Petr Robejšek rád “řinčí zbraněmi”, zatímco nemá za sebou ani základní vojenskou službu

Realisté by “rádi řinčili zbraněmi”, a proto také za svého prezidentského kandidáta navrhují člověka blízkého zbrojařství, radujícího se z vysokých čísel při prodeji zbraní do zahraničí.

Modrá strana s bílou hvězdou uprostřed by ráda nařizovala každému muži v republice povinnou a pro ženy volitelnou vojenskou službu a otci by cpala kvér do ruky, zatímco na poloprázdných náměstích předseda Robejšek vysvětluje přítomným, jak moc je důležité mít silnou armádu odolávající návalu přicházejících uprchlíků, i když samozvaný bezpečnostní expert  a usvědčený plagiátor z Německa migranta viděl leda tak při pohledu do zrcadla.

Sám totiž v období komunismu vyrazil jako ekonomický uprchlík za hranice, kde pokračoval ve vysokoškolských studiích a následně také mnoho let v cizině žil. Člověk by řekl, že když někdo propaguje militarizaci s vojenstvím, sám bude mít blízko k vojenské tématice například minimálně vlastní vojenskou službou, která byla v minulém režimu povinná pro každého mladíka v zemi.

Muž doporučující kdysi střelbu do připlouvajících lodí migrantů ovšem osobní zkušenost s vojenstvím, armádou a službou v khaki uniformě nemá. Dokládá to odpověď na dotaz na stránce Realistů.

Mladý Petr Robejšek studoval vysokou školu, a když už mělo jít do tuhého a v blízkosti študáka se chechotal povolávák, zmizel Petr Robejšek po anglicku za hranicemi v Německu. I když sám urputně vystupuje ve svých desputacích proti uprchlíkům, migrace a následný odchod z republiky Petru Robejškovi napomohl k vyhnutí se tehdejší “občanské povinnosti”. Opět se tu potvrzuje jednoduché pravidlo, že ten, kdo má armády, střílení a vůbec vojenství nejvíc plná ústa, ten nikdy s projednávanou tématikou nepřišel osobně do styku.

Je to zajímavá tragikomičnost na trikotu Realistů, nad kterou se může našinec s chutí zasmát. Bylo by docela zábavné sledovat Petra Robejška s nevojenskou zkušeností, jak v ruce má samopal a zkouší zasáhnout cíl nenávisti. Při této ekvilibristice by si nejspíš postarší muž z Němec ublížil a nemohl by nadále děsit okolí svými apokalyptickými výlevy o tom, jak “mrtvým bude humanismus k ničemu”. Předsedovi Realistů bude nejspíš totálně k ničemu jakákoli zbraň, a proto se jako správný muž ukryje pod plachetkou některého šílence pomalu brousícího si kudličku do střetu s migrantem, jehož sám aktivně nejrůznějšími výroky popouzí.