Parlamentní listy se skrze petici pokoušely dostat na profily Okamurových odpůrců

Parlamentní listy si zase jednou ze svých čtenářů a návštěvníků vystřelily. Na svých stránkách daly prostor k rádoby petici za zrušení SPD a trestní stíhání Okamury za jeho protimuslimské a ostatní ústavě odporující vystupování.

Není divu, že se takový příspěvek na sociálních sítích dostal i tam, kam se běžně proruské a xenofobní internetové plátky podobného ražení nedostanou. Ve své podstatě to byl docela povedený reklamní tah na bezpředmětnou věc, která ani omylem nemůže ohrozit jak SPD, tak radikálního rodáka z Tokia chystajícího se k útoku na šáriu i muslimskou komunitu v Česku.

Samozřejmě peticí zrušit politické hnutí, ani strana nejde. V této věci musí rozhodnout Nejvyšší správní soud a ten se věcí může zabývat také pouze na základě zákonem stanoveného postupu, do kterého papírová, natož virtuální petice nepatří ani náhodou. Tomio Okamura se druhý volební den s uzavřením volebních místností a dopočtení výsledků stal poslancem a vztahuje se na něj imunita, pro kterou jej není možné hnát k zodpovědnosti ani za činy, jichž se teoreticky dopustil před vznikem mandátu. Dokud není ustanovena Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky a spolu s ní jednotlivé výbory, nemá policie ani kam podat žádost o svolení se stíháním poslance. Navíc, trestní stíhání není možné iniciovat ani za pomoci petice. Z obecného pohledu na věc, dokud nikdo nepodá udání na Policii ČR, poté se nic neděje.

I proto je tragikomicky zábavné, že se k petici připojilo více než čtyři sta lidí.

Zdroj: https://www.petice24.com/spd_sucks

Pokud autor podpisové akce, Michal Pavlíček, opravdu chce předsedu SPD hnát ke zodpovědnosti, poté by sám měl konat, protože jeho výzva je nejen naivně trapná, ale také jakkoli bezzubá.

SPD skutečně smrdí nenávistí, vylhaností a podporou nedemokracie, ale stejně tak zapáchá pokus Parlamentních listů vymanit se z možného nezájmu s ochotou dostat se přes účelové a nic neměnící záležitosti na facebookové profily demokratů, nebo příslušníků minorit, jež by jinak články Valentových počinů nesdíleli.

Ale co byste chtěli od média blízkého k čecháčkovskému nacionalizování, obdibujícího v mnoha příspěvcích slávu Putinova Ruska i nejrůznějších radikálních spolků, ke kterým patří i Okamurova Svoboda a přímá demokracie. Pokud to přinese více čtenářů a rozšířenější pobyt na facebookových profilech Čechů, poslouží zadobře i hra na petici, která peticí není ani omylem.