Matějného “společníci” demonstrovali proti pochodu Prague Pride

Zatímco pražskými ulicemi pochoduje Prague Pride, dvacet, možná třicet neonacistů, neofašistů a radikálů se pokoušelo vyjádřit nenávist vůči duhovému průvodu. Holé lebky v ultranacionalisticky laděném trikotu postávaly policisty, zatímco antikonfliktní tým se snažil uklidnit situaci, aby mohlo dojít ke zdárnému průběhu dávno nahlášené a povolené akce LGBT komunity, jejich přátel a sympatizantů. 

Po dlouhé době si omezenci krajně pravicového střihu vyzkoušeli, jaké to je postávat ve špalíru, pokřikovat sprostá nahnědlá slova a sem tam na průvod ukazovat fakáč. K vidění byly notoricky známé tváře. Doslova nepřehlédnutelný byl Matějný v trikotu Národní obrody. Jeho hlas vynikne opravdu všude a je za každé situace stejně komický.

Radikálové zase jednou ukázali, jaké podobenství má jejich svět. Bílí heteráci s přebělenými představami o světě klidně vyhrožují násilím, aby zastrašili ty, jež nevyznávají jejich trapné a naprosto ubohé představy o světě. Kromě neonacistů a neofašistů na místě pochodu Prague Pride nechyběla ani cháska známá ze sociálních sítí sdružující se kolem Lucie Haškové, která ve svém oblíbeném outfitu postávala, zatímco před sebou v rukou třímala prapor jejího zapsaného spolku.

Svobodná matka s rasismem v srdci udělala to, co ostatní přítomní vyholenci. Reagovala na výzvu Národní obrody, která na sociálních sítích nabádala k bojkotu Prague Pride.

Maníci běžně citující Adolfa Hitlera na svých shromážděních zkusili něco jiného. Opustili češtinu s pravopisnými chybami na papíru a místo ní sáhli po nástroji Generace identity – pseudomoderních neofašistů lákajících omladinu především na anglická slůvka doplněná o heslo Čechy Čechům. Je to svým způsobem tragikomické, protože nikdo z Národní obrody neumí pořádně česky, natož anglicky. Inu, když chcete být sexy a připadat lákavě pro co nejširší publikum, nabírá vlastenectví trošku jiný ráz a místo získává cool angličtina, i když demonstrace zůstává mimo jiné zaměřená proti Západu a Spojeným státům americkým.

Romana Freiselová, kdysi na Facebooku vyzývající k návratu esesáků do českých ulic, si musela v takovém společenství připadat jako doma. Už její trikot hlásící se k okultním skupinám rozhodně nečeského ražení dával najevo k jakému vlastenectví se hlásí. Thule opravdu není česká a je spojená mimo jiné s pangermanismem a následně také nacismem, jež okultnost přijal za svou. Zaměstnankyně Komerční banky v tom nebyla sama. Takových výtečníků s nevlasteneckými znaky přihlašujícími se k pangermanismu a německému nacionalismu bylo více. K vidění na trikotu jiného účastníka byla k vidění dokonce orlice s popiskem neonacistického Národního odporu.

Extrémisté zahájili své defilé Kozí ulicí chvilku před příchodem pochodu Prague Pride, zatímco v pozadí zdravic jednotlivých účastníků hrála z reprobeden další nechutnost Tomáše Hnídka. Kdo jiný by přítomné milovníky krajností měl doprovodit, když ne stejně naladěný a dobře vydělávající exot z Ortelu. Průměrný antifašista si pohledem do minidavu několika desítek lidí skutečně přišel na své, protože na vlastní oči po delší době mohl spatřit notoricky známé persony české neofašistické a radikální scény.

Mezi účastníky nechyběl ani Milan Daněček, který před časem “utekl” z Brna do Prahy, protože mu “dredaři od Třech Ocásků vyhrožovali”. Mikina s nápisem Hard Effords byla vážně česká a neskonale vlastenecká.

Radikálové z Národní obrody zahájili svou akci proslovy. Jako první začal Pavel Matějný a prostranství kolem něj se proměnilo v koutek vykřičených transparentů.

Svým způsobem to bylo tragikomické. Na triku se hlásí k nečeskému vlastenectví, nedemokracii, zatímco v ústech mají slovíčka o hrdosti k češství. Akci odehrávající se v Kozí ulici a pořádané Národní obrodou podporovali Vítkovi Patrioti ČR, Demokratická strana zelených Jana Andrleho, Republikáni z Olomouce, Blok proti islamizaci Jany Bartošové a Vize ČR Pavla Opla. Alespoň člověk vidí, k čemu se jmenované subjekty hlásí a jaké nevlastenectví podporují.

