Úvodní stránka Extrémismus Vandasovi extrémisté s vrahem Pechancem chtějí pochodovat Svitavami

Vandasovi extrémisté s vrahem Pechancem chtějí pochodovat Svitavami

Rasistický vrah Vlastimil Pechanec, toho času člen a kandidát Vandasovy politické strany do voleb, “pořádá” demonstraci neoficiálně namířenou vůči Romům ve Svitavách. Muž, jež byl před třemi lety pardubickým soudem propuštěn z vězení s šestiletou podmínkou na krku, vystrkuje růžky od svého propuštění a zkouší se v rámci nedělníků zviditelnit, případně se jim zavděčit něčím zaručeně nechutným.

Oficiálně se místní akce xenofobů nazývá “1. svatováclavským manifestem” a je zaměřena “proti současnému zkorumpovanému systému”, ale pouze hlupák by nepoznal, že se na svitavské akci na konci zářijových dnů bude jednat zejména o vyhrůžky a nejrůznější posunky sesílané k místní romské komunitě.

Demonstrace požadující propuštění vraha Otty Absolona z vězení nyní vystřídaly již po několikáté po sobě demonstrace krajní pravice za jiným, i když naprosto stejným účelem. Milovníci rasové války a rozdělování lidí podle zásad špinavého prádla sice pokřikovali hesla o propuštění Pechance, přesto celá ekvilibristika skončila touhami po útocích na místní Romy ve Svitavách, jejich zastrašením za pomoci pochodu, nebo vykřikováním hloupých hesel, za která by se nemusel stydět nejzarytější supremacista z jihu Spojených států amerických. 

Všeobecně upadající Dělnická strana sociální spravedlnosti zkouší nejdříve nalákat milovníky krajně pravicové rétoriky na odpor vůči demokracii, současným politickým stranám, “politickým kartelům”, odporu vůči uprchlíkům a Evropské unii, aby následně využila 28. září 2017, kdy se demonstrace krajní pravice koná, situace ve prospěch nenávisti vůči Romům.

Jedním z vyjmenovaných důvodů demonstrování jsou také požadavky na obnovu procesu Pechance, který by se nejradši viděl jako nevinná oběť justičního systému, i když zavraždil mladého romského muže, díky čemuž se jinak bezvýznamný radikál stal mezi neonacistickou cháskou hvězdou jinak bezesných nocí.

Bude docela zajímavé sledovat, jak se Vlastimil Pechanec bude na demonstraci chovat. Přeci jen má šestiletou podmínku a jakékoli porušení zákona, například v přestupkové rovině, může vraha přivést zpátky za mříže, což by se mu vůbec nelíbilo. Na chystané demonstraci má kromě Vandase a Pechance promluvit také Marek Nechala z Vysokého Mýta, nad jehož názory slušně vychovaný a demokracii milující člověk nevěřícně kroutí hlavou.

Kromě hloupého a nenávistí překypujícího proslovu nebude chybět ani pochod Svitavami, kdy si přítomní neonacisté a krajně pravicoví radikálové myslí, že cestou alespoň verbálně zaútočí na tamější Romy. Náměstí míru, odkud se bude pochodovat, bude opět svědkem trapných projevů kindernácků a jejich současných derivátů.

Vrah, popírač holokaustu a milovník neonacistické hudby ze Svitav Vlastimil Pechanec si bude za pomoci Dělnické mládeže a Vandasovy grupy rasistů hrát na vrchního radikála, zatímco jeho kolegové se pokusí o zvýšení sebevědomí například minimálně za pomoci slovní insultace romského dítěte. Holohlavá kreatura si vždy ráda vyskakuje na ty, co se nemohou bránit…to se potom ” Čechy Čechům” vykřikují s největší hrdostí na prsou.

Bude fajn, pokud antifašisté chystanou demonstraci krajní pravice naruší a znemožní tak neonacistům a rasistům pochod městem.