Mezi českými radikály ve věci německých voleb vítězí konspirační teorie

Fašizující Alternativa pro Německo ve volbách získala 12,6 procenta hlasů a domácí české krajně pravicové luhy a háje se mohou radostí rozplynout, aniž by si uvědomovaly, že svým postojem dávají najevo svůj, nekorektně řečeno. vlastizrádný postoj dávající šanci zastáncům Hitlerovy ideologie, která před mnoha desetiletími chtěla zahubit český národ. 

Typickým příkladem by mohla být Strana svobodných občanů, kdy předseda Petr Mach gratuloval “přátelům” AfD při prvotním oznámení výsledků, jako kdyby zahraniční radikálové byli bratrskou stranou zelenkavých beránků z Česka. Možná ve výsledcích věčně neúspěšní oblíbenci Václava Klause spatřovali sami sebe a samotný Petr Mach si možná při pohledu na volební výsledky německých radikálů nepřipadal sám a naprosto zbytečný, když kvůli domácímu volení sekl s mandátem v Evropském parlamentu.

Zdroj: Facebook

V obecné rovině českého extrémismu domácí radikální scéna se naučila přehlížet neofašizující myšlenky vedení Alternativy pro Německo, protože tyto výstupy často zveřejňované mainstreamovými zpravodajskými kanály vnímali čecháčkovští xenofobové jako informační válku možná  dotovanou ze Sorosových zdrojů. Proto nebyla nouze o antisemitské výlevy, když se prostorem ozývaly informace o požadavcích vyzývajících z úst místopředsedy AfD k revizi pohledu na německé vojáky z druhé světové války.

Radikálové žijí ve svém časoprostoru a jedinou dávkou pravdivosti je pro ně ruský hlas z internetových, Kremlu blízkých a rádoby alternativních zdrojů. Co na tom, že se příslušníci Alternativy pro Německo na Facebooku vyjadřovali jako zastydlí neonacisté. Například Bernd Pachal z AfD ve svém postu chválil šikovnou politiku protektora Reinharda Heydricha v tehdejším Československu.  Podle Pachala Heydrich od prvního okamžiku nastavil správný směr.

Zdroj: Facebook

Podle Pachala byli Češi nadšeni z Heydricha a vítali ho a Hitler pouze revidoval Versailleskou nespravedlnost. Jsou snad tyto názory zaznívající v trikotu AfD tím, s čím by čecháčkovští radikálové souhlasili? No co, Václav Klaus s tím nemá problémy a veřejně se raduje z výsledků AfD,

Zdroj: Echo24

tak proč by si ultranacionalisté na Facebooku měli dělat těžkou hlavu, když i bývalý prezident Česka projevuje nadšení nad volebními zisky přeshraničních radikálů, kteří stejně zcela správně budou v německém parlamentu stát jako kůl v plotě, protože neofašisté a neonacisté nepatří do politiky moderního Německa, i když by si to mnozí čeští radikálové a extrémisté srdečně přáli.

Neúspěšné existence islamofobní a radikální scény přiživují svými výmysly konspirační teorie o tom, že SPD a CSU volili migranti, Turci, uprchlíci a vůbec, že ve volbách vznikaly čachry, jinak by AfD měla mnohem víc hlasů, než ve skutečnosti získala.

Zdroj: Facebook

Děje se přesně to, co se dalo předpokládat. Radikálové se nesmíří s 12,6 procenty, a tak zcela bezostyšně připravují teorie o tom, že kdyby nebyly podvody, mohli by němečtí radikálové s fašizoidními názory a postoji získat o čtvrtinu hlasů více. Hamplovy názory v sobě ukrývají slovíčkaření z uzavřených skupin radikálů, a tak lžisociolog a neúspěšný xenofob doplňuje a rozšiřuje to, co se po internetech po volbách potuluje.

Názory plné konspirací kvetou jako houby po dešti, protože milovníci rasismu, nenávisti a nejrůznějších ismů potřebují viníka majícího na svědomí úspěch Merkelové a nižší úspěch AfD. Když se najdou muslimové, Turkové, nebo neziskovky jako hlavní viníci, je to pro vyznavače krajní pravice skvělé řešení. Kromě snění o úspěchu Okamurova SPD si mohou radikálové poukazovat na viníky stojící v cestě radikalismu.

Z určitého úhlu pohledu je to tragikomické, ale takoví už extrémisté a jejich skupinky bývají. Věří pohádkám, aby sebe sama ujistili ve lžích, kterým skálopevně věří. Možná se v nějakém zákrutu sociálních sítí objeví zaručeně pravdivá informace o tom, jak volby ovlivňovaly USA, nebo snad nějaké židozednářské lóže, ve které neofašistická klaka v Česku věří.

Sečteno a podtrženo, někdy při sledování reakcí radikálů na německé volby nevycházíte z údivu, co všechno je ještě možné.