Noční vlci zneuctili svou účastí památku padlých vojáků Rudé armády

Přibližně 40 – 60 podporovatelů diktatury Vladimira Putina se sešlo před branami Olšanských hřbitovů, aby zde milovníci rasismu, neofašismu a nacionálního bolševismu přivítali motorizovanou kohortu kremelské diktatury zosobněnou tentokrát v ideově zabarveném podobenství Nočních vlků. 

Jak neskonale čeští a vlastenečtí jsou shromáždění radikálové. I když na ramenou třímají prapory české státnosti, v srdci jim plane vatra Putinova božství, ve jménu kterého sestřička pangermanismu získává zcela nové uplatnění. Pohledem do řad jednoduchých obličejů potkáváte známé tváře z “pálení Koránů”, nebo demonstrací antisemity Bartoše. Řezáčová celá v černém s černými slunečními brýlemi vypadá spíše jako agentka CIA, ale to jí zřejmě nevadí, protože v neuronech jí kmitají fráze o policii přisluhující fašistům, zatímco ti skuteční fašisté čas od času bývají kolegy v boji za jiný, Zemanovi bližší svět.

V khaki kalhotách byl k nepřehlédnutí také chuligán Jarda Adam následovaný členkou Československé vlastenecké gardy třímající v rukou českou vlajku s kyticí rudých růží. Podporovatelé náboženské a etnické nesnášenlivosti dávají na akci pořádané Ruským centrem vědy a kultury v Praze najevo své sympatie.

Nedočkavě čekají, až kohorta na amerických mašinách značky Harley Davidson dorazí na místo určení. Krajně pravicoví ruští podporovatelé a ideoví vyslanci bývalého agenta KGB 27. dubna 2017 vyjeli z Moskvy, aby svou pouť dokončili 9. května v Berlíně. Celou akci nazvali “Cestou vítězství”, i když nabízená výhra v názvosloví není nic jiného, než poddrobenstvím, lokajstvím ve jménu Kremlu…….ale to přítomným vůbec nevadí, protože Putinovu rozpínavost pokládají zdejší hnědomyšlenkáři za záchranu před zhoubným kapitalismem Západu, zatímco se na zádech některých účastníků prsí značky kapitalismu, jakou je například alkohol značky Jack Daniels.

Ideově laděná trasa využívá mediální přitažlivosti, kdy se po cestě pořádají zastávky, aby zde místní proputinovské organizace uspořádaly uvítací ceremoniál s velkým počtem policistů a novinářů, kteří velmi rádi zvěční momentku o tom, jak známé persony radikální scény oslavují ideál Velkého Ruska kladoucí si nárok na daleký a pro čecháčky téměř neznámý Krym.

Kdyby to všechno zhlédli bojovníci proti fašismu z čtyřicátých let minulého století, zajisté by se podivili nad tím, jak hluboce vlastenectví kleslo a jak neskonale hloupými jsou čekatelé na symboliku putinovské rozpínavosti.

Zatímco lidé čekají na příjezd rudých idolů, televize Prima se snaží a s několika účastníky akce natáčí rozhovory. To zase budou přihnědlé zprávy plné zubících se vlčků na trikotu některých vítačů. Kolonu doprovází několik aut a do dálky mávají při jízdě vlajky Bulharska, Německa, Ruska, Polska……protože kolonu Putinovy politiky přibližně 15-20 Nočních vlků doplňují také nejrůznější příznivci ultranacionalisticky a prorusky naladěných spolků, kterým je například bulharský Vojenský spolek Vasila Levského, jehož insignie jsou v rusofilní záplavě doslova nepřehlédnutelné.

Přijíždějící motorky túrováním sice utiší všechny v okolí, nicméně kanonáda dunících motorů je občas narušována ruskými písněmi z megafonu projíždějící modré dodávky. Noční vlci se vítají s účastníky akce před branami Olšanských hřbitovů  za pomoci velkých objetí, zatímco kousek ve vstupních prostorách hřbitova čekala divadelní omladina v uniformách Rudé armády, protože přijíždějící proputinovští xenofobové hodlají na místě po krátké modlitbě položit věnec padlým Rudoarmějcům, kvůli čemuž také na místo oficiálně přijeli.

Protentokrát je shromáždění koncipované trošku jinak. Vynechávají se sáhodlouhé, téměř nikdy nekončící proslovy, zatímco se dává prostor teatrálnosti, ikonografii, fotografiím a hudebnímu doprovodu. Motorkáře v popředí doprovázeli dva Noční vlci třímající v rukou rudý prapor s kladivem a srpem doplněný o oslavný text v azbuce.

Možná právě v tento okamžik měla policie zakročit, protože symbolika uvedená na rudém kusu látky propagovala hnutí potlačující práva a svobody. Kladivo a srp jsou stejně nebezpečné, jako hákový kříž, protože obě dvě symboliky mají na svědomí desítky milionů mrtvých, týraných a nespravedlivě perzekuovaných. Komunistům a stalinistům nejspíš celý výjev absurdnosti vyhovoval a dost možná si tito ubožáci dneška vzpomněli na časy dávno minulé, kdy ve jménu kolektivizace strana zabírala majetek a navracející se piloty z Anglie vsadila do uranových dolů na těžkou práci.

Když skupinka dorazila k hrobu, předvoj s rudou vlajkou se postavil před pomník a připravovalo se vysílání československé hymny, čímž státnost nemohla zažít většího ponížení, ve kterém přítomní extrémisté ignorují současný stav, zatímco se radují ze státního útvaru, který dávno, předávno přestal existovat. Po krátké v ruštině vyslovené výzvě přichází k hrobu padlých vojáků Rudé armády Noční vlk s věncem v ruce. Následuje modlitba i kratičké vysvětlení, proč se odehrává celé to trapné divadlo. Co by asi nato všechno řekli ve válce zabití vojáci…..možná by přítomné minimálně profackovali za zneuctění památky, protože  v mnoha přítomných existencích bují přesně to, proti čemu padlí bojovali.

Akce na Olšanských hřbitovech neměla s vlastenectvím, natož uctíváním památky padlých nic společného. Šlo jen o propagaci Putinovy moci, které sekundovali jako užiteční idioti místní čecháčkovští radikálové. Jak již bylo v článku řečeno, alespoň místní xenofobové naplno ukázali, co jsou ve skutečnosti zač a koho z celého srdce podporují…Česká republika, ani její samostatnost to rozhodně není.