Luboš Zálom ze Svobodných občanů lže, když Macronovi vkládá do úst co neřekl

Ozbrojený útok na trojici francouzských policistů žije svou virtuální existenci v nejrůznějších komentářích pod jednotlivými články a košilatých příspěvcích na sociálních sítích, kde jednotliví rozumbradové vycházejí spíše ze svých pojmů a dojmů, než z nějaké reality popisující faktografické informace o zavrženíhodném činu jednoho rodilého Francouze. 

Afektované výrazy dokreslované xenofobní rétorikou si řádek po řádku v nejrůznějších otevřených, ale také uzavřených facebookových skupinách podávají ruce, zatímco radikálové krajně pravicového střihu nad nešťastnou událostí za bílého dne doslova slovně masturbují. Typickým příkladem by mohly být projevy některých politiků, kteří svým vystupováním v médiích a ve světě internetu dávají najevo příklon ke kulturnímu šovinismu, nebo smyslu o důležitosti lidských životů, kdy ten evropský je dražší, než třeba ten afghánský.

Díky překotným slovíčkům získává nedávná střelba v Paříži další své neméně smutné pokračování, kdy se nejrůznější představitelé krajně pravicového a zároveň populistického střihu snaží před očima veřejnosti za pomoci vylhaných konstrukcí poškodit prezidentského kandidáta nenáviděné strany.

Typickým příkladem by mohl být vrcholný představitel Strany svobodných občanů, Luboš Zálom. Ten se kdysi na Twitteru v předvolební kanonádě proslavil zejména požadavky na svržení atomové bomby na Islámský stát, zatímco dnes se pokouší ve sponzorovaném příspěvku svému okolí vštípit do mysli jednu naprostou lež.

Luboš Zálom ve svém příspěvku tvrdí, že francouzský centristicky zaměřený prezidentský kandidát Macron prohlásil v reakci na teroristický útok v Paříži: “MUSÍME SE S TÍM NAUČIT ŽÍT“. Jenomže to není vůbec pravda, protože prezidentský kandidát ve skutečnosti nic takového neřekl a český neúspěšný berounský kandidát do místního zastupitelstva lže, jako když tiskne. Zřejmě v časech předvolebních hejtů zkouší intoxikovat veřejnost svou zkreslenou realitou, kterou by možná s radostí přijal, pokud by to bývala byla pravda.

Google sice nalezl článek iDnesu s titulkou “Střelba v Paříži zasáhla volby. Naučme se žít s hrozbou, řekl Macron ..”

Ovšem po rozkliknutí je titulek úplně jiný a s větou “Naučme se žít s hrozbou” se v článku vůbec nesetkáte,

protože prezidentský kandidát nic takového neřekl a idnesácký plátek se nejspíš nechal unést, když nejprve zkoušel zvýšit svou čtenost poměrně přesoleným nadpisem, aby posléze vše posunul do světel neúprosné reality. Bohužel, i takovýmto stylem práce se jeden z nejčtenějších zpravodajských webů v republice prokazuje.

To ovšem nic nemění na tom, že Zálomovy vylhané floskule zjednodušujících pohádek pro děti jsou velmi nebezpečné, protože in natura ukazují, čeho všeho jsou Machova politická strana a její přední představitelé schopní. Pro zviditelnění klidně bezostyšně lžou, což není nic nového, protože velmi podobný zlozvyk voličům poodhalil v minulosti samotný předseda strany Petr Mach.

Macron ve francouzském rozhlasu, ve kterém komentoval předchozí útok na policisty, řekl doslova toto:

Tato hrozba, tento nepředvídatelný problém, bude ještě dlouhé roky součástí našich životů. Chtěl bych vyjádřit naprostou podporu naší policii a všem bezpečnostním složkám. Myslím obzvlášť na rodinu oběti

Jak sami vidíte, doslovný Macronův komentář v žádném případě neříká to, co Zálom ve svém příspěvku tvrdí. Pokud si Zálomovu hlášku vkládanou do Macronových úst zadáte do Googlu, zjistíte, že vůbec neexistuje. Dokonce ani v článku iDnesu, na který jsme na začátku upozornili. Jak by to všechno mohlo být pravdou, když prezidentský kandidát vůbec nic podobného, natož stejného neřekl.

Jediný, kdo je v tomto případě odporný, je samotný střelec mající na svědomí policistův život a poté vzhledem k obsahu Zálomova filosofického “veledíla” je odporným především samotný Luboš Zálom, který svou lží znevažuje památku zavražděného a dvou těžce zraněných mužů zákona.

Pod veřejným Zálomovým příspěvkem se najde většina souhlasných komentářů, kdy ani jeden z nich nepoukáže na to, že autor několika vět ve sponzorovaném příspěvku lže a nakonec je všechno jinak. Příspěvek zažil 26 komentářů a 16 sdílení a o to šlo jeho autorovi především. Navíc v rámci reklamního tažení zaplacené facebookové kampaně nemístný komentář na Facebooku uvidí ještě hodně lidí, kteří si Záloma zapíší do paměti jako toho, kdo stojí proti terorismu, přitom by samotný autor příspěvku onen zmiňovaný terorismus spáchal také například tím, že by na civilisty žijící v područí tzv. Islámského státu schvaloval shazování atomových bomb.

Je velmi smutné, čeho všeho jsou někteří lidé schopni, aby se na sociálních sítích zviditelnili. Klidně k tomu využijí přestřelku na semaforu Hollandem označovanou za teroristický útok.