Matějka nemá recept na problémy Česka, ale za všechno viní EU

Pavel Matějka má svůj jednoúčelový projekt vinící Evropskou unii doslova za všechno. Položíte-li mu otázku týkající národního hospodářství, školství, obrany, nebo zdravotnictví, pokaždé z něj účelově v rámci Referenda o Evropské unii vypadne prakticky to samé. 

Milovník zbraní a muž, který kdysi omlouval masového vraha Breivika na sebe vezme oblek a naivně si myslí, když byl pozván do Radiožurnálu, že je velkým politikem budoucích zítřků. Radikálův politický projekt údajně nebude partnerem ostatních politických stran…to ale vůbec nikdo neočekává, protože Matějkův projekt je slepou cestou pokoušející se dostat do vysokých míst.

Předseda účelových xenofobů je rád, pokud se ho nikdo neptá na program, protože politické hnutí beroucí si na paškál všechno bruselské ani nemá recept na řešení palčivých problémů.

I proto je zábavné sledovat Matějkovy výlevy ve veřejnoprávních médiích, pokud je do nich bývalý člen Svobodných pozván. Například taková rasistka a bývalá “kolegyně” Adama B. Bartoše, Lucie Hašková, je z antievropské sliny nadšená, protože si našla kromě uprchlíků a islámu dalšího viníka svých vlastních neúspěchů.

Matějka se svými kolegy nabízí jednoduchý recept: “Za všechno může Brusel”, a to jednoduchým dušičkám stačí, ovšem většině spoluobčanům taková rétorika, dokonce ani uvažování nestačí. 

Ekonomika roste, reportéři se ptají Františka Matějky, co by udělal, kdyby jako poslanec měl jednat a rozhodovat, ale dotazovaný rádoby politik neustále tvrdí, že Česká republika není svobodným státem, a proto by nemohl jako předseda politického hnutí Referendum o Evropské unii vůbec nic udělat. To je docela vtipné, až se člověk sám sebe ptá, proč tento člověk kandiduje do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, když, jak sám přiznává, nebude moci v roli zákonodárce rozhodovat o klíčových záležitostech suverenní a samostatné České republiky.

V jednom má pozvaný host v Českém rozhlasu pravdu. Je velmi podivnou anomálií v českém politickém spektru…veřejně přiznává, že chce referendum o EU a následně věří v odchod Česka z bruselského svazku, zatímco hloupě vyvolává v posluchačích dojem, že potom by mohl být aktivním poslancem…ovšem i v tomto se František Matějka mýlí.

Pokud by skutečně Česká republika vystoupila z modrého společenství, potom by i samotný předseda Referenda o Evropské unii ztratil důvod být v politice, protože by musel přemýšlet o problémech, na která nemá řešení, i kdyby se tisíckrát rozkrájel, protože na to nemá myšlenkový potenciál.

Místo toho raději vykládá subjektivní nesmysly o tom, jak je všechno chování poslance ovlivňováno Evropskou unií, harmonizačními snahami Bruselu a dalšími evropskými direktivami…možná by bylo lepší, kdyby Český rozhlas do předvolebních debat raději pozval automat na kafe z chodby, protože kvalita odpovědí je naprosto stejná.

Dotazy týkající se zdravotnictví jsou pro Františka Matějku podobně jako celá diskuse věcí kontraproduktivní, na kterou je zbytečné odpovídat, protože jednak nemá řešení na zlepšení zdravotnictví a zároveň chce celých 24 minut hovořit jen o špatnosti Bruselu.

Referendum o Evropské unii má údajně spoustu řešení a nápadů na nejrůznější problémy této země, ale prozatím xenofob ze severu Čech odmítá národu sdělovat, jaká ta řešení a nápady jsou.

To je opravdu úsměvné. František Matějka neodpovídá zásadně na dotazy položené reportérem v Českém rozhlasu, přesto si opět myslí, že hlavním problémem České republiky roku 2017 je Evropská unie. Ruku na srdce, očekávat jinou odpověď od Františka Matějky by bylo naprosto zbytečné a hloupé.

František Matějka by nejradši zlomil mýtus, že je všechno rozhodnuté a občan nemá šanci nic změnit, zatímco takový stav nazývá ustálenou fikcí, ve které Referendum o Evropské unii přijímá všeobecnou rétoriku krajně laciných luhů a hájů vyprávějící konspirační teorie o tom, že tam nahoře je všechno předem rozhodnuté. Matějkův politický subjekt by rád všemi legálními prostředky chtěl bránit přijímání nesmyslných zákonů a nařízení. Za vznesenou větou se ukrývá další minela na Brusel a kritiku například zákonů týkajících se zbraní, kde populistickým řešením zůstává vystoupení z Unie.

František Matějka by rád vrátil osud politiků do rukou voličů, zatímco si myslí, že neviditelná ruka osudu je opět na straně Bruselu kvůli dvěma třetinám údajných zákonů přijímaných bez rozpravy.

Sice touha vrátit osud politiků do rukou voličů není příliš srozumitelná, ale to nevadí, František Matějka sám o sobě není schopen své myšlenky vysvětlit ve veřejném médiu.

S průběhem Brexitu je předseda Referenda o Evropské unii spokojený, protože má podpultové informace, podle kterých je Británie prosperující a úspěšnou zemí. Avšak zároveň není schopen národu sdělit, co se konkrétně v rámci britského odcházení i neodcházení podařilo dohodnout a domluvit. Alternativou za Evropskou unii zůstává podle Františka Matějky svobodný život…jinými slovy, severočeský omlouvač zločinů severského masového vraha nenabízí žádnou alternativu za Brusel a tím také odhaluje svou absolutní neschopnost dávající všanc osudy nízkopříjmových obyvatel republiky, kteří by především doplatily na Matějkovy protievropské nápady.

Pohled na předsedu Referenda o Evropské unii je tragikomický. Sice jeho politické hnutí propadne a nezíská ani 0,1 % hlasů, přesto všechno milovník zbraní věří, že zvítězí a bude z něj poslanec, který bez odchodu země z Bruselu bude naprosto k ničemu.