Sobotka se v Die Presse projevil jako hloupý islamofob

Premiér Bohuslav Sobotka úspěšně ukazuje, jak moc stojí o to, aby jeho politická strana vyhrála v nadcházejících volbách. Rakouské působení předsedy socanů musí zemanovské, ale také ultranacionalistické klace dělat zadobře.

Zatímco je v Česku muslimů  velmi málo a v žádném případě nepředstavují bezpečnostní riziko, předseda vlády bezostyšně v rozhovoru pro Die Presse tvrdí: ” V Česku už další muslimy nechceme“.

Kultura České republiky byla rychlostí blesku zaškatulkována do podobenství trapných islamofobních hlášek, kdy každý, kdo vyznává islám je pro předsedu vlády, jež sám sebe nazývá šéfem kabinetu ochraňujícího lidská práva, potenciálním nebezpečím. To je opravdu velmi smutné. Začalo to rádoby vtipnými záběry s mladým Stropnickým a známým sociologem, až to celé skončilo hloupou hláškou “Muslimy v ČR nechceme”.

Sobotkův kabinet pomáhá lidem z východní Evropy a dost možná by nerad, aby rostla místní muslimská komunita. Průměrný banderovec usilující o získání víza musí při takových slovech doslova plesat radostí. S přijímáním ukrajinských žadatelů o azyl a povolení k pobytu na území státu vstupují kromě obyčejných Ukrajinců také vyznavači banderovského ultranacionalismu podporovaní některými ukrajinskými spolky, jako jsou například ty prezentované  paní Andrejcevou…ale to nejspíš Bohuslavu Sobotkovi nevadí, když Ukrajinci jsou slované a muslimové patří k semitské větvi, kterou si neofašisté a neonacisté berou do svých slov jako přípravku na další pokračování antisemitismu ve státě.

Když pozorujeme problémy v jiných evropských zemích, v Česku už muslimy nechceme

Zdroj: rozhovor s Bohuslavem Sobotkou, Die Presse

S ostřejšími komentáři směřujícími na muslimskou komunitu chce socanská partaj překročit jinak nepřekonatelnou hranici vytvořenou populistickou ANO a naivními voliči ochotnými přehlédnout flek na Babišově klopě.

Bohuslav Sobotka generalizuje a určitě to velmi dobře ví. Blízko má otloukánka a bez problémů ho použije, protože je to nejjednodušší a veřejnost si toho s rychlostí blesku všimne. Kdybychom se nacházeli v období nacismu, možná by Bohuslav Sobotka stejně bravurně zaútočil na židovskou komunitu a ještě k tomu by takové chování pokládal za něco naprosto obyčejného, normálního a snad i demokratického. Jak by se asi média tvářila, kdyby premiér místo přeneseného “Muslimy v ČR nechceme”, řekl “Židy v ČR nechceme”? Zřejmě by všichni novináři šmahem Sobotkova slova právem odmítla…..ovšem stejné kategorické odmítnutí mělo zaznít také v případě přeneseného vzkazu “Muslimy v ČR nechceme”.

Když už je cíleně zaměřeno na muslimskou komunitu a ke slovu se tak trošku dostal Chovancův slovník nacionálního socialisty, jsou na ráně uprchlíci, vůči kterým se Sobotka v Die Presse také vyhranil

Velmi bychom ocenili, kdyby Evropa lépe chránila svou vnější hranici. Přijímání uprchlíků by mělo být vždy v kompetenci národních států. V Evropě příliš často vidíme problémy s integrací lidí, kteří přicházejí z jiného kulturního nebo náboženského prostředí

Zdroj: rozhovor s Bohuslavem Sobotkou; Die Presse

Kromě útoku na základní občanská práva přichází čas na kulturní šovinismus, nad kterým zcela jistě zaplesá srdce kdejakého čecháčka v xenofobních skupinách na sociálních sítích. Česká republika ve společenství V4 klesá, přijímá nepřímo i přímo porušování evropského i mezinárodního práva a prosazuje zájmy nacionalismu před zájmy správného vývoje v budoucnosti. V ČSSD se ke slovu dostává nacionálně socialistická klaka a je to k čertu vidět.

Je opravdu velmi smutné, že je Česká republika Českou stranou sociálně demokratickou vztahována k morálnímu dnu. Bohuslav Sobotka by se měl omluvit za projev generalizace a náboženské nenávisti, protože tato zem nesmí a nemůže být zemí hloupých islamofobů.