Obrtel s Krejčou z Národní domobrany zneuctili památný den bitvy u Zborova

Národní domobrana tolik blízká Bartošovi a neofašistické klace místního ultranacionalizování opět ukázala, že není ničím jiným, než uskupením hlupáků adorujících za každou cenu slávu Rudé armádě a velkému Rusku diktátora Putina. 

Když už odhodlaní bojůvkáři z lesíku na paloučku nevědí, kdo je s nimi a kdo si jen otevřel u piva ústa na špacír, využívají Krejča s Obrtelem historického data bitvy u Zborova k veřejné propagaci sebe samotných a svých zcestných názorů, kdy historie dostává na frak. Kdyby padlí už před sto lety věděli, že na ně budou veřejně vzpomínat prominenti krajní pravice, zcela jistě by se hanbou propadli a raději by přestali s boji v trikotu legií.

Bylo by možná zábavné sledovat oba dva přítomné pány na bojišti. Možná by ostatní pochopili, že to s vlastenectvím Krejči a Obrtela nebude tak horké, i když se vůdci bojůvkářů z xenofobních demonstrací považují za jakési ideové pokračovatele legionářů, takových těch ochránců střežících hranice státu s proruskými sympatiemi navrchu…. i když se fanatičtí xenofobové z videa nemohou s legionáři a mytologií jich se týkající měřit ani náhodou, vytvářejí v divákovi falešné pocity vlády dělající všechno proto, aby Česká republika zanikla, zatímco proputinovské milenectví je u těchto aktérů považované za jediné a správně vlastenecké.

Obrtel s Krejčou pěkně nevlastenecky zacupitali na památce padlých u Zborova. Využili jejich oběti ke svým ultranacionálním báchorkám. Ale na tom není nic zvláštního. Zneuctít památku předků je běžným zvykem české extrémistické scény.