Antijunckerovská minidemonstrace ukázala tragikomičnost české extrémistické scény

Krajně pravicoví radikálové by si dnes velmi rádi hráli na velké revolucionáře, neřkuli demonstranty inspirující širé okolí k defenestraci jako dalšího z nástrojů k nastolení diktatury, po které extrémisté na sociálních sítích volají. 

Ve své podstatě je to tragikomická podívaná, které formou fotoreportérů sekundují Parlamentní listy, protože virtuální realita si žádá svědectví o jinak nepodstatné akci, které se celkem zúčastnilo ani ne dvacet fanatických extrémistů. V trikotu s nápisem CZEXIT a černým transparentem  “EU směrnice nás pohřbívá…” milovníci Putinova Ruska postávají na nepovoleném shromáždění proti Bruselu a přijíždějícímu předsedovi Evropské komise Junckerovi.

Kdyby nebylo internetového vysílání jednotlivých účastníků, mohli by si samozvaní demonstranti demonstrovat leda tak do kapsy od košile. Z transparentů, ze kterých na kolemjdoucí vzhlíží poloviční Čech Okamura, je patrné, že přítomní mají blízko k SPD. Zábavná a do značné míry tragikomická byla partajní šála na krku jednoho z trošku obšírných účastníků potlachu na pokraji silnice. Chatrný jakoby petiční stánek s propagačními předměty SPD a peticí “proti přijímání nelegálních migrantů” a zpřísňování pravidel týkajících se střelných zbraní podtrhoval absurditu celého setkání. Tady rozhodně nikdo nikomu na žádný kvér sahat nechtěl.

Jistý kolorit trapnosti dodala antievropanům také Volfová, která přišla na demonstraci s plakáty v ruce přirovnávajícími Junckera k nacistickým stíhačkám Junkers…..to bylo opravdu trapné. Možná se politické turistce líbil kříž na křídle letadla, kdo ví….i když na obrázku přežívají přirovnání k Třetí říši, Volfové, která sama pochází z rodiny německých antifašistů, nevadí štrádovat si to ulicí  s nacionální socialistkou Freiselovou, která již několikrát dala na sociálních sítích najevo svou náklonnost k okupačním vojskům Hitlerova režimu. Možná tím předsedkyně zapsaného spolku bojovníků proti islamizaci chtěla ideově uzavřít své historické okénko. Kdo by přeci jen pochyboval o povaze jednotlivců, reklamní předměty zapsaného spolku Hej Občané napovídaly, že se jedná o akci nejen okamurovců, spolku Islamzaci v Česku nechceme, ale také především milovníků Putinova režimu.

Díky malému počtu demonstrujících se nedostalo ani na desítky píšťalek, které si organizátoři nepovolené akce přichystali. Sice se na projíždějící kolonu s Junckerem pískalo a pokřikovalo “Gestapo! Gestapo!”, nicméně organizátoři počítali s mnohem větším počtem účastníků. Počasí bylo hezké, a tak extrémisté alespoň na prosluněných ulicích pochytali malou spršku chemtrails, o kterém pravidelně básní na svých facebookových profilech.

Inu, nikdy není pozdě na zdravý životní styl…..alespoň člověk při červnových procházkách městem vidí jakou podporu mají krajně pravicové a nacionálně bolševické šiky a jen tak mezi několika větami mezi řádky s optimismem v duši pochopí, že to s tímto světem není ještě tak zlé, když těch několik radikálů pokřikuje na liduprázdných ulicích, zatímco předseda Evropské komise zcela správně připomíná, že se Česko ve věci uprchlíků nezachovalo podle svých původních slibů. Kdyby nebylo transparentů a politického stánku okamurovců, klidně by si člověk mohl demonstranty poplést s lidmi čekajícími na některou z tramvají. Je zábavné, že například Parlamentní listy hovoří až o 150 účastnících, když skutečně v jednotlivých úsecích Junckerovy cesty Prahou postávalo nanejvýš tak dvacet lidí. Hoaxy překypující Parlamentky by se měly naučit počítat.

Česká republika je členem Evropské unie a czexitové variace představují pouze minimum názorového spektra tolik blízkého českému neofašismu a ukřičenému provýchodnímu šiku kremelské klaky. Svou náklonnost ke krajní pravici na demonstraci předvedli také někteří fanoušci sportovní střelby. Kdyby stáli proti radikalismu, rozhodně by nedemonstrovali společně s extrémisty.

Křiklouni krajní pravice nemají podporu veřejnosti, a tak je to správné. Nakonec přeci jen značná část radikálů jsou oportunisty, jakou je například Lucie Hašková, která sice sdílí na sociálních sítích protievropské postoje, ale zároveň navštěvuje koncerty projevující sympatie k Evropské unii a Spojeným státům americkým.

I proto jsou podobné demonstrace zábavné. Alespoň nabízejí sondu do extrémistovy nahnědlé duše, která sice v malém demonstruje, ale klidně se v případě potřeby oddá tomu, proti čemu sama demonstrovala.