Jaroslav Foldyna si myslí, že se Milošević nikdy ničím neprovinil

Severočeský poslanec Foldyna je obyčejným ultranacionalistou hrajícím si na motorkáře skoro oděné do šatiček prokremelských Nočních vlků, se kterými se několikrát setkal a fotografoval. Čecháčkovská skupinka xenofobů a trapných panslavistů se musí dmout hrdostí nad tím, že v poslaneckých škamnech a na kraji sedí osůbka tolik blízká názorům z uzavřených skupin samozvaných blanických rytířů.

Není žádným tajemstvím, že Jaroslav Foldyna je součástí nacionálně socialistické části ČSSD. I přes své kontroverzní názory je na Ústeckém kraji styčnou osobou mezi krajským úřadem a kabinetem Bohuslava Sobotky. V rámci ducha “všeslovanského bratrství” je ideovým přítelem Putinova režimu a zároveň fanouškem myšlenky, že Kosovo je Srbské, kvůli které před několika lety demonstroval a promlouval na akci organizované osobami blízkými Generaci identity.

Poslanec ze sedadla číslo 73 by nejradši kvůli chybějícím křížům tři měsíce bojkotoval Lidl, aby poté ve svém příspěvku udělal zadobře čecháčkovským ultranacionalistům zvoláním “Juncker je zmetek”, protože antievropské glosy s nejrůznějšími zvoláními zůstávají populárními mezi voličskou základnou, po které děčínský obyvatel a místní ultranacionál touží.

Zvláště před volbami by možná veřejnost měla vědět, co si myslí pan Foldyna o člověku souzenému v Haagu za válečné zločiny a genocidu, které se měl dopustit.

Slobodan Milošević je považován za hlavního představitele Srbů během konfliktů v bývalé Jugoslávii. Během válečných operací Srbska proti Chorvatsku a v Bosně v letech 1991 až 1995 a v letech 1998 až 1999 v jihosrbské provincii Kosovo se měl tento srbský prezident dopustit genocidií na místním obyvatelstvu. Od roku 2001 do roku 2006 byl v Haagu kvůli těmto zločinům vězněn a zároveň souzen. Kdyby nezemřel v cele na srdeční selhání, možná by byl z masakrů také odsouzen. To ovšem Jaroslavu Foldynovi nevadí

Poslancovy kontexty a jeho celkové myšlení jsou poněkud obludné. Statisíce mrtvých vlastně nic neznamenají, protože český poslanec a krajský zastupitel několikrát nepřímo na prosrbsky orientovaných demonstracích ukázal, že je mu bližší srbský nacionalismus, než kabátek demokracie. Vůbec, Foldynova hrdost na vlast má podivné podobenství. Tady zase někdo neví, co je to vlastenectví.

Fanoušci Legia Varšava rozvinuli 2.8.2017 během utkání s německým týmem transparent, na kterém esesák míří na hlavu dítěte. Za tento trapný počin nemající s národní hrdostí pranic společného, dostal fotbalový klub pokutu 35 000 euro a panu Foldynovi se nelíbí postup UEFY, která událost s nechutným počinem diáků ohodnotila zcela správně pokutou. Díky tomu si myslí krajský zastupitel, že je fotbalový svaz “bandou parchantů”.

 

 Jak by asi příznivec nacionalismu reagoval, kdyby při utkání s ruským fotbalovým týmem diváctvo vytáhlo v Polsku transparent s příslušníkem Rudé armády a s chlapcem, jemuž voják míří na spánek. Katyňský masakr, při kterém zahynulo minimálně 22 000 lidí Putin neodsoudil a Jaroslavu Foldynovi by se takový transparent určitě nelíbil. Určitě by v ten okamžik nepsal nic o hrdosti na vlast. Ale když je na obrázku esesák připomínající německému fotbalovému týmu zločiny dnes neexistujícího režimu, je všechno v pořádku, protože se tím nejen očerňuje dnešní demokratické Německo, ale také Evropská unie, ve které Berlín hraje významnou roli.

 

 Děčínský Bar Arizona ví své. V něm se Jaroslav Foldyna setkává s příslušník Dědek gangu a když na to přijde, rád se ve jménu nacionalismu vyfotí v khaki uniformě a atrapou samopalu v ruce.
Hezká fotografie, co říkáte? Někdo ji nahrál na imgup.cz. Jaroslav Foldyna na ní je v khaki uniformě, zatímco na ramenou dává najevo, že se cítí býti příslušníkem zahraničních armád východního střihu. Až si člověk říká, že by se Foldyna měl odstěhovat do Srbska, kde by mohl působit mezi tamějšími ultranacionalisty. Tady v Česku je ho opravdu škoda. Střelnice v děčínských Ludvikovicích je svědkem mnoha Foldynových střeleckých eskapád….nebo alespoň byla v roce 2014.

 

Zákonodárce a zároveň majitel ocenění zlaté medaile Cyrila a Metoděje za podporu a rozvoj pravoslaví má vůbec rád zbraně, takže na jeho profilu není nouze o fotografie střelby na terč. Jako rytíř Rytířského řádu sv. Konstantina a Heleny v českých zemích se nachází v podivné společnosti estébáků a podnikatelů s vazbami na Rusko. Co na tom, že pravoslaví rytíře nemá, Evžen Freimann ho založil, a tak může začít hra na následovníky muže ze čtvrtého století. Koneckonců je to hra doplňující tu na české noční vlky, kde pánové Zdeněk BártaJiří Janeba, představují zdatné “kumpány” v propagaci oblíbeného Kremlu a lásky k Putinově režimu.
Zdroj: http://www.imgup.cz/image/LXvC