Budou Toryové na kandidátce STANu také propagovat rasismus?

Gazdíkovým Starostům to s lidovci nevyšlo, a tak si na krajích v rámci parlamentních voleb vytvářejí nejrůznější účelové koalice, kdy na starostovské kandidátce objevují ti, co by se jinak o žádné hlasy ucházet nemohli a o poslaneckých lavicích by si jinak mohli nechat zdát. Díky tomu se jako pytlákova schovanka dostávají k voličům pod jednotnou plachtou starostů subjekty s jinak kontroverzní minulostí.

V Ústeckém kraji to STAN rozbalí s podporou pěti pěti politických subjektů, jejichž členové se následně budou ucházet ve volbách o hlasy voličů. Když to nevyšlo s lidovci, hledají se jiní spojenci, s nimiž by teoreticky bylo možné překročit magickou hranici pěti procent. Gazdíkův politický subjekt se stal známým a do parlamentních škamen se dostal hlavně díky dlouholetému partnerství s topkou, takže bude docela zábavné sledovat, jestli STAN přežije v následujíácích volbách bez svého hlavního podporovatele.

Pod pláštíkem Starostů se na severu Čech na jednotné kandidátce objeví politické hnutí Jsme PRO!, SNK Evropští demokraté, Hnutí za harmonický rozvoj měst a obcí, Volba pro město a v neposlední řadě také politická strana Toryové vzniknuvší z odpadlíků občanských demokratů. Toryové poprvé do voleb vstoupili v roce 2014, kdy se pokoušeli v komunálních volbhách v Českých Budějovicích, Mostě a Ostravě oslovit za pomocí xenofobních a rasistických hesel místní obyvatele.

Stačí zaměnit háček nad éčkem a na světlo světa se dostávají myšlenky Adolfa Hitlera, kdy konečné řešení neznamenalo nic jiného, než koncentrační tábory a vraždění těch, co byli považováni za podřadné, a tudíž jednoduše postradatelné.

Billboard z roku 2014; Zdroj: Facebook

Slovní hříčky Toryů byly skutečně odporné.  V takovém světle pojem “krešťanské hodnoty a konzervativní zásady” dostávají opravdu ohavné podobenství. Když se letmo podíváte na plakát ostravských Toryů, můžete v něm spatřit nacistickou ideologii, což je velmi smutné. Aby toho nebylo málo, ostravská část jmenovaného politického subjektu se nestyděla na plná ústa promlouvat k okolí skrze rasistickou mluvu.

Billboard z roku 2014; Zdroj: Facebook

“Ostrava nemusí být černá”…….jak jednoduché, trapné a zároveň dvousečné motto na jedné straně odkazující se k těžbě černého uhlí, zatímco na té druhé se na člověka zubí supremacistické dobrovzdání, ze kterého mají radost všichni rasisté v ostravském okolí. Toryové díky tomu dávají najevo, k jakým voličům promlouvají a jaké hodnot vznávají. V potenciálně xenofobním prostředí se použijí prvoplánová hesla v naději, že si snad někdo všimne a Torye nakonec pošle do místních zastupitelstev.

Člověk b očekával, že jednoznačně xenofobně se propagující se subjekt nebude společníkem doposud parlamentní partaje poslance Gazdíka. Když jde do tuhého, lidská práva s citem pro demokracii jdou stranou a možnost dostávají pochybní. Toryové v Ostravě do voleb investovali v roce 2014 dva miliony korun a lidé na iDnes ocenili jejich xenofobní billboard jako třetí nejlepší.

Ze 717 hlasů na iDnesu Toryové dostali rovných 75…..takže s xenofobními replikami slaví úspěch, zatímco se o tři roky později po boku Gazdíkova STANu budou v Ústeckém kraji ucházet o hlasy voličů. Když kliknete webu Toryove.cz na položku Stanov, nebo na cokoli jiného, získáte error.

Nedostanete se k informacím o volbách v roce 2014, ani k ničemu dalšímu. Možná se severočeští voliči dočkají podobných xenofobních zrůdností, jaké bl k vidění v Ostravě před třemi lety. Gazdíkův STAN prostě ukazuje, že kvůli úspěchu udělá cokoli a na své triko klidně “přišpendlí” rasisty, když to přinese užitek.

SDÍLET