Na křtu nového CD Ortela se nesmělo fotit, ani natáčet

Tomáš Hnídek, alias Tomáš Ortel, potřebuje od svých oveček další peníze na luxusní život plný drahých aut a předražených bot, a tak před třemi dny uskutečnil v plzeňské Alfě křest nového cédéčka Pochodeň. Bylo komické sledovat, jak frustracemi sžírané duše holdující nenávisti a maloměšťáctví směřují do sálu, zatímco pohledem míjejí upozornění u vchodu od Music Produkce Cz. 

Návštěvníci nesmí celé představení natáčet, fotografovat, nebo jakkoli zaznamenávat. Co kdyby náhodou některý z hostů zaznamenal hajlování, nebo jiné neofašistické projevy, o které není na orteláckých koncertech a nejrůznějších akcích podle některých svědků žádná nouze. Nadšení a rozburácení hosté skandují a někteří dokonce věří, že nové popěvky rádoby politika ve službách Řádu národa vybudí spící národ a dojde tak k nastolení nové revoluce vlídnější pro radikály, rasisty a milovníky velkého Putinova Ruska.

Docela nepřehlédnutelní jsou Obrtelovi domobranáři. Na akci vyrazili v khaki stejnokroji a na tvářích některých z nich není k rozpoznání, zda zezelenali z nového cédéčka, nebo zelenkavou pleť na líčkách zapomněli smáznout z předchozích her na vojáčky. Jak se zdá, o bezpečnost je postaráno jak ze strany osvalených ochrankářů, tak ze strany jednotlivých hostů, toho času představující aktivní jednotky domobrany Obrtela, Liskové a Krejči, který na představení nových výrobků zla nesměl chybět ani omylem. Hlavně, že se pseudovojáčci s airsoftovými samopaly zdarma pobavili. Každý, kdo měl uniformu domobranářů totiž nemusel platit vstupné…..ostatní měli smůlu, protože nejsou těmi správnými pochodněmi, nad kterými by se Hnídek slitoval.

Hosté v sálu byli skrumáží nejrůznějších existencí. K vidění byli zaručeně ultrapravicoví hrubiáni s tetováními a znaky dávajícími dopředu najevo, o koho se jedná……taková ta sorta téměř agronácků ochotná na povel vyrazit na některou z protiromských demonstrací následovaná ovcemi ze sociálních sítí, které si jen tak léčí své frustrace slovními útoky na muslimy, Romy, homosexuály a další představitele minorit, protože bílá kultura plovoucí na mýtické esenci křesťanské Evropy je pro tyto neználky a neschopné existence jedinou osvětlenou cestou v jinak tmavé a šedivé přítomnosti. K vidění byla mezi diváky dokonce maminka v orteláckém tričku, white trash kérkou na ruce a malou holkou na klíně………v takový okamžik mozkem každého normálně smýšlejícího člověk rezonuje myšlenka: “pane jo, tady by měla sociálka zasáhnout……co z té holky vyroste? Stejný white trash odpad?”

Komicky působili zdejší návštěvníci ve věkové skupině padesát let a více……..moc jich tam nebylo, ale pokud přeci jen, tak pokřikovali na Hnídkovu eskapádu, jako kdyby seděli v kotli hokejového zápasu a útočník se zrovna napřahuje, aby dal nepříteli svůj první gól. Ti stejní lidé ještě před chvilkou během několika málo slov před zahájením křtu dokonce v rozhovoru souhlasili se zplynováním muslimů a nebylo jim cizí zúčastnit se defenestrací, nebo nejrůznějších útoků na Romy, protože tito spoluobčané podle nich nepracují a jen žijí z jejich daní……………potom ať někomu Ortelova fanouškovská základna vykládá, že nejsou rasisty, nebo snad násilníky. Sice pravděpodobně šedesátiletý, nebo padesátiletý mužík těžko půjde někoho mordovat, ale zajisté klidně slovně povzbudí blízké holohlavce hltající každou slabiku pochodňových popěvků.

Návštěva koncertů Ortela je nechutnou exkurzí do minulosti, kdy na hlouposti zájemců nevzdělaných a ztrácejících se spoluobčanů vydělává miliony bývalý člen neonacistické kapely Conflict 88. Ale taková je už doba. Vždy se najde vykuk vydělávající na zlu a nenávisti. Inu proč ne………když je poptávka po zlu, poté zlo se množí a promlouvá….