Jana Volfová maže komentáře v diskusích a nezná odpověď na základní otázky

Krajně pravicoví radikálové by rádi do Polanecké sněmovny Parlamentu ČR, zatímco neumí ani omylem demokraticky diskutovat. Zkuste se obšírné islamofobky a politické turistky Jany Volfové zeptat, co konkrétního má na mysli, když chce zakázat islám a zcela jistě nedostanete žádnou uspokojivou odpověď, se kterou by se spokojil kdokoli jiný, než nevzdělaný a nechápající ultranacionalista.

Nedávno zmiňovaná ženština na svém profilu vložila všem přístupný příspěvek  o tom, proč by měli lidé volit Blok proti islamizaci – Obranu domova. Extrémistka věčně se pokoušející o zakotvení sebe sama v islamofobní scéně se na svém facebookovém účtu kasá s tím, že na rozdíl od ostatních, její politický subjekt bude proti islamizaci dělat něco víc, než jen “o tom kecat”.

Není divu, že populistický výkřik doslova několik málo hodin před samotnými volbami udělal radost některým stejně nenávistně naladěným. Těmto duším postačí zopakovat nic neříkající slovíčka s nereálnými sliby a facebookový svět se může zbláznit, i když v realitě je reakce úplně jiná a trapná politická strana, přejmenovaná ve své historii několikrát, nedosáhne naštěstí ve volbách ani 0,2 procenta hlasů.

Nicméně, když je Jana Volfová ve svém příspěvku plná velkého přesvědčení, nebylo by špatné z xenofobky získat konkrétní plány, aby bylo ihned jasné, jak moc neschopná a tragikomická tato osůbka může být. Dotaz byl položen, ale reakce byla taková, jak se dalo předem očekávat.

Scénář v takových případech je vždy jednoduchý. Položíte dotaz ve slušném, zcela demokratickém stylu a adresát odpoví zcela nepatřičně, zatímco účelově do debaty přivede součásti nemající s dotazem pranic společného. Na odpověď se čekalo minutu, aby posléze dcera tatínka, kdysi prchajícího do Skandinávie, oznámila, že její prarodiče jako antifašisté museli kvůli nenávisti k Hitlerovi šest let trpět v koncentračním táboře, zatímco děda v továrně na smrt zemřel.

Tím ovšem Jana Volfová neodpověděla na dotaz, zda muslimy bude vystěhovávat, nebo je dá do koncentračních táborů…..je sice hezké, když vám rádoby skoro politik vysvětli historii svého vlastního rodu, ale mezi tím vším odpinkal problematiku muslimů do autu, když islám populisticky a zcela nepravdivě označil za ideologii srovnatelnou s nacismem. S takovými argumentačními fauly si bývalá politická “partnerka” Martina Konvičky vystačí u xenofobů, ale soudně smýšlejícím lidem takový styl komunikace nestačí. Svět je složen z nepopíratelných faktů a nikoli ze snů plných zázračně bílých nocí.

Koneckonců, obecně řečeno, nikde není psáno, že potomek nacismem pronásledovaných nemůže být nacistou, nebo že nemůže věřit ideám konečných řešení. Historie takových případů nabízí hned několik. Některé z nich bychom našli také v českém prostředí. I proto je šavlování s minulostí rodiny hloupou a zbytečnou a nic neříkající praxi, zvláště, pokud vás zajímá postoj současníka, a nikoli to, co se stalo před několika desetiletími, zvláště, když dotazovaný bez obtíží na protimuslimských demonstracích žvaní před notoricky známými představiteli neonacistické a krajně pravicové scény.

Je trošku tragikomicky zábavné, když populistka sama vycházející z nahnědlých a značně zasmrádlých předsudků očekává, že k ní samotné bude člověk přistupovat předsudečně a řekne si “aha, prarodiče Jana Volfové byli antinacisty, tak i ona bude stejná“….

Tak to v realitě skutečně nechodí a každý je zodpovědný sám za sebe. Sice Jana Volfová neodpověděla, zato její fanoušci se vrhli na osobní útoky, jako kdyby je nezajímalo co konkrétně má jejich guru na mysli. Po zopakovaném dotazu

nakonec Jana Volfová zopakuje jednoduché a očekávatelné klišé vycházející opět z předsudků naivně se domnívajících, že právě tato opatření zakážou v Česku islám.

Tomu snad nemůže uvěřit už ani ten hloupý islamofob z virtuální skupinky Bloku proti islámu, v němž také jako člen působila dnešní “tvůrkyně” předvolebního klipu, na který zcela správně Česká televize podala trestní oznámení. Svět Jany Volfové je účelově plný představ o tom, jak muslimové podkopávají staré ženě chodítko…to je trochu smutné a zároveň nereálné.

Ale takový je svět hnědě zasmrádlých zítřků, kterým vždy někteří lidé budou sloužit například kvůli vlastním děsům, nízké sociální inteligenci a neschopnosti utišit své vlastní frustrace, kvůli kterým se nespokojenci se sebou samými uchylují k nenávisti vůči uprchlíkům a v neposlední řadě také muslimům.

I když debata včera proběhla, dnes na účtě Jany Volfové není k zastižení, protože ji samotná Jana Volfová smazala. Kdo by také chtěl, aby okolí vědělo a poznalo tak velkou hranici mezi texty na sociálních sítích a reálně zamýšlenými plány…Jana Volfová je podobně jako ostatní krajně pravicoví štváči populistkou, ale to už dávno všichni vědí.

Kdo ví, co by se stalo, kdyby takoví lidé dostali příležitost k moci. Začalo by to omezováním občanských práv a dost možná bychom se dostali k nejhorším zločinům v historii, jaké známe z časů nacistického Německa, protože islamofobie není ničím jiným, než převlečeným antisemitismem, kde v textu slovo žid je nahrazeno muslimem.

Ale co byste očekávali od někoho, kdo zcela veřejně sdílí a vytváří chuť na zničení České televize. Blok proti islamizaci – Obrana domova, stejně tak Jana Volfová nemají stoudnost, a proto klidně zničí demokracii například výkřiky do tmy o zničení veřejnoprávního média.