Islamofobní a nenávistný UKIP volby projel na celé čáře

Strana nezávislosti Spojeného království v Čechách známější pod zkratkou UKIP v předčasných volbách dopadla tak, jak všichni očekávali. Nesnášenlivci vyvolávající jedovatou slinu vůči uprchlíkům, muslimům, východoevropanům a především Evropské unii dopadli jako sedláci u Chlumce. 

Zatímco ještě před necelými dvěma roky oslavovali Farageho stoupenci megaúspěch dosahující mety třinácti procent, dnes jsou rádi, že celostátně dosáhli s novým předsedou Paulem Nuttallem ve výsledcích alespoň přibližně bez dvou desetin dvě procenta hlasů.

Zdroj: http://www.bbc.com/news/election/2017/results

Kolegové Petra Macha, který před časem neváhal a přidal se v Bruselu na stranu ukipářů, nastavují svému českému europoslanci zrcadlo, že tak nějak po zásluze dopadnou středoevropští Svobodní, kteří budou ještě rádi, pokud se statisticky přiblíží k výsledkům svých britských kolegů. Profesionální štváči dávající prostor neonacistům, neofašistům a dalším extrémistům po volbách velmi dobře vidí, že lidé mají dost jejich kontroverzní kampaně, kde existují rasoví a náboženští nepřátelé, proti kterým je třeba brojit formou předvolebních kampaní.

Zatímco si Labouristé polepšili oproti minulým volbám o více jak devět procent a konzervativci o pět a půl procenta, radikálové z UKIPu si pohoršíli o téměř jedenáct čísílek, což ve slovech reality představuje nulové zisky v poslaneckých lavicích. Jen pro celkovou představu, ve Spojeném království Labouristy volilo po sečtení 649 volebních okrsků 12 858 652 voličů, zatímco pro UKIP sáhlo jen přibližně 593 852 “přesvědčených duší”……Konzervativci předčasné volby vyhráli o 792 248 hlasů a hodlají zahájit jednání o menšinové vládě s irskými unionisty. Mayová toužila předčasnými volbami po silnější pozici, zatímco zcel naopak výsledky, posílení Labouristů a skotských nacionalistů, podkopla sama sobě nohy a jako politička se shodila před veřejností.

Zdroj: http://www.bbc.com/news/election/2017/results

Komickou situaci UKIPu svým způsobem předznamenával samotný předseda Paul Nuttall, který má sice trvalé bydliště v britském Cheshiru, nicméně kandiduje za poslance ve více než sto devadesát kilometrů vzdáleném městě. Takže nejprve musel předseda radikálů odvolit a teprve poté mohl tříhodinovou cestou vyrazit na místa svého potenciálního mandátu, ve kterém v roce 2015 UKIP zastával roli druhé nejsilnější strany ve volbách, zatímco dnes jsou výsledky o dost horší. Předseda britských islamofobů a eurofobiků ve svém volebním obvodu získal pouze 3 308 hlasů, zatímco například ještě v období hlasování o Brexitu zde 75 procent voličů hlasovalo pro odchod z Unie. Druhou příčku zde po prvních Konzervativcích obsadili Labouristé……..kdepak jsou ty časy, kdy se mohl UKIP radovat z doslova nemožných výsledků……lidé se poučili a nedají na balamucení přicházející z reklamních banerů fialových autobusů.

Místo zesměšňování Mayové by měl Paul Nuttall raději přemýšlet, zda by neměl ze svého neúspěchu vyvodit nějaké ty osobní závěry. Zatímco předtím měli uřvaní radikálové dva poslance v britském parlamentu, dnes po předčasných volbách přišli také o tento minimální úspěch. Douglas Carswell, jeden z dvojice ukipářských zákonodárců, velmi dobře věděl, proč v březnu 2017 ze své strany vystoupil.

Strastiplná vnitrostranická situace delší dobu předtím napovídala, jak předčasné volby dopadnou. Je na čase volat po konci UKIPU, aby ta sražená bestie déle netrpěla.