Zakládala s Haškovou spolek, nyní se ptá, zda lidem nechybí Waffen-SS

Česká radikální scéna sama sebe považuje za dokonalé vlastence, jako kdyby nenávist vůči jiným kulturám a rasám byla základní součástí vlasteneckého mámení. Extrémisté v ruce třímají umělohmotně vylepšené národní prapory, zatímco si ani omylem neuvědomují, že svou činností devalvují hodnotu vlastenectví, ke které se hlučně hlásí.

Přitom postačí nahlédnout do sociálních sítí, aby člověk pochopil, kdo, nebo co jsou ve skutečnosti rádoby odhodlaní vlastenci podporující například při soudním klání ředitelku školy, jež zakázala své studentce šátek na hlavě. Ke sledování není potřeba nějaké falešné účty a pronikání do uzavřených skupin. Můžete sledovat obyčejné veřejné příspěvky, ze kterých na návštěvníka dýchá nejen zápach neonacistické kolaborace, ale také ochota po svém vykládat dějiny minulosti tak, aby odpovídaly radikálově chuti jednoho částečně virtuálního čecháčka občas postávajícího s transparentem na některé z akcí krajní pravice.

Některé tzv. výživné příspěvky bývají ukryté v soukromých příspěvcích, kdy samozvaný vlastenec chce potěšit své virtuální přátele s názorem, o kterém by neměla širší veřejnost vědět. Pokud takový člověk vystupuje do veřejného prostoru, organizuje demonstrace a podílí se na vzniku zapsaných spolků, poté by veřejnost měla vědět o možných skrytých stránkách samozvaného vlastence, který se zuby nehty brání tomu, aby byl za svou činnost označován, nebo nazýván fašistou.

Tak například taková Romana Freiselová s Lucií Haškovou údajně zakládala zapsaný spolek Za naši kulturu a bezpečnou zem, nedávno demonstrovala před budovou a také uvnitř budovy pražského soudu projednávajícího proces s učitelkou, která zakázala studentce nosit hidžáb, promlouvala na jednotlivých demonstracích a aktivně se zapojuje například obyčejným nasdílením akcí Národní demokracie na rozšiřování krajně pravicové ideologie.

Na sociálních sítích se jmenovaná rodačka z Kladna vydává za dokonalou vlastenku, zatímco občas ve svých příspěvcích ukáže, možná nevědomky, své niterné přesvědčení, nad kterým zůstává rozum stát. Například 6. března 2017 ve 14:48 tato žena nasdílela příspěvek Jaroslava Alexandra Dvořáka, jež začíná větou: “Tak co? Evropané”, poté v grafice následuje fotografie příslušníků nacistických jednotek Waffen-SS a vše končí se slovy: “Nechybíme Vám?”

To je poněkud prazvláštní vlastenectví, když samozvanému vlastenci chybí speciální jednotky esesáků uprostřed českých, ale také evropských ulic. Nepřiznává se náhodou například Romana Frieselová s Jaroslavem Alexandrem Dvořákem k neofašismu, když jim oběma chybí příslušníci okupačních vojsk majících na svědomí vraždy Židů, Romů, komunistů a dalších odpůrců nacistické ideologie? Waffen-SS mají na svědomí nejhorší válečná zvěrstva, ale to asi vůbec nevadí. Možná by rozšiřovatelé grafiky byli rádi, kdyby domobranářské oddíly jednaly stejně, nebo podobně jako Waffen-SS.

Je celkem tragikomické, protože Romana Frieselová, podobně jako další extrémisté demonstrují proti uprchlíkům, nazývají je vetřelci a okupačními jednotkami, zatímco skutečné okupační jednotky požadující záhubu slovanských národů a propagující zásady pangermanismu jim nevadí. Kdyby tomu tak nebylo, zcela jistě by oba dva podobný obrázek nenasdíleli na své zdi, případně by jej doplnili komentářem.

Když jeden z facebookových přátel Freiselové na obrázek do komentáře odpověděl: “Mne ne !!! Nejsem fasista jsem VLASTENEC nejsem dobyvatel jsem VLASTENEC !!!“, samozvaná vlastenkyně podporující aktivity antisemity Adama B. Bartoše odpověděla: “A co dokáží vlastenci pokud nepochopi že je potřeba bojovat za svou zem. Ne všichni byli dobyvatelé, šli bojovat za svou zem právě jako vlastenci.

To je opravdu “hezké”………odpůrkyně islámu, příznivkyně Bartošova extrémismu si myslí, že příslušníci Waffen-SS bojovali za svou zem a ne všichni byli dobyvatelé……..tuto svou teorii může tato ženština zopakovat obětem koncentračních táborů, židovských pogromů, nebo veteránům bojujících se zbraní v ruce právě proti podobným esesákům.

Příslušníci Waffen-SS nebyli obyčejnými vojáky. Podstoupili ideové vymývání mozků a byli zejména specialisty na boj s lehkými palnými zbraněmi. Jednotky Waffen-SS také pomáhaly potlačovat odpor polských Židů ve varšavském ghettu. Zejména v Polsku a v Sovětském svazu byly jednotky Waffen SS součástí uskupení tzv. Einsatzgruppen, jejichž hlavním úkolem byla likvidace “méněcenných ras”. Uvědomuje si Freiselová, že i ona by nejspíš byla obětí těch, po jejichž existenci a navrácení sama nepřímo volá?

Stejnou grafiku ve stejnou dobu nasdílel také zakladatel neúspěšné domobrany v Plzni Petr Hanák.

Někdo by mohl říct, že zveřejňovat facebookové příspěvky není to pravé ořechové, ale je to jedna z cest, jak veřejnosti ukázat pravou tvář těch, co se vydávají za vlastence. Radikálové k prezentaci svých zvrácených ideologií využívají sociální sítě, a proto je správné, pokud jsou jejich zvrácené názory veřejně prezentovány. Je to v zájmu ochrany společnosti před nebezpečím extrémismu. Lidé mají právo vidět pravou tvář toho, co by se rádo tvářilo jako dokonalé české vlastenectví.

Dodatek k článku:

Kdo by přeci jen začal pochybovat o tom, kdo Romana Freiselová je, může se podívat na její vlastní slova. Sama sebe pokládá za národní socialistku a dokonce sdílí myšlenky nacistického pohlavára Goebelse