Pro některé čecháčky je 21. srpen 1968 připomenutím, kam Česko patří

Zatímco většina lidí vzpomíná na 21. srpen 1968 jako na sovětskou okupaci Československa, čecháčkovští neonacisté, neofašisté, nacionální bolševici a milovníci Ruska jako garanta panslovanských snů o velké všeslovanské říši na tento den vzpomínají úplně jinak.

Buď přítomnost armád, nejen Sovětského svazu, vnímají jako bratrskou výpomoc, nebo jednoduše zkoušejí na sociálních sítích triky čiré demagogie, ve které je vedle sebe vkládána nacistická okupace s tou sovětskou, zatímco ta sovětská je popisována jako něco méně hrozného a závažného, protože média v mysli některých naivků nasazují rudé říši z Kremlu zbytečně psí hlavu.

Sociální sítě snesou opravdu hodně, ale někdy ty lidové pravdy o tom, co by mohlo být pravdivé, ale ve skutečnosti není, bijí do hlavy. Typickým  příkladem tuctového demagoga běžně sepisujícího litanie na islám, muslimy a nejrůznější minority by mohl být bývalý muslim wahhábského stylu, dnes osvícený křesťanský fanatik Lukáš Lhoťan. Ve veřejném příspěvku říká to, co je k zahlédnutí mnoha rádoby vlastenecky orientovaných skupinách.

Ta slepá láska k Rusku jako k panslovanskému ochránci tradic je doslova k pláči. Z Lhoťanových příspěvků doslova tryská jako nějaký vodopád kdesi na Islandu. Dvaceti šesti lidem se to líbí, a dokonce celý příspěvek kdosi sdílel, protože tato pravda dokazující čecháčkovi správní filosofický směr musí být zachována pro budoucí internetové čtenáře v pozdějších hodinách , dnech, týdnech a měsících.

Člověk opravdu neví, zda má plakat, nebo se usmívat nad demagogií jednoho človíčka, který ještě před několika měsíci zásoboval Konvičkovo hnutí hoaxy a nesmysly o muslimské komunitě nejen v Čechách. Když se někomu servíruje rádoby proslovanský příspěvek usilující o bipolární svět, vždy se najde někdo, kdo bude reagovat tak, jak se očekává a do příběhu o srpnových událostech šedesátého osmého se dostávají manipulace proti Rusům, protože v očích čecháčkovských radikálů jsou připomínky událostí z 21. srpna 1968 manipulací Bruselu a vytváření nepřátel z Ruska.

Tady někdo dává přednost fikci před hodinami dějepisu, ve kterých je objektivně jasné, jak to s šedesátým osmým doopravdy bylo…a rozhodně se nejedná o agresi Unie, ale o agresi Kremlu, která z pohledu ideologické slepoty zůstává pro současné milovníky Putina doslova neviditelnou. Jako kdyby Adam Zahir Mikulášek s Lukášem Lhoťanem byli členy společné sekty.

Pro tyto lidi byla sovětská invaze doprovázená armádami dalších zemí Varšavského paktu pouze připomenutím, kam Československo patří, což vítačům putinismu vůbec nevadí. Jsou za takovou připomínku neskonale rádi a podobné události by přivítali znovu. Jako první by postávali s vítacími transparenty u hranic a podél cest, protože by tyto lidské existence přítomnost ruské armády v Česku vnímali jako ochranu před Západem, nenáviděnou Evropou, ke které se rozhodně neřadí.

Pohled na některé diskuse, a zdaleka se nejedná jen o tu Lhoťanovu, je velmi smutný. Když už se neobhajuje okupace Sověty jako zdárný a prospěšný čin, tak přichází na světlo světa xenofobní transkripce, ve které by současní radikálové Čechoslováky, tehdy odmítající v ulicích okupanty, nejradši viděli jako Čechy stejně odmítající černochy, vládu a muslimy.

Úvahy některých rádoby vlastenců neznají hranic. V příspěvcích to vypadá, jako kdyby Evropská unie zabíjela Čechy na potkání, zatímco sovětští okupanti nikoho nezabili.

Opět se ve jménu ideologického vykreslení zapomíná, že od 21. srpna 1968 do konce roku zemřelo 137 lidí, zhruba 500 osob utrpělo těžká zranění a další stovky Čechoslováků byly zraněny lehce. Když jde o ideové znásilnění, nějaké oběti okupačních vojsk nejsou podstatné, protože nulový stav mrtvých zdůrazňuje kladný úmysl okupantů. Připomínka o americké okupaci je zábavná…jako kdyby na ulicích postávaly americké tanky.

Ve své podstatě příspěvky čecháčkovských rádoby vlastenců jsou stále stejné jako přes kopírák. Z Němců jsou za pomoci generalizací vyráběni nacisté, z Evropské unie Třetí říše a ze Západu vzniká klubko neomarxistů, zatímco ti správní jsou směrem na Východ.

Okamurovci, Zemanovci, komunisté a další milovníci ismů excelují v hlouposti, jako kdyby se jednalo o 1. duben a jednotlivci se přeskakovali v úchylné hře o nejabsurdnější příspěvek. V nejhorším se z 21. srpna 1968 dá vytvořit reklamní příspěvek na Okamurovu SPD

Sice takový příspěvek nemá se sovětskou okupací nic společného, ale když se ty volby pomalu blíží……

Úvahy některých čecháčků o 21. srpnu 1968 jsou skutečně obludné. Především by se tito lidé měli zamyslet sami nad sebou, zda jsou českými, nebo ruskými vlastenci, protože v tom nemají jasno. Obludnost v jejich mysli nezná mezí a ukazuje, že hloupost ještě nezemřela.