Parlamentní listy nepřímo vyzvaly k nenávisti vůči aktivistce

Valentovy Parlamentní listy rozpoutaly vlnu nenávisti vůči lidskoprávní aktivistce Evě Zahradníčkové, když nasdílely její fotografii přidávající se k odpůrcům Zemanových výroků o Krymu a obchodničení s Putinovým režimem.

Redakce opět zase jednou ukázala, jak nechutnou a trapnou dokáže být. Zcela jistě si byla velmi dobře vědoma toho, co s komentářem u fotky: “Aktivistka Eva Zahradníčková, která pomáhá uprchlíkům: ,,Česká republika není Zeman! Prosím, sdílejte” zaviní a kdo se redakční výzvy ujme jako první.

Zdroj: screenshot z FB stránky Parlamentních listů

Obhájci lidských práv se spontánně po Zemanově defilé v Radě Evropy rozhodli nesouhlasit s prezidentovými výroky o kompenzacích za Krym a nafotili selfíčka se vzkazem CZECH REPUBLIC IS NOT ZEMAN”. V Parlamentních listech se chytili příležitosti rovnou za nos a nepřímo vyzvali pravidelné čtenáře proruských článků k hromadné reakci, kdy se pod nasdílenou fotkou přímo na Parlamentkách objevilo přes 800 komentářů a dalších 105 facebookových účtů uposlechlo a příspěvek s anglickým vzkazem nasdílelo dál napříč nejrůznějších krajně pravicových a velmi nenávistných facebookových skupin, stránek a profilů.

Čecháčkovští radikálové si zase jednou smlsli na někom, kdo na Balkáně pomáhal uprchlíkům a navíc si dovolil veřejně dát najevo nesouhlas s modlou českých rasistů, neofašistů, čechoslovakistů a panslovanistů. Xenofobní médium hostující na své doméně mimo jiné také islamofobní Eurábii s pomocí aktivistické fotografie české občanky in natura ukázalo, že pokud nebude někdo souhlasit se základní páteří redakční ideologie, může se potázat se zlou například v případě výhrůžek a urážek nacházejících se nejen v jednotlivých příspěvcích na sociálních sítích, ale také například v soukromých správách soukromě směřovaných přímo osobě na fotce.

Zastrašovat aktivisty je nejen hloupé, ale zároveň velmi nezodpovědné, protože pokud by nějaký radikál napadl Evu Zahradníčkovou, mohla by redakce, respektive správce facebookového profilu Parlamentních listů hnán ke zodpovědnosti.

Domácí xenofobové si na nadhozené udici docela pošmákli. Tak například, správce uzavřené skupiny “Vlastizrádci” vystupující na Facebooku pod nickem Oldřich Zeman nasdílel inkriminovanou skupinu a například na tomto místě rádoby vlastenci ukázali s úspěšnotí sobě vlastní, že nejsou ničím jiným, než trapnými a naprosto ubohými rasisty.

Při sledování jednotlivých příspěvků se člověku opravdu žaludek obrací vzhůru a nechce se ani věřit, že ve 21. století ještě existují lidé neštítící se ve svých projevech používat rasismus a ještě se k tomu nazývat vlastenci.

Do slovníku se dostávají “čmoudi”, “negři” a další expresiva nonšalantně povalující se v prostorách čecháčkovské ultranacionální scény. Slušně vychovanému člověku z toho všeho musí být opravdu nevolno. Jedna z komentátorek na skupině “Vlastizrádci” dokonce fotku aktivistky pokládá za tak děsivou a nebezpečnou, že “takhle se za války chovali někteří zrádci co posluhovali nacistům.” . Člověk opravdu neví, jestli se smát, nebo začít usedavě plakat, protože ze záhybů trapnomagických zvolání vykukuje na pozorovatele krajně pravicová, naprostá oddanost k vůdci, jejíž porušení je tvrdě trestáno, nebo přinejmenším stejně drsně přirovnávané k něčemu naprosto neodpovídajícímu a totálně nepasujícímu.

Mezi účastníky “dikuse” se najdou jedinci, kteří angličtinu považují za “negerštinu”. O příspěvek níže se další komentátorka a tvůrkyně neinteligentních příspěvků vytahuje, že anglicky neumí a je tady doma, protože její řečí je čeština. O těchto tvrzeních nikdo nepochybuje, ostatně je to z jednotlivých písmen cítit. Možná, kdyby angličtinu nahradila ruština, jazyky neovládající ženština by spráskla údivem nad tím, jak nádherný a malebný je ten slovanský jazyk.

Kdyby nebylo hloupého počinu Parlamentních listů, neměli by trapní rasisté co dělat a museli by si jednotlivá témata xenofobních diskusí vymýšlet sami.  Inu, hloupí, rasističtí a nevzdělaní bývají ze své povahy a lenosti čeští ultranacionalisté a Parlamentní listy zase jednou daly nepřímou výzvou k šíření nenávisti příležitost k defilé nejrůznějších trapností.