmětu s přísudkem dotyčným pánům, jak vidno, dělá velké problémy. Díky tomu jejich hrozné komentáře vypadají alespoň trošku tragikomicky.

Skálopevní pohrobci holých lebek devadesátých let minulého století cítí svou příležitost, a tak na dnešek svolávají shromáždění, na kterém se domluví, jak nejlépe vyvolat a podpořit xenofobii v Lounech, protože se kauza rozplývá v médiích, prošetřuje ji policie a v dálce díky tomu jako nějaká fatamorgana v představách neonacistů a skalních milovníků rasismu prosvítá naděje na další pokračování “úspěchů” z notoricky známého Janova, kde se “proslavila Šlégrová a její parta”.

Důvodem útoku chlapce na další dva vrstevníky byl podle tvrzení tv.nova.cz pohled jednoho z napadených chlapců na mladíkovu dívku.

Zdroj: http://tn.nova.cz/clanek/chlapec-pred-skolou-brutalne-zbil-dva-hochy-policie-posili-hlidky.html

Kolik se podobných rvaček s podobným důvodem střetu v České republice odehraje? Mladiství se čas od času porvou kvůli holce, lásce a reakci ostatních. Jenže u takových střetů není obvykle kamarádova “kamera” ochotna nahrát celé dění na internet. Střety dětí obecně jsou v současnosti brutálnější, než tomu bylo v minulosti, a proto je zapotřebí k záznamu přistupovat s rezervou. Rozhodně není jakýkoli důvod k rasismu, nebo snad volání po smrti útočníka.

Rasisté jsou už ze své povahy něco jako “duševní mrzáci” ochotni ke svému zmrtvýchvstání využít klidně nevhodné chování neplnoletých dětí. Jsou to především samozvaní ochránci bílé rasy, kdo v Lounech po incidentu vyvolávají chaos, který následně musí krotit politická prohlášení o větším počtu strážníků v parcích a před místními školami. Každý nese zodpovědnost sám za sebe. Kluk z videa bude nejspíš potrestán ředitelem školy, policie zjišťuje, zda došlo k přestupku, nebo porušení zákona, tak není důvod pro jakékoli křepčení radikálů ulicemi severočeského města.