Bude Machovo “karate story” dalším předvolebním bodem následujícího týdne?

Krajně pravicoví populisté Petra Macha velmi dobře vědí, že to nedopadne, tak jako obvykle, ve volbách pro účelové libertariány dobře. Pokud by ovšem partaj získala nějakou pozornost v médiích, mohli by ekonomičtí analfabeti dosáhnout alespoň na minimální počet procent hlasů nutných k částečnému proplacení volebních nákladů. 

Přeci jen stovku za jeden hlas na zemi straníci v tak velké konkurenci podobně smýšlejících xenofobů jen tak nenajdou. I když se předseda může “přetrhnout” a na prázdných ulicích po večírku s Nigelem Faragem láká spoluobčany na jednotlivé značně naivní programové body, prostor před stánky neokupují davy nedočkavců stepujících na místě se zatajeným dechem.

Do voleb zbývá přibližně týden a Svobodní občané Petra Macha na Letné pokračovali v přesvědčování kolemjdoucích o tom, že právě zelenkavý beran je tou správnou a jedinou volbou, se kterou lidé získají svobodnější společnost oproštěnou od nařízení státu a nejrůznějších “euronesmyslů”, i když správci twitterových účtů blokují ideové odpůrce na internetu jen co mohou.

Přístup ke svobodě a demokracii je u Svobodných mírně řečeno prazvláštní. Máte právo dělat cokoli, s čím členové a sympatizanti partaje souhlasí, jinak máte právo svobodně mlčet. Dnešek Petru Machovi nevyšel a zároveň mladý člen Mensy ukázal své karatistické umění, když odrážel “útok” neznámého člověka na svůj stánek, u kterého v tu dobu postávala mladá členka předvolebního týmu. Muž stánek svrhl na zem a předseda o tom prakticky ihned sepisoval příspěvek na Twitter.

I když je to trochu přes čáru, nebyl vyobrazený útok předem připravenou akcí, jakýmsi pověstným poledním záchranným stéblem před samotným hlasováním?

Načasování útoku krátce před volbami, čistě provedený protiútok Petra Macha, který si počínal jako zkušený ranař. Ruka předem kryjící hlavu, i když není na začátku jasné, kam se chce útočník strefit. V klidu postávající “kameraman” nespěchající na pomoc a postávající celou dobu na skvělém úhlu, kdy je vidět jak do Machovy tváře, tak na záda útočníka a v neposlední řadě sepisování zážitků doplněné nahráním incidentu na Youtube….to všechno opravdu smrdí a spíše to nasvědčuje tomu, že šlo o akci minimálně očekávanou a dost možná předem připravovanou a zrežírovanou jako jednoduché divadlo ke zvýšení předvolební popularity. Možné je opravdu všechno a pokud jde o hlasy a miliony z voleb, může být sehraná etuda jen takovou tou nutností na konci.

Leda, že by si členové týmu Svobodných, nebo někdo jiný nahrávali akci na mobil, kameru, nebo foťák a náhodou se do toho připletl pan neznámý beroucí si stánek do svých rukou a předseda strany je šikovný obranář mladých žen… ať je tomu jakkoli a útok se odehrál třeba čistou náhodou, nebo byl fingovaný, Svobodní občané Petra Macha získali poměrně slušnou nálož do mediálních výstupů, kdy ze sebe mohou do konce předvolebních agitací dělat oběti politických kruhů, kdy někdo nechce, aby se Svobodní prezentovali.

Když na to přijde, může Petr Mach voličům předhodit Babiše jako konspirační středobod, ideový důvod, proč na něj neznámý člověk zaútočil. Se lží a mlžením je Petr Mach známý, takže klidně další slovní ekvilibristice nic nebrání. Prozatím svým “karatistickým” výstupem Petr Mach získal u krajně pravicové scény popularitu jako kabrňák ochraňující ženy….

Jen není jasné, zda takové renomé postačí na překonání magické hranice zaručující zisk z nadcházejících voleb.