ANO v mimořádném zasedání Sněmovny ukázalo neúctu k Ústavě ČR

Babišovo politické hnutí ANO 2011 ukázalo na mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky kým ve skutečnosti je. Tématika zasedání byla jasná. Zákonodárci projednávali slova ministra financí na zveřejněných nahrávkách a diskutovali o jednotlivých kauzách předsedy politického hnutí, jež na svých plakátech v logu hlásá, že může být opravdu líp. 

Andrej Babiš lhal v minulosti a lže vesele i dnes. Jestli takový způsob vedení politiky má znamenat posun k lepšímu, potom bychom asi raději neměli myslet na to, jak by to vypadalo, kdyby se účelový projekt miliardáře přesunul k tomu horšímu. Na jednotlivých krocích mediálního vlastníka nejvýznamnějších novin v zemi je vidět smutná neúcta nejen k demokracii, ale také k Ústavě a základním pravidlům moderní společnosti.

Zakladatel Agrofertu svými vlastními slovy dal v uniklých nahrávkách najevo, že nejen diktuje novinářům co mají a nemají psát……slovenský státní občan vyhnaný v minulosti Mečiarovou politikou do sousedních Čech bez problémů zneužije své mocenské a politické postavení k očerňování politických oponentů a také ovlivňování živých kauz prošetřovaných policií, jak nastiňuje třetí nahrávka usvědčujícího předsedu ANO z nezákonného chování, z jehož se nyní neuměle vymlouvá.

Není divu, že poslanci chtějí s touto nedemokracií skoncovat, protože činy a chování Andreje Babiše posouvá Českou republiku někam na okraj společnosti, kde oligarchové mají absolutní moc, zatímco demokracie umírá.

Po deváté večerní se po několikahodinovém projednávání konečně po předchozí přestávce schylovalo k hlasování, jehož závěry jasně ukazovaly na absurditu Babišova uvažování. Ano, pokud bychom možná podobné nahrávky objevili také u ostatních politiků, možná bychom se divili ještě víc, ale tentokrát nebyl důvod k filosofickým polemikám, protože se jednalo o Babišova tragická provinění a neschopnost Miloše Zemana odvolat ministra financí, nad kterým visí nejen podezření z neplacení daní, ale také obvinění ze zneužití politické moci ve svůj prospěch.

Šesté hlasování, do kterého bylo přihlášeno 118 poslankyň a poslanců rozhodovalo o přijetí Stanjurova usnesení: “Poslanecká sněmovna konstatuje, že místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš ve svých veřejných vystoupeních opakovaně lhal a zneužíval svá média ke kompromitaci politických soupeřů.” Pro návrh bylo 94 zákonodárců, zatímco 21 bylo proti. Ve zkratce řečeno, Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR svým hlasováním rozhodla, že Andrej Babiš zneužil média ve svůj prospěch, lhal a klidně očerňoval ostatní politické kolegy, jakými byli například sociální demokraté.

Ze 47 zákonodárců ANO 2011 pro výše uvedené Stanjurovo usnesení hlasovala pouze poslankyně Jana Lorencová, zatímco zcela očekávaně 21 Babišovo poslanců bylo proti, 1 se zdržel hlasování a zbytek buď nebyl přihlášen, nebo byl z jednání řádně omluven.

http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=66193

Tragikomicky zábavný je pohled na poslance z úsvitářských řad, kdy s tím, že je Babiš lhář a kompromituje své politické soupeře za pomoci médií souhlasil z celkového počtu sedmi zákonodárců pouze jeden, a to Jana Hnyková, zatímco ostatní se srabácky jednoduše svými hlasovacími kartami ani nepřihlásili.

http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=66193

Alespoň lidé vidí, jak o politice přemýšlí ukřičení náboženští fanatici a propagátoři islamofobie. Možná, kdyby v pozadí skomírajících pohrobků Tomia Okamury nepostával Vít Bárta, nahnědlí zákonodárci by se k hlasování přihlásili a jednali by podobně jako jejich kolegyně Hnyková. Abychom byli v rámci objektivity spravedliví, hlasování se zdržel také komunista Vojtěch Filip, zatímco se do hlasování nepřihlásilo na 11 poslanců ČSSD.

Dobrá, o Andreji Babišovi si někteří poslanci a poslankyně nemyslí ,že je lhářem a manipulátorem……takový názor, i když je nepochopitelný, je možné akceptovat……jenže v celkovém pořadí sedmé hlasování o druhé části Stanjurova usnesení: “Poslanecká sněmovna vyzývá prezidenta České republiky Miloše Zemana, aby při výkonu své funkce důsledně a bez zbytečného odkladu dodržoval Ústavu České republiky” je vidět poslanecká ochota uctívat ústavnost a Ústavu, na kterou zákonodárci při nástupu do svých funkcí hlasovali.

Z celkového počtu 119 poslankyň a poslanců pro návrh bylo 95 zákonodárců a 4 byli proti tomu, aby Poslanecká sněmovna vyzvala prezidenta republiky k dodržování Ústavy ČR a jednání bez zbytečných odkladů. Výslovně proti byli pouze zákonodárci z Babišova ANO 2011………19 se raději zdrželo a 8 se dokonce k tak důležitému hlasování ani nepřihlásilo.

http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=66194

I přesto všechno byl Stanjurův návrh vzkazující Zemanovi výzvu k dodržování Ústavy schválen. V trikotu ČSSD se zdržela Marie Benešová, 10 poslanců a poslankyň se k hlasování nepřihlásilo a dalších 11 bylo řádně omluveno. S nepřihlášením mělo problém více přítomných zákonodárců. Mezi nepřihlášenými v TOPce byl například Gazdík, František Vácha, nebo Nina Nováková. V ODS byl nepřihlášeným Marek Benda a v KDU-ČSL Bělobrádek, Herman, Gabal a Jurečka.

V úsvitářském táboře byla situace naprosto totožná jako v předchozím šestém hlasování. K podpoře Ústavy se přihlásila jenom Jana Hnyková. Alespoň si člověk díky mimořádné schůzce Poslanecké sněmovny udělá obrázek, jak je to s úctou k Ústavě a ústavnímu pořádku mezi zástupci lidu. Je to docela smutný pohled, na který by si měli vzpomenout voliči v okamžiku říjnových voleb.