Hannigovým poradcem i mluvčím je Adam B. Bartoš

Petr Hannig objevil a přejmenoval před několika lety zpěvačku Hanu Zaňákovou a vytvořil z ní notoricky známou Lucii Bílou. Co na toto úsilí asi říkají společníci mluvčího prezidentské kampaně recyklované strany Rozumných?

Hudební producent v parlamentních volbách partnerstvím s Bartošovou Národní demokracií ukazuje, co je zač. Kromě touhy stát se poslancem v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky pan stranický předseda touží býti novým prezidentem republiky. Za tímto účelem vytvořil malý tým, ve kterém je antisemita a spolupracovník s neonacisty a neofašisty, Adam B. Bartoš, mluvčím kampaně.

S Bartošem Hannig dokazuje, že mu ani omylem nejde o vlastenectví. Prostě zkouší štěstí v déčkové a možná také v éčkové kategorii voličů, kde antisemitismus, neofašismus, rasismus a nenávist ke všemu neslovanskému jsou alfou i omegou budoucích kroků. Zkrátka, někomu stačí zamávat slovíčky o okupačních armádách uprchlíků, vetřelců, na něž se podle Bartoše hodí leda tak oprátka, protože nic jiného nízké skupinky nevzdělanců nepotřebují.

Kdyby novináři chtěli, mohou si kromě Hannigovy kampaně zpestřit telefonát kratičkým rozhovorem se souzeným antisemitou. Národní demokracie, ve které na předních místech sedí neonacisté, podporuje Hannigovu kandidaturu…už to jasně něco říká.

Petr Hannig se obklopí krajně pravicovými s neonacisty, neofašisty a nacionálními bolševiky podporovanými partajemi a politickými hnutími, zatímco se zcela naivně domnívá, že mu toto společenství nahnědlých dopomůže na Hrad, nebo snad do poslaneckých lavic. Samozřejmě, že mu to v ničem nepomůže a nezíská ani 0,2 % hlasů.

Mediálně známá tvář ochotou spolčit se s pohrobky dávno zapomenutých časů dokazuje, že nebezpečí neofašismu nezahynulo a stále existuje v politicky neschopných populistech ochotných využít ke své cestě nejzahnilejších stok českého politického nebe. I když postarší pán s pejskem na klíně vzkazuje čtenářům “Buďme hrdí”, sám rozhodně být hrdým nemůže. Zvláště, když si Petr Hannig vybral za poradce ve věci Evropské unie antisemitu a zarytého proputinovského radikála Adama B. Bartoše.

Panečku, to budou rady v prezidentské minikampani. Možná by postačilo, kdyby Petr Hannig řekl “jsem pro Putina a jeho politiku zabírání států” a vše by bylo vyřešeno a dokonce i značná část Zemanových přívrženců by byla radostí bez sebe. Alespoň se Adam B. Bartoš cítí důležitějším, než ve skutečnosti je. Když už se rozpadá Národní demokracie a odcházejí lidé pryč, ještě stále existuje virtuální zdání potřebnosti, bez které by se zajisté Hannig neobešel.

V řadě populisticky naladěných krajně pravicových poradců Petra Hanniga postává v pseudoprezidentské kampani také Petr Opl coby bezpečnostní poradce, se kterým vize policejního státu rasových rozlišností není neznámým pojmem.

Hlavně, že nový svět pánů Hanniga a Opla bude plný heterosexuálních bílých mužů…člověk opravdu neví, jestli se smát, nebo plakat, protože jednotlivé vize jsou opravdu neskutečné. Alespoň člověk vidí, jak obludné myšlení někteří spoluobčané mají. Radikalismus čeká a spasením pro něj bývají lidé jako Hannig, Bartoš a spol, které Petr Hannig považuje za skvělé lidi.

Inu, když se hra na politiku po celá léta nedaří, potom přijdou vhod takové existence jako Adam B. Bartoš.