Ze zábran v pražských ulicích čerpají jak islamofobové, tak antisemité

Žlutočerné zátarasy na Staroměstském náměstí se ultranacionalistům a dalším všemožným štváčům nelíbí, a tak na sociálních sítích dávají najevo své znechucení, které podpořil mimo jiné také tokijský rodák Tomio Okamura s tím, když si postěžoval na nevkusné vyvedení zábrany ochraňující návštěvníky náměstí před hypotetickým a vůbec neexistujícím útočníkem za volantem.

S notnou dávkou černého humoru by se dalo říct, že extrémistická scéna není s ničím spokojena. Nejprve volají pro zábrany, aby se později podivili nad tím, když se na ulici objeví. Betonové bloky na chodníku sice dost možná ničemu nezabrání, ale radní hlavního města si za pomocí nich před volbami udělají oko u xenofobní části obyvatelstva a populistických médií.

Zdroj: Lidovky.cz

 

Alespoň milovníci Putinova Ruska a nekonečných pravd o chemtrails mají další důvod k vytváření konspiračních teoriích, ve kterých úřady musejí přeci vědět něco víc, když do historických prostranství plných turistů umístí takovou příšeru, jakou zátarasy bezpochyby jsou. Islamofobní štváči si díky tomu přijdou na své a už nyní vymýšlejí své vlastní teorie o strachu před terorismem i opatřeních namířených vůči muslimům. Najdou se i tací, kteří by od minuty zahájili kampaň “kamiony v Česku nechceme”. Síla sugesce některých tragikomiků s klávesnicí poblíž je prostě veliká.

Na své si přijdou díky sociálním sítím také čecháčkovští antisemité a neofašisté, když v pražské ulici U Půjčovny spatří osvětlenou Davidovu hvězdu “obloženou” pruhovanými zátarasy. Fotka s nářkem nad kamioňáky a kamiony putuje tam, kam původně neměla. Uzavřené skupiny se hemží teoriemi o světovládě, vlastizrádné vládě a její ochotě sloužit “židovským zájmům”. Samozřejmě, takové úvahy jsou naprosto hloupé a nepravdivé, ale to kindernáckům a nejrůznějším agroskinheadům vůbec nevadí. Mají svou ikonickou fotku a spolu s ní také potvrzení zkázonosné nenávisti.

Zkrátka, ze zábran v pražských ulicích čerpají jak islamofobové, tak antisemité, protože tyto dvě nenávisti si jsou na chlup podobné a pro potvrzení svých ohavností potřebují berličku, kterou mohou být například neopodstatněné zátarasy uprostřed ulice.