Piráti se přispíváním do Parlamentních listů diskreditují a nepřímo tím podporují Valentu

Piráti si v časech předvolebních honů na voliče neuvědomují spoustu věcí. Především si neuvědomují, že se v mnoha ohledech chovají stejně populisticky jako ty partaje, které jejich předseda ve svých příspěvcích tak často kritizuje. Jako kdyby procenta ve statistikách znamenaly mnohem víc, než obsah, který chce dříve inovativně přemýšlející politická strana přinést. Místy to skutečně vypadá, jako kdyby Piráti chtěli všem mermomoci říct, proč je nevolit.

Tak například takový Jakub Michálek si na sociálních sítích postuje příspěvek, aby všem svým fanouškům oznámil, že napsal svůj první článek do Parlamentních listů. Jak hrdinské a kolik síly a statečnosti takový čin představoval…..člověk skutečně neví, jestli má plakat, nebo nevěřícně se smát z toho, že i tihle sedli na lep a podporují svými příspěvky žumpu českého internetu, kterými bezesporu Parlamentní listy jsou.

Alibismus z toho přímo sálá na všechny strany. Piráti se tímto krokem diskreditují a nepřímo tím podporují internetový plátek systematicky démonizující uprchlíky, muslimy, ostatní menšiny a v neposlední řadě také Romy, o kterých publikovaly nedávno Parlamentky nechutný hoax. Aby tomu nakonec nebylo dost….za Parlamentními listy stojí homofob a xenofob Valenta vydělávající mimo jiné také na hazardu…..takže až někdy budou znovu Piráti dělat narážky na Babiše, měli by se napřed podívat do zrcadla, aby kdesi za zády spatřili co sami dělají a koho nepřímo díky svým aktivitám podporují.

Vypadá takhle nějak taková, lepší, transparentnější a demokratická politická strana? Ne, nepochybně nevypadá. Ale jak se zdá, vedení Pirátů prozatím nic nedochází. Nedávno byl jejich předseda v Otázkách Václava Moravce, mohl si v nepočetných příspěvcích na Facebooku rýpnout do slaboty Babiše, a to se přeci počítá……….konečně alespoň  na malý okamžik malá strana překročila svůj stín a skončila v obývacích Čechů….tedy i těch, co by Bartoše a jeho lidi nikdy nevolili.

Možná právě v tento okamžik vytanul na mysli vedení nápad využít antibabišovský syndrom a k tomu všemu imaginární hranici ponurých obýváků překročit na Parlamentních listech……i když ani tato hypotéza nejspíš nebude stoprocentně pravdivá, protože samotný Ivan Bartoš na Parlamentky přispívá formou rozhovorů dávno před legendární show s Václavem Moravcem. Rasisticky zaměřený proputinovský plátek nejspíš vyhovuje stranickému zaměření…tedy oslovení “naštvaných lidí, kteří nemají čas řešit politiku”….tam někde mezi bahnem a zápachem hnědých teorií antisemitismu, rasismu a radikalismu chtějí Piráti přesvědčit radikální, nebo nevzdělané voliče, aby sáhli v osudný okamžik po Pirátech… Opravdu jsou Piráti až tak moc naivní a myslí si, že za pomocí článků, nebo rozhovorů získají větší množství nových voličů? A stojí opravdu tato politická strana o takové jedince?

Koneckonců mezi čtenáře Parlamentních listů patří také Bartošovi vysokoškolští rodiče, tak proč by se měl někdo rozčilovat. To je přeci jasný důkaz, že ne všichni čtenáři upocených nesmyslů jsou vypatlaná paka…tím ovšem nikdo nechce urazit předsedovi rodiče, protože každý má rád to své, že?

Rasisty, xenofoby a putinofily milující panslovanismus nejde přehlížet, ovšem takoví jedinci by se neměli podporovat tím, že zastánci demokracie a lidských práv začnou psát na místě, na kterém vzniká značná část nepravdivých nesmyslů.

Piráti chutí přispívat na Valentovy rasistické projekty dokazují svou neschopnost a mimo jiné také ochotu přivítat ve svém pomyslném táboře podporovatelů fanklub Miloše Zemana, Adama B. Bartoše, Hanniga, nebo Vandase. Není divu, že se xenofobové, rasisté a rádoby sluhové nenávisti baví na účet Pirátů.

Samozřejmě, rýpnutí z klávesnice Lucie Haškové, neúspěšné kandidátky do krajských křesel za Národní demokracii je úsměvné, protože partaj, ve které kandidovala jako nestraník,  nezískala ani 0,2 % hlasů…nicméně právě takový post dokazuje, že se Piráti zdiskreditovali nejen před svými fanoušky, ostatními voliči, ale také před nahnědlou cháskou z okraje české společnosti.

Je určitě těžké tvářit se punk, že je mi všechno jedno a přitom se snažit oslovit co největší potenciální voličskou základnu, ale jsou hranice, kdy neexistuje rčení “jen tak trošku se umazat”. A v případě publikování na Parlamentních listech nastává takový okamžik, kdy umazání se Parlamentními listy diskredituje nejen tu práci současnou, ale také tu minulou. Piráti tím doslova v přímém přenosu páchají sebevraždu a odrazují mnoho stálých fanoušků a podporovatelů.

Literární listy mají v jednom pravdu: “Piráti se sice tváří jako levicová alternativa, ale přitom nenabízejí nástroje, jimiž by slova přetavili v činy. ” Na papíře to zdánlivě vypadá lákavě, ovšem realita trošku pokulhává. Ochota publikovat na Parlamentních listech to bohužel dokazuje. Až někdy budou společníci Ivana Bartoše rozhodnuti, dozrají a pochopí, že se politika dělá trošku jinak, tak potom možná uspějí.