Krajní pravice ukazuje, že nemá daleko k praktikám a slovníku teroristů

9. června 2017 Praha, respektive Žofínský ostrov bude hostit konferenci o evropské bezpečnosti a obraně. Mezi účastníky bude mimo jiné také Jean-Claude Juncker, nebo předseda české vlády Bohuslav Sobotka. Radikálové se na tento okamžik připravují a v uzavřených, ale také otevřených skupinách a osobních profilech na sociálních sítích přemítají nad tím, jak co nejviditelněji demonstrovat vůči mezinárodní akci, se kterou radikálové nesouhlasí. 

Samozřejmě každý má právo formou demonstrace nesouhlasit s čímkoli…..ovšem forma nesouhlasu by neměla překračovat litery zákona, který nepřipouští například pobízení ke spáchání trestného činu, nebo přestupku.

Invence krajně pravicových extrémistů jinak běžně přemítajících o pravdivosti chemtrails a nebezpečí celosvětové vlády iluminátů nezná hranic. V uzavřených, ale také naprosto přístupných skupinách a na jednotlivých profilech sociálních sítí se radikálové hecují v tom, jak co nejlépe pokazit konferenci, nebo třeba ublížit těm nejviditelnějším hostům v popředí.

Člověk se nestačí divit, kde se v lidech bere taková zakalená žlučovitost, která by klidně v případě facebookového uživatele Martina Hrušky dovolovala devastaci Žofínského ostrova kyselinou mravenčí. Podobné výzvy, případně nějaké další nápady na spáchání přestupků, nebo dokonce trestných činů jsou velmi nebezpečné, protože se nejapných nápadů může chytit nějaká duševně chabá osůbka, která klidně Žofín polije kyselinou, aby druhý den pozorovala v televizi, jak policisté vyšetřují a program konference se mění…..

Tady nejde o žádnou jakoby klukovinu, protože někdo může při takovém počínání přijít ke zdravotní újmě, nebo dokonce se všechno může zvrhnout a z přestupku je rázem třeba trestný čin neúmyslného zabití, nebo jiná trestněprávní kvalifikace. Na Sociálních sítích dokonce krajně pravicový radikál Robert Žák vyzývá své virtuální přátele a členy nejrůznějších skupin, aby Junckerovi provedli  “něco hodně škodolibě srandovního” a dostanou od IVČRN odměnu 5 000 korun.

Taková zpráva by se klidně dala právně kvalifikovat jako nabádání k páchání trestné činnosti, nebo přinejmenším přestupku. Nabízet někomu finanční odměnu za spáchání něčeho, co ten druhý nechce, rozhodně není minimálně morálně správné a krajně pravicová scéna tím vesele dokazuje, že k praktikám terorismu nemá příliš daleko.

IVČRN, neboli facebooková platforma islamofobních fanatiků Islám v ČR nechceme v minulosti vedených Martinem Konvičkou je velmi nebezpečným seskupením, které několikrát ukázalo, že nemá daleko k české extrémistické a neonacistické scéně.

Žák si nejspíš přečetl finanční nabídku na webu IVČRN, nebo Parlamentních listech, které o nabídce 7.6.2017 informovaly. To je další důvod, proč by se měla policie zabývat děním a praktikami facebookových islamofobů, protože od peněz za zesměšnění není daleko k hrubším myšlenkám, které by tak legální být například nemusely.

U některých představitelů ultranacionální scény se mnohdy člověk nestačí divit, co ti milovníci všeho proruského dokáží na sociálních sítích napsat. Většinou jde o žvanění jen tak do tmy, ale v dnešní době člověk nikdy neví. Například takový vystrkovač zadku na kolonu amerických vojáků Martin Zapletal by byl býval rád, kdyby ve virtuálnu sehnal několik dostatečně zradikalizovaných fanatiků, kteří by s ním zahájili revoluci. Postačí projít jeho facebookovou stránku a narazíte na výzvu, ve které reaguje na hledání 300 dobrovolníků k provedení teroristických útoků a následnému převzetí vlasti.

Mluva tohoto extrémisty jasně dokazuje znaky tolik podobné terorismu. I když je tragikomicky zábavné, jak se neschopní a slabí ve virtualitě dělají usilovnými a silnými ochránci rasistova světa, jsou takové projevy potenciálně velmi nebezpečné, protože se podobných pohádek o tisíce a jedné noci mohou chytit dostatečně vymaštění jedinci neschopní rozlišovat mezi realitou a naprostou fikcí, kterou Zapletal jako baron Prášil oplývá víc, než je zdrávo.

Ale co, český ekonomický migrant Chytra by šel v Zapletalových šicích v první řadě, a tak se národ nemá čeho obávat. Až zase jednou budou mít ti čeští ultranacionalisté plná ústa terorismu a boje proti němu, měli by se nejdříve kouknout do vlastních řad.