Hrají si na vlastence, zatímco spoluzakladatelka nenávidí Čechy

Národní demokracie, respektive to, co z ní zbylo, je klubkem tragikomiků. Extrémisté známí z demonstrací s oprátkami v ruce si nechtějí připustit, že je konec hry, a tak si potichu v počtu několika málo xenofobů staví v hlavním městě nový ukřičený spolek hrající si na čistokrevné vlastenectví. 

Díky tomu jsou v Praze k vidění osůbky jinak rozprostírající svou činnost kdesi na Brněnsku, nebo Hodonínsku. Jako kdyby těch nenávistných skupinek nebylo už tak víc než dost. Národní demokracie to má docela těžké. Družení s Úsvitem nevyšlo, přidání se k Hanigově straně neláká téměř nikoho a dokonce i uvnitř samotné antisemitismem prosáklé partaje vznikají přenice o to, jaká část radikálů převezme otěže v jinak klopýtajícím cirkusu na kolečkách.

Je to komický příběh, ve kterém, nechybí ani hry na soukromé polovojenské bojůvky, jejichž odhodlanost bojovat proti neexistujícím uprchlíkům vychází leda tak z facebookových postů a povídaček nad pátým, nebo šestým tuplákem zlatavého moku. Někteří Národní demokracii opouštějící, ale také ti zůstávající se pokoušejí oslovit veřejnost, zvláště tu radikálně smýšlející část, skrze spolky a facebooková uskupení, kdy by se nenávist pod hábitem něčeho jiného snáze a lépe dostávala k dalším pomocníčkům přibělených a putinofilních hodnot.

Zdroj: Facebook

Tak například Daniela Blechová, Zdena Rosenbaumová a Milan Daněček už delší dobu zkoušejí zaregistrovat u Ministerstva vnitra ČR virtuální spolek Rodina, Obrana, Domov(ROD). Usilovně pracují na programu, se kterým by oslovili českou neofašistickou a radikální scénu. Rádi by si xenofobové kromě her na pseudovlastence chtěli vyzkoušet oblbnutí veřejnosti skrze jakoby veřejně prospěšné akce a projekty, kdy s pomocí toulavým psům přichází brožura o tom, proč je důležité podporovat rasismus, protože česká kultura je lepší než kultura alžírská.

Je to prastarý trik, který na Slovensku zkouší také Kotlebovi neofašisté, tak proč by něco podobného nemohli zkusit radikálové z Národní demokracie, že? Jenže sny jsou jedna věc a realita také. Registraci údajně měla na starost Kateřina Florková, která svůj úkol nedotáhla do konce a Rodina, Obrana, Domov má takříkajíc po ptákách. Ministerstvo údajně zastavilo návrh na vklad. To se rozhodně nepovedlo, ale třeba zakladatelé RODu mají svůj přístup k vlastenectví, když Rosenbaumová nesnáší Čechy, jak oznamuje někým uložený screenshot na http://www.imgup.cz/image/Lls4.

Facebook 5.7.2017: Zdena Rosenbaumova – “Bingo dne tesim se na zahrádku a překvapeni nékdo mi ukradl napuštěny bazén s čerpadlem a příslušenstvím nesnáším Cechy jeden větší zloděj než druhý”

Je to docela zábavné vyústění, kdy se zakládající členové sešli, podepsali listiny, odeslali je Florkové do Ostravy a ta listiny měla zaslat patřičným úřadům v Praze, jenže k této závěrečné části nedošlo. Silná slovíčka o účelovém vlastenectví podpořená poslechem ušišlaných textů Ortelu nepomohou ke zvládnutí obyčejných administrativních úkonů, kdy extrémisté jinak odmítající demokracii mile rádi demokracii využijí pro své zaregistrování.

Když první pokus nevyšel, podruhé v květnu návrh na zaregistrování byl podán, aby byl následně stažen, protože Florková se jevila jako neschopná. Extrémisté, kteří by rádi ostatním diktovali, co mají a nemají dělat nejsou schopni založit ani obyčejný zapsaný spolek. Nové podání žádosti z 10. července 2017 nebyly soudem uznané, protože zpětvzetí předchozí žádosti o registraci nenabylo právní moci.

Už se xenofobové z okolí Adama B. Bartoše těšili, jak se budou ve jménu bílé vlasti sebepropagovat v útulku, domovu důchodců a ženském domovu…..jenže k ničemu nedošlo. Jak očekávatelné……….Milan Daněček má zálusk na poslaneckou sesli, a tak by se podobná akcička v rámci RODu hodila v rámci politické kampaně na kandidátce Patriotů ČR.

Zdroj: Facebook

Nicméně ROD prý již zaregistrovaný byl, takže nakonec fobové nejrůznějšího ražení kdysi kandidující za Národní demokracii budou mít k dispozici zapsaný spolek organizující demonstrace pro pět, nebo nanejvýš dvacet odmítačů neexistující islamizace Česka. Do toho všeho může postarší Rosenbaumová začít své úvahy o tom, jak nesnáší Čechy a obrázek vlastenectví bude naprosto dokonalý. Snad jí tam nikdo neukradne, když tady podle jejích slov “je jeden Čech větším zlodějem, než ten druhý”.

Zapsaný spolek Rodina, Obrana, Domov bude stejně jen další z řady xenofobních uskupení, jehož aktivity se ztratí v poli nezájmu, přesně tak, jako je tomu u podobných uskupení. Takže příběh o jeho založení a jednotlivých aktérech je pouze bezvýznamnou etudou v moři upadajících extrémistů.