Myšlenky jak z 19. století jistě nejsou Krásou

Když se pravidelně v médiích přesvědčujete o tom, že někdo stále přemýšlí jako kdyby žil v 19. století, rozhodně to není krása. Sexistický šovinismus oscilující na bázi mužské jedinečnosti vytváří ženu, jejíž právem je mít dítě, pokud má partnera. 

V opačném případě si něžné pohlaví o potomkovi může nechat leda tak zdát, protože extenzivní pojetí katolicismu často jdoucí jdoucí na ruku ultranacionalismu a čecháčkovským sklonům pseudovlastenčení vymezuje každému předem dané a vyměřené role, se kterými se našinec nemusí bát něčeho nového, neřkuli pokrokového.

Poslanec František Adámek se rozhodl v rámci projednávání novely zákona o specifických zdravotních službách podat návrh, ve kterém ženy, jež nemají partnera, mohou podstoupit umělé oplodnění. Obyčejná politikova iniciativa vycházející vstříct modernizaci vyvolala v mnoha lidech nečekaný talent na rodinnou politiku a výklad práv českých žen, které prostě jednou provždy musejí ve jménu krajních názorů kráčet tak, jak si zastydlé konzervy žádají.

Právě teď si tyto existence myslí, že ženská má právo na dítě jenom s chlapem po boku, tak se ve jménu tradic zřejmě nedá nic dělat. A že se při takových fiškuntáliích zapomíná na homosexuály a lesbičky?……….to zastánce teorií o dítěti jenom s chlapem po boku nezajímá, protože někteří homofobové se tradicemi a “tradiční rodinou” ošívají, aby nemuseli veřejně přiznat, že jsou jen trapnými hlupáky hluboko v mysli přemítajícími o tom, jak se tenkrát elektrošoky ta sodomie léčila.

V jednom obyčejném tématu a jeho odmítání se střetává hodně trapných a zpátečnických hypotéz o ženě podávajících si ruce s názory, že s polibkem může křehké pohlaví otěhotnět rychlostí blesku.

http://blog.aktualne.cz/blogy/vaclav-krasa.php

Jedním ze zastaralých myslitelů rádoby tradičních úvah o sexistickém světě muže a předem dané roli ženy je předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása, který se ve svém článku z prvního májového dne roku 2017 obává zániku kvůli genderovým názorům na společnost. Možná, když bývalý neúspěšný nestranický kandidát lidovců se svými názory vystoupí na akci lžisociologa Hampla v Poslanecké sněmovně, sklidí velký potlesk, “protože bílý stoprocentně nemytý muž z továren a železáren tolik známý z transparentů krajně pravicových šovinistů může zahynout právě díky umělému oplodnění, protože by jej najednou nebylo třeba……”

Milovníci konzervativních stereotypů si kladou právo na obhajobu přírody a říkají, co by pro přírodu a základní světový řád bylo dobré a co nikoli. Dítě má zajisté právo znát oba dva rodiče……ostatně je to uvedeno v literách mezinárodního práva, ovšem při uvažování nad tímto právem se nesmí zapomenout na fakt, že rodičem nemusí být ten, kdo dítě zplodil, třeba umělou cestou skrze zkumavky. Rodičem je ten, kdo se o dítě stará a kdo jej miluje. Pokud je dítě adoptované, také neví, kdo je jeho otcem, nebo maminkou…..někdy nezná ani maminku a tatínka. Mnohdy se o biologické matce, nebo otci dozví až v pubertě, nebo v dospělosti třeba za pomoci vlastní investigace a hledání…..proč obhájcům práv dětí nevadí, že se takové děti o svém původu dozví tak pozdě?

http://blog.aktualne.cz/blogy/vaclav-krasa.php

Nejspíš proto, že to není tak kontroverzní. Navíc, Václav Krása ve svém článku perlí, když vykořeněnost některých tureckých Němců, nebo alžírských Francouzů  vykládá jako důvod neznalosti jednoho z rodičů…..sociologové by se chytali za hlavu, protože k tomuto malichernému a téměř neznělému A se musí přidat i to mnohem důležitější a hlasitější B, na které pan Krása samozřejmě zapomněl.

http://blog.aktualne.cz/blogy/vaclav-krasa.php

Ale proč by si s tím někdo dělal těžkou hlavu, když je moderní otázky menšin, zvláště pokud jde o muslimy, komentovat zkresleně, účelově a zkratkovitě. Krásovy obavy z nepohlavního rozmnožování vypadají, jako kdyby je opisoval z nějaké krajně pravicové čítanky. Obsahují naprosto všechno. Dokonce i naivitu, že se ty ženské vykašlou na mužské pokolení a kvapíkem zaměří do oplodňovacích klinik, kde pan neznámý vezme šanci na oplodnění nějakému statnému samečkovi……..to je opravdu tragikomická myšlenka, nad kterou se člověk zasměje a jinak nic víc. Ženy žádající o umělé oplodnění, patří k výrazné menšině a rozhodně se nikdy nejednalo a nejspíš ani jednat nebude o rozšířený jev, i kdyby Adámkův návrh prošel.

Pohled na zpátečnictví není krásou a ukazuje, že některým lidem chybí soudné uvažování, pokud jde o otázky popření základních klišé rádoby konzervativní lobby.