Užitečný idiot vytváří krajní pravici reklamu i nástroj k boji s dalšími radikály

Česká extrémistická scéna potřebuje dobré idioty, kteří by jim dopomohli k lepšímu obrazu před společností. O rasisty, xenofoby a zpátečníky většina lidí nestojí, a proto je vždy dobré, pokud poblíž existuje človíček třeba i jiného etnického původu, nebo náboženského přesvědčení, jemuž nevadí nahnědlé komentáře a posměšků za zády si nevšímá.

Antisemité ukrývající se za islamofobii přijmou Žida mezi své řady, zatímco na pravidelných setkáních u zlatavého moku svého zapáleného společníka z demonstrací pomlouvají a jejich řeč není daleko od obvyklých floskulí členů nacistické partaje. Svolavatel demonstrací v komorním setkání ostatním vysvětluje, jak moc skvělé je mít mezi sebou kabalistu, protože má organizační schopnosti a také dokáže brzdit reakce odpůrců, protože milovník kibuců v klidu jinak postávající v jedné řadě s neonacistou a milovníkem Putina je dobrým kaufem, kterého je možné se zbavit, až nastane příhodný čas.

Odmítači majdanu podporovaní neúspěšným majitelem reklamky se prozatím mohou na veřejnosti kasat s tím, že oni těmi zaručenými antisemity nejsou, protože mezi sebou v jednom šiku mají Žida, který se svým původem netají a jehož minulost je stejně prapodivná, jako výsledky psychiatrických konzilií jednotlivých účastníků antimajdanovských setkání.

Podobně se chovají extrémisté a ultranacionalisté napříč celou zeměkoulí. Dokud Arab, Rom, nebo černoch bude mezi radikály cupitat a poslouží k ohlazování hran a vytváření mírnějšího klima potřebného k rakovinnému bujení, po tu dobu je příslušník minorit v určitém limitovaném počtu vítaným…..zvláště, pokud předtím není zrovna v alternativním vesmírnu osobou neznámou. Mít vedle sebe ideového nepřítele ochotného za zisk a individuální zviditelnění tolerovat projevy rasismu, xenofobie a nesnášenlivosti je tou nejlepší cestou k nejlevnější reklamě, kterou kdy si mohli extrémisté přát.

Ale proč by měl někdo mít výčitky svědomí, když domácí účty zejí prázdnotou a nájemné, telefon s internetem se samy nezaplatí a v blízkosti jsou radikálové, kteří jsou v rámci jednotlivých zakázek ochotni přispět na životní náklady. V určitém slova smyslu je to oboustranně výhodný způsob spolupráce. Arab, Rom, Žid, nebo muslim dostane zaplaceno třeba za napsání článků, vyfotografování nejrůznějších akcí, nebo kladné komentování na sociálních sítích, zatímco si rasisté vkládají na své facebookové profily fotky rasově odlišného mužíka, díky kterým mohou ve stejný čas zaútočit na bývalé přátele jinak se netající sny o plynových komorách.

Užitečný idiot ve službách hnědých názorů je díky tomu používán nejen jako živý reklamní panák, ale také jako nástroj k útokům na konkurenční subjekty a jednotlivé představitele krajně pravicové scény. Jedni xenofobové se díky tomu staví do role těch lepších a bývalí přátelé, se kterými chvilkoví odmítači rasismu ještě před vteřinou souhlasili na každé větě, jsou nyní odstrkáváni jakoby stranou pro svou nenávist, se kterou zázračně milovníci Putina a všeho ultranacionálního nechtějí mít nic společného, protože volby se blíží a dostat se na rozpisku viditelnějších něco stojí.

Neonacisté, neofašisté, rasisté, xenofobové se veřejně ve veřejných příspěvcích na sociálních sítích, ale také na jednotlivých demonstracích snaží o denacifikaci a odpor k rasismu, zatímco je nakrásno vidět v příspěvcích facebookových přátel, že v rasismu i nacifikaci nadále pokračují, tak jak jsou zvyklí. Jenom prostě využívají Araba, muslima, Roma, Žida ve svůj prospěch, protože se to hodí. Až užitečný idiot nebude třeba, tak ho odkopnou a možná mu do očí řeknou to, co si o něm povídali za jeho zády.

Průměrný znalec extrémistické scény se musí v takový okamžik popadat přímo za břicho. Ženština spojující se ještě před několika týdny s neonacisty a běžně se s nimi stýkající mimo světla statusů ze sebe dělá téměř světici, které nevadí, jestli je člověk bílé, žluté, nebo černé pleti…….stovky virtuálních přátel nahozenou návnadu sežerou i s navijákem a užitečný idiot se díky tomu v nejhorším mezi antifašistickou scénou může kasat neexistujícími úspěchy napravujícími radikální scénu k lepšímu. Zasvěcení velmi dobře vědí o co v celém tom příběhu jde.

Ostatně, není to poprvé ani naposled, kdy užitečný idiot sám toužící po uplatnění a zařazení mezi jasně viditelnou skupinku lidí napomáhá extrémistům k jejich životu, boji proti ostatním extrémistům i přerodu do inovovaných podobenství, ve kterém rasisté a neofašisté nechtějí, aby okolí ihned odhalilo všechny části zákulisí a skutečných názorových proudů, ze kterých jsou spolky radikálů složené.

Užiteční idioti jsou, byli a budou…..známe je z Protektorátu Čecha a Morava, známe je z období komunismu a logicky jsou tyto stejné existence k mání i dnes…..bohužel.