Lidovecký místopředseda vlády Jan Bartošek opět islamofobně perlil

Místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a zároveň místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek má poněkud nekřesťanský pohled na svět. Kdyby na to přišlo, klidně by mohl být lídrem nějakého islamofobního spolku, ve kterém by všichni vyznavači Koránu byli špatnou a zaručeně odmítanou součástí společnosti. 

Zvláště před volbami by člověk neměl zapomínat na výstupy, které jmenovaný politik vypouští na sociálních sítích, kde se rozhodně netají se svým homofobním, ale také islamofobním cítěním. Typickým příkladem by mohl být postesk ve sto čtyřiceti znacích nad tím, jak “Merkelová předvolebně nadbíhá čtyřem milionům muslimů”.

Až si člověk říká, zda-li by demokraticky smýšlející politik demokratické partaje měl na veřejnosti vypouštět něco podobného z písmen na klávesnici. Milionů potenciálních voličů by si možná podle pana poslance Bartoška neměli politici všímat, protože tito lidé vyznávají jiné náboženství než je to, ke kterému se samotný Jan Bartošek hlásí.

Poprvé, když se místopředseda Sněmovny ozval na Twitteru jako zastydlý hlupák a jednoduchý islamofob, když sdílel příspěvek Nely Liskové, omluvil se za svou neznalost a původní příspěvek smazal.

Možná se něčeho podobného dočkáme i dnes a příspěvek z 5. září 2017 o tom, jak “Merkelová podlézá” bude znovu smazán, protože svým obsahem neodpovídá nejen demokratickému smýšlení, ale dost možná duchu lidovců a následného křesťanství, kdy by opravdový pravověrec neměl ostatní předsudečně posuzovat podle náboženského vyznání. Možná kdyby dačický patriot dostal tu možnost, nestyděl se a nebál by se reakce vedení strany, perlil by na sociálních sítích mnohem víc a návštěvník Bartoškova profilu by se dozvěděl mnohem víc o xenofobii jednoho z nejvyšších ústavních činitelů republiky.

Přeci jen islamofobní nota je v rámci celospolečenské hysterie dobrým želízkem v ohni u určité voličské základny, a tak povzdechnutí nad Merkelovou může padnout na úrodnou půdu třeba v Dačicích, kde svými názory potěší ultranacionální voliče Okamurova hnutí, nebo skálopevné komunisty, kteří mile rádi v tomto případě přehlédnou lidovecký trikot na těle dalšího dobře placeného xenofoba v Česku.

Jen možná opravdový křesťan a skálopevný volič KDU-ČSL zapláče a možná si dost dobře rozmyslí, zda dát hlas partaji, podle které psi chcípají a muslimové jsou nechtěnými na pokraji společnosti. Mimochodem, bývalý prezident Spolkové republiky Německo, Christian Wuff, dávno před předvolební debatou Merkelové prohlásil: “Křesťanství patří bezpochyby k Německu. Židovství patří bezpochyby k Německu. To je naše křesťansko-židovská historie. Ale islám mezitím už také patří k Německu.

Je to pravda a v žádném případě se nejedná o podlézání komukoli. Islám je součástí německé historie a místní muslimové jsou Němci, platí daně, pracují, vychovávají děti a jsou také součástí německého národa, takže není důvod se podivovat nad tím, když politik prohlásí, že islám je součástí Německa. Je to tak a dokonce ani Bartoškovy xenofobií zasmrádlé poznámky na tom nic nezmění.

Jen je smutné, že vysoce postavený politik uprostřed Evropy je schopen vyplodit myšlenky nenávisti tolik podobné výkřikům uzavřených skupin na Facebooku.