Zábavný byl také pláč Matějného nad sebou samým, když si před přítomnými posteskl nad tím, že se mu nedaří sjednotit neofašistickou a neonacistickou scénu. Když býval tento holohlavý mužík společníkem Adama B. Bartoše, nevadili mu marxisté v řadách, ale dnes, když se s předsedou Národní demokracie rozešel, tak vesele na setkání proti LGBT hlásá, že nikdy nebude spolupracovat s komunisty. To je opravdu neskutečně zábavné. Zároveň se dlužník s mikrofonem v ruce přihlásil k antisemitismu, když vesele za doprovodu potlesku prohlásil, že nebude spolupracovat s židy.

Vrána k vráně sedá, rovného k rovnému si hledá, a proto všichni podporovatelé a účastníci akce Národní obrody taktéž souhlasí se vším, co tento spolek neofašistů a extrémistů dělá a hlásá. Po Matějném a jeho sotva ani ne dvouminutovém povídání vystupuje po boku krajní pravice rasistka Lucie Hašková, za kterou postával jak Matějný, tak Semerák třímající v ruce prapor zapsaného spolku Za naši kulturu a bezpečnou zem.

V očích svobodné matky je homosexualita duševní poruchou. Proslov mladé ženy v šedém se příliš nelišil od toho Matějného. Najednou jsou děti jejich, jako kdyby ty nevinné duše měly už od narození mávat hákovým křížem, nebo pokřikovat Čech Čechům pro radost přítomným nacionálům. Když už Hašková před ani ne dvaceti lidmi stojí, využije své antilgbt defilé k propagaci chystané listopadové demonstrace.

Po dvou krátkých projevech shromáždění Národní domobrany oficiálně končí a přítomní radikálové mohou pokračovat v projevech nekulturnosti. Projíždějící policejní antony dopředu oznamují, že se průvod Prague Pride blíží. Radikálové křičí “Fuj, jděte domů, nemáte tady co dělat. Buzeranti táhněte“, ukazují fakáče a rádi by se pustili do sporu s policisty.

Obklopeni policií a členy antikonfliktního týmu projevují rasisté a neofašisté své pravé Já. Dokonce není nouze o hesla typu ” Ukopnu ti hlavu, buzerante“. Počet účastníků LGBT pochodu rozhodně mnohonásobně převyšuje počet radikálů na úseku Kozí ulice, kterou Národní obroda měla ke svému odporu zamluvenou. Mezi ukřičenci nechybí pražští členové DSSS, ale také lidé z Dělnické mládeže, Generace identity a Národního odporu.

Hlavně, že si někteří omotali českou vlajku kolem pasu. Možná tím zakryli pivní mozoly a tukové zásoby jinak pracně nahromaděné během minulých měsíců. V popředí postávali radikálové s prapory DSSS, Za naši kulturu a bezpečnou zemi, zatímco těžkooděnci z řad policistů postávali u antonu a zasáhli, pokud některý z účastníků projevil své násilnické já, měl u sebe nůž zbraň, byl pod vlivem drog, nebo propagoval symboliku odporující zákonu.

Jedním ze zadržených byl Petr Semerák – vlajkonoš Lucie Haškové, která kolem něj během policejního zákroku kmitala jako starostlivá matka následující svého synka až k přistavenému antonu. Jeden účastník LGBT pochodu s dredy na hlavě se rozhodl, že ukořistí prapor Haškové spolku Za naši kulturu a bezpečnou zem, zatímco se Lucie Hašková snažila prapor uchránit. Do mely se připletl radikál Semerák, ke kterému se chtěli přidat další, ale přítomnost těžkooděnců je odradila. Boj o prapor se tedy omezil jen na dredaře, Haškovou a Semeráka, který skončil následně pod koleny těžkooděnců. Tím druhým v pořadí, kterého policisté zadrželi, byl Vlastimil Vach z Národní obrody zapojující se do rvačky a dále také dredař, jež chtěl Haškové prapor zcizit.

Někteří hololebci následně pokřikovali “fight show” ve snaze vyvolat bitku, ale výtky mužíka se naštěstí nikdo neujal. Následně Hašková teatrálně s roztaženým praporem postávala před těžkooděnci a někteří dokonce začali s notoricky známým heslem “Čechy Čechům“.

Oh, jak vysoce vlastenecké to bylo. Jediný, kdo by se měl skutečně stydět, jsou Matějného “společníci”, protože ti jediní dělali ostudu a bordel tam, kde probíhala klidná a skvěle zvládnutá akce duhových barev. “My jsme národ” a “Nic než národ” skutečně fasádu extrémistům nevylepší. Opět se do éteru srpnových dnů dostávají košilatá slovíčka bez jakéhokoli obsahu. Pokud by nacionálové byli opravdu národem, potom by to s Českou republikou bylo velmi špatné. Už jenom zvolání “ty vole, tam je negrů” dokazuje, jaká sorta se vydává za vlastence.

Jsou to rasisté, neofašisté, xenofobové, kteří se dnes snažili vyvolat konflikt, ale vůbec jim to nevyšlo, tak jako vždy. Humanismus vyhrál, zatímco krajní pravice znovu ukázala, jakou odpornou a nechutnou opravdu je.