Vach i Semerák jsou rasisty a příslušníky krajní pravice

Vraťme se ještě na malou chvilku k včerejším událostem, kdy na Kozí ulici extrémisté demonstrovali proti procházejícímu Prague Pride pochodu, kdy Matějného společníci ukázali, co jsou ve skutečnosti zač. 

Na místě došlo k menšímu incidentu, kdy dredař podle některých svědectví chtěl zcizit Lucii Haškové prapor jejího zapsaného spolku Za naši kulturu a bezpečnou zem.

Rasistka známá především z okolí antisemity Adama B. Bartoše bránila zástavu svého xenofobního spolku, zatímco se do pře o kus látky přidal Petr Semerák a následně také Vlastimil Vach. Všichni tři, tedy mimo Lucie Haškové, byli následně těžkooděnci zadrženi a také odvedeni k policejnímu antonu, kde byli viníci ztotožněni a po vykonání úředních úkonů propuštěni.

Vlastimil Vach a Petr Semerák s pouty na rukou u policejního antonu; Zdroj: Twitter

O průběhu dění na Kozí ulici Hrebenar.eu vydal článek. Můžete si jej přečíst a udělat si tak obrázek o tom, kdo skutečně ti Matějného “společníci byli”. Ponechme stranou Freiselovou, Haškovou, nebo některé další účastníky. V dnešním článku bychom se chtěli zaměřit především na zadrženého Vlastimila Vacha, o němž veřejnost moc neví. Zadržení a následné propuštění radikálové o sobě, nejen na sociálních sítích, tvrdí, že nejsou rasisty a už vůbec ne radikály, a proto je společensky přínosné, aby veřejnost věděla, kdo ti těžkooděnci zadržení vlastně jsou.

Petr Semerák, je vyučeným elektrikářem, rasistou v srdci tak nějak se pohybujícím v blízkosti svobodné matky a xenofobky Lucie Haškové. Oba dva se názorově k sobě dokonale hodí a společně svým niterným  rozpoložením jdou naproti Bartošově Národní demokracii, na jejíž kandidátce jako bezpartajní Hašková neúspěšně ve volbách kandidovala.

S rostoucí hysterií v médiích a politickou ochotou být populistický v mysli radikálů roste potenciální tábor nepřátel na život a na smrt. Jednou jsou cílem nenávisti Afroameričané, černoši, Romové, muslimové, aby pod tíhou primáckých zpráv převzali pomyslné žezlo obětí čecháčkovských ideí uprchlíci, na nichž si smlsne kdejaký niemand od Bartoše a dalších nedůležitých radikálně zaměřených spolků. nebo dokonce uprchlíci proti kterým ultranacionálové organizují nejrůznější demonstrace.

Například takový Petr Semerák je typickým čecháčkovským rasistou, kdy Romy na jeho profilu střídají například černoši, které sám s nenávistí na klávesnici nazývá “negry”. Jako společník mladé maminky na mateřské je rád vnímán jako hrdina v poli, a tak ve virtuálním světě často obhajuje svou kamarádku, i když se v uzavřených skupinách vrší těžko ověřitelné důkazy o půjčených penězích, které si Lucie Hašková měla od Odřeje Kvapilíka vypůjčit a následně nevrátit.

Zdroj: http://www.imgup.cz/image/Lc7m

 

Hrdinství na internetových sítích je jedna věc, ovšem realita panu elektrikáři nevychází. Po fyzickém střetu mladík končí v klepetech policistů, protože jednoduše na taková setkání nemá velké štěstí.

Petr Semerák při zadržení těžkooděnci – 12.8.2017

Ponechme stranou mladého rasistu a raději se podívejme na Vlastimila Vacha, který rozhodně není v oblasti extrémismu a radikální krajní pravice ničím novým. V březnu 2010 byl po založení krajské organizace DSSS jižní Čechy zvolen do vedení místní “pobočky” Vandasovy partaje. Coby osmatřicátník představoval pro stranu naději…jakousi šanci na konsolidaci stranických poměrů v jihočeské výspě, ve které chyběla hlavní nosná ideologie, s níž by rasisté a neofašisté mohli nalákat širší publikum. V jižních Čechách není žádné pnutí mezi majoritou a romskou komunitou…to se potom docela složitě vyhledávají stěžejní témata.

Vlastimil Vach jako volební lídr DSSS pro Jihočeský kraj v roce 2010; Zdroj: http://old.dsss.cz/volebni-tvare-dsss

Když se nenabízí útoky na Romy, přichází na řadu sexuální minority. Jihočeská DSSS pod vedením Vlastimila Vacha uspořádala táborskou demonstraci proti Queer pochodu a festivalu. Vach se tehdy pasoval za ochránce bílých heteráků. Na demonstraci byli k vidění členové DSSS, ale také lidé pohybující se v okolí rádoby teroristické organizace White Justice, která měla být podle několika článků Mladé Fronty Dnes jakousi neonacistickou obdobou IRA, ETA, nebo RAF….v tomto se novináři docela sekli, ovšem to nic nemění na tom, že se skupinka White Justice pokoušela na internetu tvářit hustě, i když ve skutečnosti tak hustou nebyla.

