Petice slouží pro SPD jako zástěrka, aby se mohlo agitovat prakticky kdekoli

Extrémisticky laděné politické strany a hnutí by si nejradši dělaly ze zákonů trhací kalendář. Vezmou přenosný stolek před nákupní centrum, rozloží na něj své propagační materiály, do předu dají název “Petiční stánek” a zarytě si myslí, že skrze petiční právo mohou lanařit kolemjdoucí na svůj program a naprosté lži. 

Typickým, avšak ne jediným příkladem by mohlo být Okamurovo SPD, které nedávno před několika dny skrze Vladimíru Štefcovou v Kutné Hoře před místním Kauflandem “obtěžovalo” nakupující s prospekty hluboce nenávistného a islamofobního politického hnutí. Kdyby se paní Štefcová neprsila v popředí s peticí v ruce, rozhodně by k existenci stánku a následné politické agitaci nestačilo obyčejné oznámení zástupcům obchodu.

Obchodní zóna, na které se objevuje v určitých hodinách velké množství lidí je příhodným místem k agitaci, a tak si SPD zkouší hrátky na obcházení zákonů, protože sedmdesátník vysílený z nákupů, těšící se na odpočinek v autě, nebo autobusu bez řečí přijme Okamurovy letáky, politickou agitaci přetrpí a dokonce z nevědomosti sobě vlastní podepíše přiložené petice namířené vůči Evropské unii, aby už jednou provždy byl od těch radikálů pokoj. Z přiložených fotografií je jasně vidět, že petiční stánkařky přicházejí k zákazníkům Kauflandu a vnucují jim propagaci, o kterou původně ani omylem nestáli.

Vůbec, SPD jako taková má problém s chápáním zákonů a předpisů. Tak například v Moravské Třebové před místním Lidlem Svoboda a přímá demokracie dělala totéž, co ve vzdálené Kutné Hoře. Aktivně přicházela k nakupujícím, rozprostřela zde svůj petiční stánek, zatímco do obchodu přicházejícím a z obchodu vycházejícím zákazníkům svou přítomností znepříjemňovala pobyt na místním parkovišti.

Někdo z přítomných na stánkaře s petičním stánkem zavolal městskou policii, která dvojici prověřila a následně od stoupenců SPD zcela správně požadovala povolení o záboru na lidlovském parkovišti, jež “výtečníci” zcela evidentně neměli.

Zdroj: Facebook

Sbírat hlasy u obchodních domů je svým způsobem hyenismus, i když SPD není v této praxi rozhodně samo.

Tomio Okamura v předvolebním období ke své agitaci použije petici, aby se následně mohl vymlouvat na petiční právo. Na zábor veřejného prostranství a dokonce i na zábor prostranství soukromého je třeba povolení. Islamofobní fanatici za pomoci petic nepřímo napomáhají nenávistnému politickému hnutí ke zmenšení nákladů na celkový rozpočet ve volbách, kdy díky petičnímu zákonu a na stáncích se nacházejícím petičním archům nemusí mít SPD těžkou hlavu s náklady za pronájem stánkem zabraného území.

S petičními stánky je vidět, jakou úctu k demokracii a slušnosti SPD ve skutečnosti má. Petice slouží jako zástěrka, aby se mohlo agitovat prakticky kdekoli. To je poněkud odporné a zároveň je to zdárný příklad toho, jak je možná petice a petiční právo zneužít. Na místě, kde se mává s peticí, je hlavním artiklem politická agitace, letáčky, slogany, stranické plány, výzvy k nenávisti vůči vybraným skupinám obyvatel nemající s peticí pranic společného.

Tomio Okamura skrze své lidi a fanoušky nabízí  petici nepetici, aby předvedl, jak to s peticemi ve skutečnosti myslí.