Vachovo tažení na jihočeské homosexuály nevyšlo nakonec tak, jak si svolavatel původně přál. Národní odpor Jih byla uzavřená skupinka nácků, a tak bylo jen velmi malé publikum, které by přispělo k popularitě DSSS v jižních Čechách. V jistém slova smyslu je to tragikomicky zábavné. Vlastimil Vach chtěl LGBT komunitu a demonstrace vůči nim využít jako tahák k vnitrostranické kariéře, aby následně o několik let později postával před policejním antonem s želízky na rukou kvůli střetu s účastníkem duhové Prague Pride. Jednou slouží homosexuálové s lesbami pomyslné schůdky k úspěchu, zatímco po několika letech poté je stejná skupina obyvatel důvodem k dalšímu zářezu uvnitř policejních záznamů.

Vlastimil Vach na schůzi Národní obrody 10.12.2016; Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=oa1A-Ofn7Lg

Vandasova politická strana se od roku 2010 tak nějak ocitá ve vnitřních rozporech, kdy straníci šli navzájem proti sobě a zároveň se od DSSS distancovali například Autonomní nacionalisté a řada dalších spolků neonacistů a radikálů. Vachova snaha uspět ve volbách ve stranickém trikotu vzala za své, až byl předseda jihočeské buňky v roce 2013 odvolán ze svého postu a následně stranu také opustil. Ve stejném okamžiku prakticky celá jihočeská DSSS zanikla.

O několik málo měsíců později Vlastimil Vach s neonacistou Pavlem Matějným spoluzakládá Národní obrodu, jejíž předsedou se stává Bedřich Tvrdý. S novým politickým hnutím přicházejí staré hodnoty jako antisemitismus, nenávist k Romům, LGBT komunitě, muslimům a jako přidatná hodnota se nabízí otázka islamofobie, jež by šla vytáhnout na světlo světa, bude-li to třeba. Prapor Národní obrody trošku připomíná vlajku Hitlerovy NSDAP, ale to členům nejspíš nevadí, když si sem tam na poloprázdných náměstích holohlaví členové citují slova Adolfa Hitlera.

Prapor Národní obrody; Zdroj: https://i1.wp.com/narodniobroda.cz/wp-content/uploads/2015/10/003.jpg?fit=5152%2C3864

Vlastimil Vach se v roce 2016 živil na stavbě jako přípravář a sebe samotného by rozhodně neoznačil za nácka, protože podle svého názoru není nikým jiným, než slušným člověkem, národním socialistou. Definice slušného člověka zase jednou vzala za své. V dubnu 2016 totiž Vlastimil Vach za Národní obrodu organizoval ve Vítkově demonstraci proti vysokým trestům pro neonacisty,  kteří před sedmi lety vhodili do okna domku se spící romskou rodinou Molotovův koktejl. Během útoku utrpěla rozsáhlé popáleniny tehdy dvouletá dívka, která následně musela podstoupit desítky operací, amputaci prstů a celkově utrpěla doživotní fyzické a psychické následky.

To zřejmě Vachovi nevadí. Místo toho si bývalý Vandasův “dělník” sní o národně-socialistické kontrarevoluci organizované Národní demokracií, Dufkovými Republikány a DSSS, protože Národní obroda je tady jenom proto, aby tyto politické subjekty postrčila a vybídla ke vzájemné spolupráci vrcholící ve snech nejen Matějného spolku, ale také Generace identity.

Zatímco si Vlastimil Vach ještě koncem roku 2016 myslel o Lucii Haškové, že je rychlokvaškou, se kterou nemůžou lidé spolupracovat, v létě následujícího roku jí napomáhá v držení spolku, o kterém nemíval valné mínění. Možná v ten okamžik zvítězila touha “nandat” to jednomu z členů LGBT pochodu a blýsknout se tak v očích svých společníků. Inu, když to nevyšlo tenkrát vylézt po zádech homosexuálů a levičáků, může to vyjít tentokrát a snaha se počítá…

Nevyšlo to tenkrát, nevyšlo to ani včera. Tedy, pokud nepočítáte za úspěch zadržení policií, nad kterým neonacistická scéna mávne rukou. Vlastimil Vach sice kritizuje u ostatních ultranacionalistů nízkou účast na demonstrací, ale samotná Národní obroda by mohla vydávat doslova tlusté bichle o tom, jak skupinka neofašounků s praporem Národní obrody postává na prázdném náměstí.

Na sobotní akci promlouvala jako druhá Lucie Hašková, takže Vach ani Matějný nebudou mít výrazné námitky vůči této ženě a klidně možná přijmou za své i společenství s rychlokvaškami, když už ostatní nemají zájem.

Vlastimil Vach přeci nebude spolupracovat s nějakými cikánomilci, a proto spolupracuje se sobě rovnými.